شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

آموزش رفع مشکل دسترسی فایل ها و پوشه ها در وردپرس

رفع خطای دسترسی به فایل وردپرس

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که هنگام آپلود فایل یا ارسال مطلب و یا ایجاد تغییر در داخل وردپرس با خطای دسترسی نداشتن به پوشه و یا فایل روبرو شده باشید. ما در این مقاله ما به شما می آموزیم که چگونه این خطا را به صورت کامل رفع کنید.

 

 

 

دسترسی به فایل ها و پوشه ها در وردپرس چگونه کار می کند ؟

هاستی که وبسایت شما برروی آن بنا شده است. در واقع یک کامپیوتر میباشد. که فایل ها و پوشه های مربوط به وردپرس شما روی آن آپلود شده و با استفاده از نرم افزار های مختلف این کامپیوتر به صورت یک سرور عمل کرده و فایل ها و پوشه های موجود را به صورت یک سایت به مرورگر شما میفرستد.

تنظیمات دسترسی به فایل ها و پوشه ها به سرور می فهماند که هر فایل و یا پوشه برای چه گروه از کاربران قابل خواندن ویرایش و یا قابل اجرا می باشد. وردپرس به این دسترسی ها نیاز دارد تا بتواند فایل های موجود را مدیریت کرده و پوشه های جدیدی ایجاد کند.

 

تنظیمات نادرست دسترسی ها میتواند باعث بروز مشکلاتی در وردپرس بشود. از آپلود نشدن فایل ها و تصاویر گرفته تا اجرا نشدن برخی اسکریپت ها و همچنین بروز مشکلات امنیتی برای وردپرس و سایت شما.

به صورت معمول وردپرس هنگام بروز این گونه مشکلات به شما پیام هایی مبنی بر ناتوانی این سیستم برای ایجاد پوشه و یا آپلود فایل می دهد. اما ممکن است گاهی با وجود مشکل خطایی برای شما نمایش ندهد.

 

 

 

 

 

تنظیمات صحیح دسترسی های فایل ها و پوشه ها برای وردپرس:

تنظیمات صحیح دسترسی ها برای وردپرس این اجازه را به وردپرس میدهد تا به صورت صحیح بتواند کار بکند و فایل ها و پوشه ها را ایجاد کند و بخش های مختلف را اجرا کند.

دسترسی صحیح برای تمام پوشه ها و زیر پوشه ها ۷۵۵

و دسترسی صحیح برای تمام فایل ها ۶۴۴ می باشد.

در ادامه به شما روش ساده ای برای تنظیم دسترسی ها معرفی می کنیم.

 

 

 

 

 

رفع مشکل دسترسی فایلها و پوشه ها در وردپرس با استفاده از FTP:

در قدم اول شما نیاز دارید با استفاده از یک نرم افزار FTP یا ورود مستقیم به کنترل پنل به هاست سایت خود متصل شوید و به ریشه اصلی که وردپرس در آن نصب شده و شامل پوشه های اصلی وردپرس (wp-admin,wp-content,wp-includes) می باشد بروید.

بعد از مراجعه به ریشه اصلی سایت تمام پوشه های موجود را انتخاب کرده و روی آنها راست کلیک کنید. سپس برروی گزینه “File Permissions” کلیک کنید.

 

filepermissions

 

سپس با پنجره ای مانند پنجره زیر مواجه خواهید شد.

در پنجره باز شده می بایست در داخل فیلد عددی موجود عدد ۷۵۵ را وارد کنید سپس برروی گزینه “Recurse into subdirectories” کلیک کنید و سپس برروی گزینه “Apply to directories only” کلیک کنید تا این تنظیمات برروی تمام پوشه ها و زیر پوشه ها اعمال شود.

 

folderpermissions

برروی دکمه OK کلیک کنید.

نرم افزار شما شروع به تغییر دسترسی پوشه ها و زیر پوشه ها خواهد کرد. شما باید تا پایان کامل این تغییرات صبر کنید.

بعد از این کار شما نیاز دارید تا تمام فایل ها و پوشه های موجود در داخل ریشه وردپرس خود را انتخاب کنید و برروی آنها راست کلیک کنید و همانند قبل برروی گزینه “file permissions” کلیک کنید.

 

filepermissions2

 

مانند مرحله قبل پنجره ای برای شما باز خواهد شد.

این دفعه باید در کادر موجود عدد ۶۴۴ را وارد کنید. و برروی بخش “Recurse into subdirectories” کلیک کنید و سپس بخش “Apply to files only’” را تیک دار کنید تا این تغییرات برروی تمام فایل ها اعمال شود.

 

setfilespermissiomn

 

برروی دکمه OK کلیک کنید.

نرم افزار مدیریت FTP شما همانند مرحله قبل شروع به ست کردن دسترسی فایل های تمام وردپرس شما می کند. و شما باید تا اتمام کامل این پروسه صبر کنید.

 

 

 

امیدواریم که این مقاله به رفع مشکل دسترسی فایل ها و پوشه های وردپرس شما کمک کرده باشد. و توانسته باشید این خطا در وبسایت خود به صورت کامل رفع کرده باشید.

راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!