شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی در ووکامرس

تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی در ووکامرس موضوع امروز مقاله ی آموزشی ما خواهد بود همانطور که می دانید سعی داریم تا در یک سری جلسات منظم تمام جزئیات و نحوه ی کار با ووکامرس را برای شما مخاطبان عزیز آموزش دهیم. در جلسه ی اول با نحوه ی نصب و راه اندازی ووکامرس آشنا شدیم و توضیحاتی اجمالی در این باره ارائه شد. در این جلسه و جلسات آینده به جزئیات هر کدام از بخش ها و نحوه ی کار با آن ها خواهیم پرداخت.

 

بدون شک مهمترین بخش در یک فروشگاه اینترنتی قسمتی هایی است که بتواند محصول ما را با تمام جزئیات و موارد مورد نیاز مشتریان به نمایش درآورد. قسمت هایی مانند زبان فروشگاه، واحد پولی و از همه مهمتر درگاه پرداخت. دقت در تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی و سایر قسمت ها در ووکامرس باعث خواهد شد ما بتوانیم از تمام این بخش ها به صورت مفید و موثر در فروشگاه خود بهره مند شویم.

 

 

آموزش پیکربندی قسمت همگانی در ووکامرس

با بیان اهمیت قسمت تنظیمان و پیکربندی قسمت همگانی و سایر بخش ها در ووکامرس حال نوبت به آموزش قدم به قدم این قسمت می رسد. برای این کار ابتدا از پنل مدیریت وردپرس خود از ستون سمت راست، قسمت ووکامرس گزینه پیکربندی را انتخاب کنید. دقت داشته باشد که در ورژن های قبلی ووکامرس این گزینه با عنوان تنظیمات نمایش داده می شود.

 

تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی در ووکامرس

 

با کلیک بر روی گزینه پیکربندی وارد صفحه ی جدیدی می شوید. در این صفحه تب های مختلفی از جمله همگانی، محصولات ،حمل و نقل، تسویه حساب و… برای شما نمایش داده می شود. در این آموزش سعی بر این داریم تا قسمت همگانی را با تمام جزئیات آموزش دهیم و نیز به ترتیب در آموزش های بعدی به تب های دیگر و آموزش جزئیات آنها نیز خواهیم پرداخت.

 

تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی در ووکامرس

 

 

 

تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی در ووکارمرس

در بخش تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی موضوعات مختلفی وجود دارد که به بیان جزئیات هر کدام می پردازیم.

جایگاه فروشگاه : در این قسمت باید شهر و کشوری که فروشگاه اینترنتی شما در آن راه اندازی شده و مدیریت می شود را مشخص کنید.

مکان های فروش : این گزینه از شما می خواهد مکان بازار های هدف خود را مشخص کنید و سه گزینه برای شما پیشنهاد می دهد که عبارتند از :

  • همه ی کشور ها :  با انتخاب این گزینه مشخص می کنید که قصد دارید کالای خود را به خریداران از همه ی کشور های جهان بفروشید.
  • فروش به تمام کشور ها به جز : این گزینه شما را قادر می سازد تا فروش خود را به برخی کشور های خاص را لغو کنید. با انتخاب این گزینه منویی کشویی در زیر باز می شود که از شما می خواهد کشورهایی که قصد دارید امکان خرید از وب سایت شما را نداشته باشند را انتخاب نمایید.
  • فروش به کشور های خاص : در صورتی که قصد دارید کالای خود را تنها در یک یا چند کشور خاص به فروش برسانید این گزینه بهترین گزینه برای انتخاب مکان فروش خواهد بود. اغلب فروشگاه های ایرانی برای اینکه در جایی به جز داخل کشور مان فروشی ندارند از این گزینه برای مکان فروش استفاده می کنند. با انتخاب مکان فروش برای کشور های خاص بار دگیر منویی کشوی در زیر ظاهر شده و از شما می خواهد کشور یا کشورهای مدنظرتان را انتخاب کنید.

تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی در ووکامرس

 

مکان حمل و نقل : این گزینه از شما می خواهد تا با توجه به شرایط حمل و نقل خود مشخص کنید توانایی ارسال کالا به چه کشور هایی را خواهید داشت. با توجه به اینکه ما برای مکان فروش گزینه کشور خاص و ایران را انتخاب کردیم برای این گزینه نیز به همین شکل عمل می کنیم.

 

اما دقت داشته باشید گاهی شما فروش بین المللی دارید و برخی از کالاهایتان فایل دانلودی است که همه می توانند دانلود نمایند در کنار این برخی کالای ارسالی نیز دارید که امکان ارسال به برخی کشور ها برای شما مقدور نیست حال ممکن است در بخش مکان فروش همه ی کشور ها را انتخاب نمایید اما باید دقت کنید در بخش حمل و نقل باید مشخصاً کشورهایی را که می توانید به آنها کالا ارسال کنید را انتخاب نمایید. پس امکان فروش کالا به کشور های مختلف لزوماٌ به معنای امکان ارسال کالا به آن کشور ها نمی باشد.

 

مکان پیش فرض مشتری :  این گزینه امکان مکان یابی مشتری را برای شما فراهم می کند بهترین گزینه برای اینکه بتوانیم بفهیم مشتری ما از چه مکانی خرید خود را انجام داده است فعال کردن گزینه مکان یابی خواهد بود تا بتوانیم محصول خریداری شده را برای او ارسال کنیم. پس بنابراین دقت در انتخاب این بخش از تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی نیز مهم و موثر خواهد بود.

 

فعال کردن مالیات :  شکل ساختاری بخش مالیاتی کشور ما هنوز توجه خاصی به فروش اینترنتی نداشته پس با توجه به این موضوع که این گزینه استفاده نخواهد شد بدون آنکه تیک آن را فعال کنیم از کنار آن می گذریم.

 

اعلان فروشگاه : گاهی شما نیاز دارید پیامی خاصی را به مشتریان خود نمایش دهید. برای مثال به مناسبت موضوعی خاص قصد اعمال تخفیف به محصولات خود را دارید و می خواهید مخاطب و مشتری شما این پیام را مشاهده کند، برای این کار تیک اعلان فروشگاه را فعال کنید و پیامی که قصد انتقال به مخاطبان خود را دارید در باکس زیر وارد کنید.

 

تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی در ووکامرس

 

 

آموزش پیکر بندی واحد پولی در ووکامرس

از مهمترین بخش های تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی موضوع واحد پولی می باشد. اتفاقی که با اعمال تغییرات در سایت شما رخ خواهد داد شیوه ی نمایش قیمت کالاهایی است که در سایت خود قصد فروش آنها را دارید. این بخش نیز دارای قسمت های مختلفی است که به ترتیب به جزئیات آنها خواهیم پرداخت.

واحد پولی : مهمترین بخش در قسمت نمایش کالا قسمت نمایش مبلغ کالای مد نظر می باشد. این بخش از تنظیمات از ما می خواهد واحد پولی مد نظر خود را انتخاب کنیم. بار دیگر بسته به مکانی و بازاری که قصد ارائه کالا و خدمات در آن را دارید این بخش متفاوت خواهد بود. برای مثال مناسب ترین واحد پولی برای  فروشگاه هایی با مکان فروش ایران واحد پولی تومان خواهد بود.

محل واحد پولی : بعد از انتخاب واحد پولی مد نظر در این قسمت مشخص می کنید واحد پولی که انتخاب کرده اید در کدام سمت از مبلغ قرار گرید چپ یا راست برای مثال دوست دارید در وب سایتتان نشان دهد 50.000 تومان یا تومان 50.000 گرچند شما قادر به انتخاب گزینه مد نظرتان هستید اما گزینه مناسب سمت راست با فاصله می باشد.

جداکنندگان هزارگان : برای سهولت قرائت مبلغ می بایستی تعداد صفرهای به علامتی از هم جدا شوند تا خطای دید موجب برداشتی اشتباه از مبلغ در ذهن مخاطب شما نگردد. این علامت نیز به صورت پیشفرض مشخص شده که نیازی به تغییر آن نیست.

جدا کننده ی اعشاری : این گزینه نیز نقشی همانند گزینه قبلی دارد و وقتی مورد استفاده قرار می گیرد که شما تعدا اعشار را در گزینه بعدی مشخص کرده باشید.

تعداد اعشار ها : با توجه به اینکه این گزینه اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرد می توانید آن را بر روی عدد صفر تنظیم نمایید.

 

تنظیمات و پیکربندی قسمت همگانی در ووکامرس

در پایان اعمال تمام تغییرات بر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شده ذخیر شده  و در سایت به نمایش در بیاید.

در ادامه ی این سری آموزش خواهیم پرداخت به آموزش تنظیمات قسمت دیدگاه ها و واحد اندازه گیری محصولات در ووکامرس که می توانید هم اکنون این پست را مطالعه نمایید.

 

آموزش طراحی قالب ووکامرس

0
راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

نظرات کاربران

در مورد این مطلب نظر دهید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!