شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

۱۰قابلیت کلیدی که قالب های محبوب وردپرس دارند

قالب های وردپرس

اگر قصد خرید یا طراحی قالب وردپرس دارید بهتر است به این ده قابلیت کلیدی که قالب های محبوب وردپرس دارند توجه ویژه داشته باشید. توجه به این قابلیت ها را هم برای طراحان و توسعه دهندگان قالب وردپرس توصیه میکنیم که قالب های کامل تر و محبوب تری تولید کنند و هم برای افراد مبتدی که قصد خرید قالب وردپرس دارند، تا بهترین انتخاب را برای راه اندازی سایت وردپرسی خودشان داشته باشند.

 

وردپرس فریم ورکی پنهان است بسیاری از وبلاگ ها و وبسایت هایی که هر روز از آنها بازدید میکنید با وردپرس ایجاد شده اند. آخرین امار و ارقامی که از فریم ورک وردپرس منتشر شده است نشان می دهد که این فریم ورک ۱۷ درصد از بخش های اصلی اینترنت را در بر میگیرد .

استفاده از وردپرس ساده است و به لطف سازندگان قالب وردپرس این پلتفرم این قابلیت را دارد پتا با روش های مختلف برای استفاده های مختلفی مانند وبلاگ ها ، سایت های مخصوص نمونه کار و یا تجارت الکترونیک شخصی سازی شود . قالب ها عناصری هستند که به وردپرس جلوه ای تازه می دهند . قالب ها به هر شخصی با هر درجه ای از تجربه و مهارت این امکان را می دهند تا یک سایت را بدون اینکه به یک سایت ساده شبیه باشد را راه اندازی کنند .تعدادی ویژگی خاص وجود دارند که در کنار بقیه یک قالب وردپرس را به یک قالب خوب تبدیل می کنند . محبوب ترین قالب های وردپرس – چه پولی و چه رایگان – برای داشتن این ۱۰ قابلیت کلیدی تلاش می کنند .بزارید نگاهی به این ویژگی ها بیندازیم .

 

 

 

۱ – طراحی قالب با قابلیت واکنشگرایی

 

10 قابلیت کلیدی

 

طراحی قالب با قابلیت واکنش مهمترین قابلیتی است که تمامی وب سایتها از ۲۰۱۳ باید داشته باشند و این امکان نیز به قالب های وردپرس نیز به خوبی اضافه شده است. با وجود تعداد زیادی از مردم که از تبلت و تلفن همراه برای مشاهده اطلاعات در اینترنت استفاده می کنند، استفاده از قالبی که امکان نمایش واضح اطلاعات وب سایت برای دستگاه های مختلف را دارد امری حیاتی است .

مهم ترین دلیل برای انتخاب قالب های واکنشگرا بسیار ساده است – زمانی که شما از قالب های واکنش گرا استفاده می کنید نیازی ندارید تا مطالب مختلفی در صفحات مختلفی برای دستگاه های مختلف ایجاد کنید. تعداد کمی از این قالب های واکنش گرا از طراحی مبتنی بر بوت استرپ استفاده می کنند اما تعداد زیادی قالب دیگر وجود دارند که به راحتی در دسترس هستند . مجله Tripwire به تازگی لیستی ۶۰ تایی از بهترین قالب های واکنش گرا وردپرس را منتشر کرده است که شامل قالب های بوت استرپ ، طرح بندی های شخصی سازی شده ، قالب های مبتنی بر طرح ریزی، قالب های مبتنی بر بنیاد Zurb و قالب هایی که از ۹۶۰٫gs استفاده می کنند می شود .

 

 

 

۲ – قابلیت به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مجازی

10 قابلیت کلیدی

 

در دنیای وب امروز ، قابلیت به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی یک امر مهم است و قالب های وب سایت باید با شبکه های اجتماعی بسیار زیادی سازگار باشند . حداقل ، طراح های قالب ها باید بر روی قالب هایی که قابلیت اشتراک گذاری در فیس بوک و توئیتر و Pinterest (سه سایت شبکه اجتماعی محبوب که بر اشتراک گذاری تصاویر تاکید دارند ) تمرکز کنند .گنجاندن شبکه های اجتماعی در قالب وب سایت می تواند موجب شود تا محتوای وب سایت شما با اشتراک گذاشته شدن توسط کاربران مختلف در شبکه های اجتماعی مختلف بازدید کننده بیشتری جذب کند . بهترین و محبوب ترین قالب های واکنش گرا این امکانات به صورت پیشفرض دارند و برای فعال کردن آنها در قالب نیازی به هیچ گونه افزونه ای نیست .

 

 

 

۳ – طراحی های گوناگون برای صفحات

 

10 قابلیت کلیدی

قالب هایی که شامل یک طرح کلی برای صفحات می باشند روی آنها فقط یک ویرایش ساده صورت نمی گیرد .حتی طراح ها و توسعه دهندگان و همچنین هر شخصی که ساخت یک صفحه وب را می خواهد که برای استفاده های خاص مانند تجارت الکترونیک ، اطلاعات مخاطبان، مرور یا توصیفات , وبلاگ ها و… بهینه سازی شده باشد . بسیاری از قالب های محبوب این قابلیت طرح بندی های مختلف برای صفحات را به صورت پیشفرض در خود دارند بنابراین همه چیز آماده است و ما مجبور نیستیم که زمان زیادی را صرف انجام این کار کنیم .

هر صفحه مختلف در وب سایت طرح خاص خودش را دارد و با آن طرح و با در نظر گرفتن نگاه و احساس کاربر از سایت به عنوان یک مجموعه کار می کند . این قالب ها از انتقال یک پارچه از یک صفحه به صفحه دیگر پشتیبانی می کنند و موجب می شوند سایت بسیار حرفه ای تر و بی نقص تر نشان داده شود.

 

 

 

۴ – به روز رسانی خودکار و پشتیبانی 

 

10قابلیت کلیدی

 

طراحان و ناشران که قالب ها را منتشر، پشتیبانی و ارتقا می دهند، بهترین بازخورد را دریافت می کنند و علاقه دارند تا این کسب و کار تکرار شود .این ویژگی های به ظاهر بی نظیر ، به اندازه ای استاندارد نیست که بتوان امیدوار بود که آنها بتوانند پایه ایجاد و نگه داری یک وب سایت باشند .قالب های محبوب اغلب به روزرسانی خودکار و اطلاعات به روزرسانی را که شامل دستورالعمل های خاص و دقیق برای استفاده، نصب و شخصی سازی می شود را به طور دقیق دارا هستند .

حتی اگر یک قالب خوب به نظر برسد، خدمات به مشتریها  چیزی است که در دراز مدت در قالب به فروش می رساند .

قالب های پولی معمولا دارای پشتیبانی بسیار قوی هستند – یکی از دلایلی که باعث می شود تا این قالب ها پولی باشند و رایگان نباشند همین است – اما تعدادی از بهترین قالب های رایگان دارای تنظیمات پیشرفته برای پشتیبانی و یا انجمن به خوبی قالب های پولی هستند .

 

 

 

۵ – دنیایی پر از ابزارک ها

 

10قابلیت کلیدی

 

یکی از امکاناتی که کاربران وردپرس عاشق آن هستند در دسترس بودن ابزارک ها یا به اصطلاح ویجت های خاص با قابلیت شخصی سازی کردن در وردپرس است .

اگر به هر لیستی از قالب های محبوب نگاهی بیندازید ، متوجه خواهید شد که هر یک از آن قالب ها دارای ابزارک های خاص خود هستند .اگرچه شما می توانید از این کار دست بردارید و با پیدا کردن افزونه های این ابزارک ها را در قالب مورد نظر خود فعال کنید اما طراحان قالب های وردپرس می خواهند تا ابزارک ها یا به اصطلاح ویجت ها با موضوع اصلی و کلی قالب مطابقت داشته باشند و این همان دلیلی است که این قابلیت را محبوب کرده است . علاوه بر جلوه بصری قالب ، داشتن ابزارک ها در قالب به عنوان بخشی از قالب می تواند موجب یک عملیات نصب یکپارچه تر ،صرفه جویی در زمان و انجام کار های اضافه شود .

قالب های پولی امکاناتی فراتر از داشتن قابلیت ابزارک ها دارا هستند ، این قالب ها می توانند دارای محل های مخصوص زیادی برای اضافه شدن ابزارک ها در آن ناحیه ها باشند .

راه های  قرار دادن ابزارک ها در ناحیه هایی به غیر از فقط ناحیه ابزارک های ساید بار در فوتر ، هدر و یا بالا و یا پایین محتوای سایت افزایش پیدا می کند .

 

 

 

۶ – امکان شخصی سازی قالب

 

10قابلیت کلیدی

 

استفاده از قالب های از پیش اماده شده می تواند ساخت یک وب سایت را سریعتر و ساده تر کند اما مردم بسیاری می خواهند تا قابلیت هایی را که خودشان دوست دارند را به آن قالب ها اضافه کنند ، شخصی سازی های مهمی را انجام دهند از نحوه نوشتار گرفته تا رنگ های قالب تا تغییرات ساده استایل قالب .در ورژن ۳٫۴ وردپرس و ورژن های بعدی شخصی ساز آنلاین قالب به کاربران اجازه می دهد تا اینگونه تغییرات را با المنت ها و پیش نمایش به طور همزمان انجام دهند .

سایر کاربران (به خصوص طراحان قالب ها و کاربران حرفه ای تر ) برای انجام شخصی سازی ها به نوع فایل توجه می کنند .مخصوصا ساخت و ذخیره کردن قالب ها با استفاده از فایل های ایجاد شده توسط نرم افزار فتوشاپ (با فرمت PSD ) بسیار در بین کاربران محبوب است .زمانی که فایل PSD قالب وب سایت همراه با فایل های اصلی آن موجود باشد کاربران می توانند هر جایی از قالب را که بخواهند به سلیقه خود تغییر دهند بدون آنکه مشکلی برای سایر بخش های قالب پیش بیاید .از تغییرات رنگ های قالب گرفته تا سبک های به کاررفته در قالب و تغییرات فونت ها ، تنظیمات شخصی سازی بی پایان هستند .

 

 

 

۷ – سئوی قالب

 

10قابلیت کلیدی

 

یکی دیگر از قابلیت هایی که کاربران قادر به مشاهده آن نیستند بهینه سازی برای موتور های جستجو است که به صورت پیشفرض درون قالب های وردپرس وجود دارد.

پلاگین شماره یک در راهنمای سئوی وردپرس wordpress seo by yoast نام دارد .یکی از معیار های مهمی که در هنگام انتخاب قالب مهم است این ویژگی است.


مشاهده آنلاین فیلم آموزش کار با افزونه وردپرس سئو

 

هنگامی که بحث بهینه سازی برای موتور های جستجو در قالب های وردپرس پیش می آید ، قالبی که شما انتخاب می کنید تاثیر زیادی دارد .

قالب ها باید قابلیت خوانا بودن محتوای وب سایت ، بهینه سازی سرعت بارگذاری وب سایت ، فهرست محتویات سایت و پشتیبانی از قابلیت خاص دیگر سئو مانند هسته دوبلین و میکروفرمت ها را برای موتور های جستجو داشته باشند .تا زمانی که این قابلیت ها مهم و حیاتی هستند شما باید اطمینان حاصل کنید  که سایت وردپرسی شما از ساختار permalink برای لینک های وب سایتتان استفاده می کند، کلمات کلیدی مخصوص و مرتبط با صفحه و پست های وبلاگ ایجاد کرده اید .

 

 

 

۸ – آمادگی برای نمایش تصاویر با کیفیت بالا

 

10قابلیت کلیدی

 

با افزایش خرید دستگاه های مختلف با قابلیت نمایش تصاویر اچ دی و کیفیت بالاتر توسط کاربران ، کیفیت تصاویر و محتوای تصویری بیشتر از همیشه مورد توجه کاربران است .  همین امر برای قالب های سایت های وردپرسی نیز صدق می کند . تعداد قابلیت های نمایش تصاویر با کیفیت در دسترس روز به روز در حال افزایش است و به زودی این قابلیت ها مورد تقاضای کاربران خواهد بود .

قالب هایی که قابلیت نمایش تصاویر با کیفیت بالا را دارند در هر دستگاهی به صورت شگفت انگیز به نظر خواهد رسید .نه تنها تصاویر دارای استایل بیشتر و جالب تر به نظر خواهند رسید بلکه فونت ها نیز بهتر به نظر خواهند رسید . قالب هایی که قالبیت نمایش تصاویر با کیفیت بالا را دارند در زمانی که بر روی محتوای آنها زوم شود کیفیت بهتری خواهند داشت و به محتوا اجازه می دهد تا در قالب بهتر به نظر برسند .

 

 

 

۹ – کدنویسی سازگار با استاندارد ها

 

10قابلیت کلیدی

 

این بخش می تواند برای بسیاری از کاربران وردپرس پیچیده به نظر برسد ، اما کد های قالب باید بی عیب باشند .

یک قالب خوب استفاده مناسب از زبان های برنامه نویسی PHP و html و css و شرایط حریم خصوصی و امنیت را در نظر می گیرد . کیفیت کد های یک وب سایت شالوده کیفیت وب سایت است . وردپرس دارای مجموعه ای از دستورالعمل های برنامه نویسی است و Smashing Magazine همچنین دارای مقالاتی مقدماتی  و عالی برای استانداردهای کدگذاری برای این پلت فرم است.

اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم ، این امر مهم است زیرا کد های مرتب بهتر عمل خواهند کرد و در دراز مدت نیز حفظ کردن آن اسان تر است .

 

 

 

۱۰ – بسته های طراحی

 

10قابلیت کلیدی

 

طراحان قالب وردپرس در حال گسترش قالب های وردپرس برای داشتن افزونه های گوناگون برای داشتن طراحی ای کامل هستند .

این موارد ، از خبرنامه ها گرفته تا کارت های ویزیت تا سربرگ ها در قالب گنجانده شده اند تا تمامی موارد با هم سازگار باشند .

بسته ها در بین کاربران محبوب هستند زیرا بسته های کاملی هستند که هر چیزی را ک شما از ساخت سایت تا تبلیغ سایت نیاز دارید در آن وجود دارد . یکی از قابلیت های محبوب این بسته ها یکپارچه سازی خبرنامه وب سایت است .

برای مثال قالب Dorothy شامل یک قالب وردپرس ، الگو های کارت های ویزیت ، قابلیت نمایش شبکه های اجتماعی در قالب و الگو های نامه که با سیستم ایمیل محبوب MailChimp کار می کند .

راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!