شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

روش رفع خطا در رمز عبور هنگام ورود به وردپرس

روش رفع خطا رمز عبور هنگام ورود به وردپرس

شاید خطای  “Could not save password reset key to database” را در وردپرس دیده باشید این خطا وقتی رخ می دهد که شما می خواهید به پنل شخصی تان در وردپرس وارد شوید اما نمی توانید وارد شوید و دسترسی شما در صفحه ورود قفل شده است. برای رفع خطا در رمز عبور هنگام ورود به وردپرس با این مقاله آموزشی همراه باشید.

 

 

 

چرا خطای “WordPress Could Not Save Password Reset Key” رخ می دهد؟

این خطا وقتی رخ می دهد که شما نمی توانید در صفحه ورود به سایت وارد شوید یعنی شما رمز عبور هنگام ورود به وردپرس را اشتباه وارد می کنید و می خواهید رمز عبور جدیدی وارد کنید با این خطا مواجه می شوید.

چرا خطای “WordPress Could Not Save Password Reset Key” رخ می دهد؟

اگر در صفحه ورود به پنل سایت این خطا را نمی بینید پس بدانید مشکل از جای دیگر هست. این پیام خطا نشان می دهد که وردپرس دیگر نمی تواند در پایگاه داده اش اطلاعاتی را ذخیره کند و دلیل نمایش چنین پیامی این است که حجمی که به دیتابیس شما اختصاص داده شده بود پرشده است. حجم پایگاه داده وردپرس شما بخشی از فضای دیسک است که هنگام خرید هاست به حساب شما اختصاص داده شده است و چون شما قبلا از این فضا استفاده کردید الان نمی توانید اطلاعات جدید را ذخیره کنید.

 

 

 

رفع خطای WordPress Could Not Save Password Reset Key Error

برای رفع این خطا ابتدا باید با استفاده از ftp یا مدیریت فایل در cpanel به سایت متصل شوید. بعد به مسیر wp-content/uploads/ folder بروید و چند عکس با حجم زیاد را حذف کنید تا فضای بیشتری آزاد شود(حتما قبل حذف کردن آن عکس ها را در کامپیوتر خود دانلود کنید تا آن ها را به عنوان پشتیبان داشته باشید.)

 

رفع خطای WordPress Could Not Save Password Reset Key Error

 

بعد از انجام این کار شما می توانید وب سایت را دوباره ببینید و سعی کنید دوباره وارد شوید. بعد از اینکه وارد شدید می توانید فایل های وردپرس خود را بررسی کنید و ببینید فایل هایی با حجم زیاد و غیرضروری وجود دارند که اگر وجود داشتند آن ها را پاک کنید. معمولا این فایل ها در قسمت /wp-content/ or /wp-content/uploads/ folder ذخیره شده اند.

 

بسیاری از کاربران وردپرس از پلاگین های cache استفاده می کنند که باعث می شود cache را نتوان پاک کرد و با اضافه شدن فایل ها حجم cache زیاد می شود. از عوامل دیگر این مساله، استفاده از افزونه های بکاپ و پشتیبان گیری از سایت می باشد که آنها نیز می توانند حجم زیادی اشغال کنند. همواره بهتر است که بکاپ های سایت را در محل دیگری ذخیره کنید.

اگر تمام موارد بالا را انجام دادید و فضا را نتوانستید پاک کنید می توانید نوع پلن خود را ارتقا دهید و از میزبان دیگری استفاده کنید.

امیدوارم مقاله روش رفع خطا در رمز عبور هنگام ورود به وردپرس برای شما مفید بوده باشد.

راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!