شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

آموزش بخش رسانه های وردپرس

در ادامه مجموعه فیلم های آموزش وردپرس در این جلسه میخواهیم آموزش رسانه وردپرس را بصورت ویدیویی بررسی کنیم و ببینیم که چطور میتوانیم بخش رسانه های وردپرس  را مدیریت کنیم.

 

منظور از رسانه در وردپرس فایل هایی است که در وردپرس آپلود میکنیم. در پنل مدیریتی وردپرس  منوی رسانه دو زیر منو با نام “کتابخانه” و “افزودن” دارد بطور کلی ما هر فایلی از پنل وردپرس آپلود میکنیم را میتوانیم در منوی رسانه > کتابخانه مشاهده بکنیم.(مطابق تصویر زیر).

رسانه وردپرس

 

در تصویر بالا تمام فایل های اپلودی ما در وردپرس نمایش داده میشود. به کمک ابزار هایی که در این صفحه وردپرس در اختیار ما قرار داده میتوانیم فایل های مورد نظرمان را برای نمایش فیلتر کنیم. بطور مثال با بازکردن لیست کشویی “همه موارد رسانه” میتوانیم فقط تصاویر، صوت، ویدئو و فایل های پیوست نشده را صرفا نمایش دهیم. یا اینکه فایل هایی که در یک تاریخ خاص اپلود کردیم را نمایش دهیم. در سمت چپ تصویر هم باکس جستجو هم برای جستجوی بین رسانه های اپلودی قرار دارد که میتوانیم استفاده کنیم.

ضمن اینکه میتوانیم با کشیدن و رها کردن فایل در این قسمت میتوانیم فایل مورد نظر خودمان را اپلود و به قسمت کتابخانه وردپرس اضافه کنیم.

 

این را هم ببینید : آموزش وردپرس گام به گام عملی و پروژه محور

 

اطلاعات تصویر آپلود شده در وردپرس

اپلود تصویر در وردپرس

روی هر تصویر که کلیک کنید میتوانید اطلاعات آن تصویر را در صفحه ای مشابه تصویر بالا مشاهده کنید. این اطلاعات شامل نام فایل – فرمت فایل – تاریخ بارگذاری – حجم فایل و ابعاد فایل تصویری را نمایش میدهد.

در بخش دوم ضمن مشاهده مسیر ذخیره سازی تصویر میتوانید اطلاعاتی را برای تصویر وارد کنید. بطور بثال میتوانید نام – متن جایگزین و توضیح برای تصویر وارد کنید وارد کردن این اطلاعات باعث بهینه شدن تصویر در گوگل میشود.

اگر روی دکمه ویرایش تصویر کلیک کنید وارد صفحه ادتور تصویر میشوید این بخش یکی از جالب ترین تنظیمات بخش رسانه وردپرس هست که باهم بررسی میکنیم :

 

ویرایش تصویر در وردپرس

ویرایش تصویر در وردپرس

در این صفحه وردپرس یک سری امکانات برای ویرایش تصویر در اختیار ما قرار داده که میتوانیم تصویر را در حالت افقی یا عمودی چرخش دهیم – ابعاد تصویر را تغییر دهیم – نسخه دیگری از تصویر با برش یا کراپ آن تولید کنیم. برای شناخت بهتر تنظیمات این بخش پیشنهاد میکنم حتما فیلم آموزشی زیر را ببینید.

 

فیلم آموزش کامل بخش رسانه در وردپرس

این جلسه بخشی از دوره آموزش کامل کار با وردپرس است. برای دسترسی به تمامی جلسات در دوره ثبت نام کنید. پکیج آموزش کامل وردپرس
راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!