آموزش ساخت سایدبار سفارشی برای هر صفحه در وردپرس

customsidebars

آیا می خواهید برای هر پست و یا صفحه سایت وردپرسی خود سایدبار متفاوتی به نمایش بگذارید؟ به صورت معمول پوسته های وردپرسی یک سایدبار یکسان را بدون توجه به پست و یا صفحه ای که کاربر در آن وجود دارد به نمایش می گذارند. در این مقاله ما به شما شیوه ساخت و نمایش سایدبار های متفاوت برای هر پست و صفحه را در وردپرس آموزش خواهیم داد.

 

 

 

چه زمانی شما نیاز به سایدبار های متفاوت در وردپرس دارید ؟

به صورت پیش فرض، سایدبار ها توسط پوسته سایت شما تعریف شده اند. تمام پوسته های وردپرس به همراه تعدادی سایدبار و یا محل قرار گیری ابزارک ارائه می شوند.

به صورت معمول در وردپرس سایدبار ها در تمام صفحات مربوط به پست ها و دسته ها و صفحات آرشیوی و… به نمایش در می آیند. با این حال بعضی مواقع ممکن است بخواهید محتوای متفاوتی را بر اساس نوع صفحه به کاربر نمایش دهید.

برای مثال، شما می توانید ابزار ها و محتوای متفاوتی را برای پست های محبوب خود به نمایش بگذارید یا تبلیغات متفاوتی بر اساس محتوای پست در آن به نمایش بگذارید.

 

 

این مطلب را هم بخوانید :
فیلم آموزش ساخت انواع فرم با بهترین افزونه فرم ساز وردپرس

 

 

نمایش سایدبارهای مختلف برای هر پست و صفحه در وردپرس

ابتدا شما نیاز دارید تا افزونه Easy Custom Sidebars را برروی سایت وردپرسی خود نصب و فعال کنید.

بعد از فعال سازی شما نیاز دارید تا به بخش پوسته ها>> Theme Sidebars مراجعه کنید و سایدبار سفارشی خود را ایجاد کنید.

newsidebar

 

ابتدا شما نیاز دارید تا یک نام برای این سایدبار سفارشی خود انتخاب کنید و در بخش sidebar name قرار دهید. بعد از این کار برروی دکمه create sidebar کلیک کنید.

افزونه سایدبار شما را ساخته و اکنون شما می توانید ویژگی های این سایدبار جدید را انتخاب کنید.

 

sidebarsettings

 

بعد از این که سایدبار سفارشی خود را انتخاب کردید می بایست از بخشی که با فلش مشخص شده نام سایدباری که می خواهید با این سایدبار سفارشی جدید جایگزین شود را انتخاب کنید.

بعد از این کار شما میبایست مکان هایی که می خواهید این سایدبار سفارشی نمایش داده شود را از فیلد های سمت چپ انتخاب کنید. در این بخش می توانید از بین مطالب برگه ها ، صفحات مربوط به دسته ها و یا تمام مطالب مربوط به یک دسته خاص و… را انتخاب کنید.

به راحتی مکان هایی که می خواهید سایدبار جدید نمایش داده شود را تیک زده و برروی دکمه Add to Sidebar کلیک کنید.

 

addtosidebar

 

مکان هایی که انتخاب کردید و به سایدبار سفارشی اضافه کردید در انتهای بخش مربوط به آن سایدبار اضافه خواهند شد. در انتها فراموش نکنید که برروی دکمه Save Sidebar کلیک کنید. تا تنظیماتی که انجام داده اید ذخیره شود.

 

 

این مطلب را هم بخوانید :
فیلم آموزش تنظیمات افزونه سئو وردپرس yoast seo – مشاهده آنلاین

 

 

افزودن ابزارک به سایدبارهای سفارشی

بعد از اینکه سایدبار سفارشی خود را ساختید و آن را به مکان های مختلف اختصاص دادید می بایست ابزارک های مد نظر خود را به این سایدبار اضافه کنید.

به بخش پوسته ها>>ابزارک ها مراجعه کنید. با مراجعه به این صفحه متوجه می شوید که بخش های جدیدی که مربوط به سایدبار های سفارشی ساخته شده توسط شما هستند در آنجا به نمایش در آمده اند.

 

widgetssidebar

 

حال شما می توانید ابزارک های مد نظر خود را به این سایدبارهای سفارشی اضافه کنید. و این افزونه این ابزارک ها را اینبار نه به صورت ثابت و همگانی بلکه بر اساس تنظیماتی که شما انجام داده اید نمایش خواهد داد.

 

 

امیدواریم که این مقاله به شما در ساخت سایدبارهای سفارشی در وردپرس کمک کرده باشد.

0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!