شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

۷ ترفند جالب از وردپرس که احتمالا شما نمیدانید – بخش دوم

ترفند های وردپرس

به بخش دوم از مجموعه ترفند های وردپرس خوش آمدید، این این مطلب قصد داریم ۷ ترفند جالب از وردپرس که توسط فایل functions.php قالب انجام میشود را خدمت شما کاربر محترم وبسافت۳ ارائه دهیم امیدوارم لذت ببرید.

 
 

این مطلب را هم بخوانید :
۷ ترفند جالب از وردپرس که احتمالا شما نمیدانید – بخش اول

 

تمام قالب های وردپرسی با یک فایل قدرتمند functions.php ارائه می شوند. این فایل در قالب یک افزونه عمل می کند و می تواند قابلیت های جالبی به سایت شما بیافزاید. در این مقاله به شما ترفند های بسیار مفیدی از این فایل را یاد خواهیم داد. پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

 

توجه: قبل از هرگونه تغییر در فایل Functions.php از این فایل پشتیبان تهیه کنید که در صورت بروز خطا بتوانید فایل اصلی را بازگردانی کنید.

 

 

 

فایل توابع در وردپرس چیست ؟

فایل توابع که به صورت رایج Functions.php نامیده میشود. یک فایل مربوط به پوسته می باشد که معمولا همراه انواع پوسته های رایگان و تجاری ارائه می شود.

برنامه نویسان می توانند با استفاده از این فایل به پوسته خود قابلیت ها و ویژگی های مختلفی بدهند. این فایل در وردپرس مانند یک افزونه عمل می کند و قابلیت اضافه کردن کد ها و برنامه ها را به وردپرس ایجاد می کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا ترفند های بسیار زیبایی از این فایل را به شما بیاموزیم:

 

 

 

۱ – اضافه کردن اندازه جدید به تصاویر شاخص در وردپرس

۲ – ارسال با تاخیر پست ها در فید RSS

۳ – اضافه کردن فیلد جدید به شناسنامه کاربران

۴ – غیر فعال کردن قابلیت ورود با ایمیل در وردپرس

۵ – تغییر در فوتر خروجی RSS

۶ – اضافه کردن تصویر شاخص به فید RSS در وردپرس

۷ – پنهان کردن خطاهای ورود به وردپرس

 

 

 

۱- اضافه کردن اندازه جدید به تصاویر شاخص در وردپرس:

وردپرس به صورت اتوماتیک سایز های متفاوتی برای هر تصویر ایجاد می کند هنگامی که یک تصویر را بارگذاری می کنید. شما می توانید سایز های مورد نظر خود را به صورت دستی اضافه کنید. برای اینکار می توانید کد های زیر را به فایل توابع خود اضافه کنید.

این کد ها سه اندازه متفاوت اضافه می کنند که شما می توانید بر اساس نیاز خود این موارد را تغییر دهید.

برای استفاده از این تصاویر هم فقط کافیست اسم سایزی که ایجاد کردید را داخل کد زیر قرار دهید. و کد را در هرجایی که می خواهید تصویر شاخص نمایش داده شود قرار دهید.

رفتن به بالا ↑

 

 

 

۲ – ارسال با تاخیر پست ها در فید RSS

بعضی اوقات پس از پایان نگارش یک مطلب و انتشار این مطلب برروی سایت ممکن است با خطای نگارشی و یا مشکلی دیگر در پست مواجه شوید که قصد دارید آنرا قبل از خواندن تعداد زیادی از کاربران رفع کنید. اما در صورتی که مطالب به صورت همزمان برروی فید RSS شما قرار بگیرند امکان دارد که تعداد زیادی از کاربران مطلب را خوانده و سپس شما متوجه خطا شوید و آنرا برطرف کنید.

و یا (در کشور عزیزمان ایران) ممکن است اسکریپت های اسپمر با استفاده از RSS سایت شما اقدام به کپی و انتشار پست های شما در سایت خودشون بکنند. و گوگل دچار اشتباه بشه و نویسنده اصلی رو این سایت های اسپمر شناسایی کنه و برای شما امتیاز منفی در نظر بگیرد که می تواند روی سئو تاثیر منفی بگذارد.

اما با منتشر کردن با تاخیر مطالب در فید RSS می توانید این مشکلات را برطرف کنید. و برای اینکار فقط کافیست کد های زیر را در فایل توابع پوسته خود قرار دهید.

در کد های بالا و در مقابل بخش device می توانید مشخص کنید که مدت تاخیر بر اساس ساعت روز هفته ماه و یا سال باشد و در بخش wait می توانید مشخص کنید که بر اساس بخش device چند ساعت روز هفته ماه و یا سال تاخیر داشته باشد ارسال مطالب در فید RSS که طبق مقادیر قرار گرفته در کد بالا مطالب ۱۰ دقیقه دیرتر در RSS منتشر می شوند. که شما می توانید این مقادیر را تغییر دهید.

رفتن به بالا ↑

 

 

 

 

۳ – اضافه کردن فیلد جدید به شناسنامه کاربران:

در صورتی که دوست دارید فیلد های جدیدی در بخش شناسنامه کاربران سایتتان اضافه کنید می توانید از کد های زیر استفاده کنید.

 

اضافه کردن این کد ها در شناسنامه کاربرانتان دو فیلد جدید با نام Twitters و Facebook ایجاد می کند. داخل [] باید تگی برای فیلد انتخاب کنید و روبروی مساوی باید عنوانی که می خواهید کنار فیلد نمایش داده شود را وارد کنید.

 

extrauserfields

 

شما می توانید با استفاده از تگ استفاده شده و کد زیر مقدار وارد شده در فیلد را هرکجا که دوست داشتید نمایش بگذارید.

رفتن به بالا ↑

 

 

 

 

۴ – غیر فعال کردن قابلیت ورود با ایمیل در وردپرس:

وردپرس به صورت پیش فرض اجازه ورود با استفاده از نام کاربری یا ایمیل را به کاربران را می دهد شما می توانید با اضافه کردن کد های زیر به فایل توابع خود می توانید امکان ورود با ایمیل را غیر فعال کنید.

رفتن به بالا ↑

 

 

 

 

۵ – تغییر در فوتر خروجی RSS:

شاید سایت هایی را دیده باشید که تبلیغات خود را به انتهای پست های خود آن هم در فید RSS خود اضافه کرده اند. شما می توانید همچین کاری را با استفاده از کد زیر و قرار دادن آن در فایل توابع وردپرس خود انجام دهید.

رفتن به بالا ↑

 

 

 

 

۶ -اضافه کردن تصویر شاخص به فید RSS در وردپرس:

تصاویر شاخص معمولا در داخل ظاهر اصلی سایت و درون پوسته سایت نمایش داده می شوند اما شما می توانید به راحتی و فقط با اضافه کردن کد های زیر به فایل توابع خود تصویر شاخص پست های خود را در داخل فید RSS سایت خود نیز نمایش دهید.

رفتن به بالا ↑

 

 

 

 

۷ – پنهان کردن خطاهای ورود به وردپرس:

خطاهای ورود در وردپرس قابلیت استفاده توسط هکر ها می باشد. و به آنها کمک می کند تا حدس بزنند که یوزرنیم کاربر را اشتباه وارد کرده اند یا پسورد کاربر را. با پنهان کردن خطا های ورود در وردپرس می تونید بخش ورود به سایتتون رو مقداری ایمن تر کنید.برای اینکار فقط کافیست کد های زیر را داخل فایل توابع خود قرار دهید.

 

با افزودن این کد به جای خطاهای پیش فرض پیام “Somthing is wrong” نمایش داده خواهد شد.

 

nologinhints

رفتن به بالا ↑

 

 

راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!