شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

خطای به روز رسانی در وردپرس و راهکارهای حل پیغام خطای به روز رسانی

خطای بروزرسانی وردپرس

اگر شما خطای به روز رسانی در وردپرس (به روز رسانی دیگری هم اکنون در حال انجام است) را در وب سایت وردپرسی خود دیده اید این مقاله را حتما بخوانید. 

این خطا مانع شما برای به روز رسانی سایت وردپرسی شما می شود .  در حالت عادی ، این پیغام باید به طور خودکار رفع بشود . اما اگر رفع نشد ، راه ساده ای برای حل آن وجود دارد . در این مقاله ، ما به شما یاد خواهیم داد تا خطای “به روز رسانی دیگری هم اکنون در حال انجام است ” را در سایت وردپرسی خود  رفع کنید .

 

خطای به روز رسانی در وردپرس

چرا خطای به روز رسانی در وردپرس رخ می دهد ؟

این پیغام زمانی ظاهر می شود که فرآیند به روز رسانی وردپرس در پس زمینه در حال اجراست و کاربر سعی می کند تا فرآیند به روز رسانی دیگری را آغاز کند .

هنگام فرآیند به روز رسانی ، وردپرس به صورت خودکار یک قفل بروزرسانی در تنظیمات  پایگاه داده وب سایت شما ایجاد می کند . این تنظیمات پایگاه داده موجب جلوگیری از اجرای دو فرآیند به روز رسانی به صورت همزمان در وب سایت شما می گردد .

این پیام به صورت خودکار بعد از ۱۵ دقیقه و یا بعد از اتمام فرآیند به روز رسانی نا پدید می شود .اگر شما می خواهید این پیام را تحمل کنید و یا نمی خواهید صبر کنید ، سپس می توانید به صورت دستی آن را بازنشانی کنید .

حال وقت آن رسیده است که ببینیم چطور می شود خطای “به روزرسانی دیگری هم اکنون در حال انجام است ” را رفع کنیم .

 

خطای به روز رسانی در وردپرس

 

رفع خطای به روز رسانی در وردپرس

برای به سرعت رها شدن از پیغام خطای “به روز رسانی دیگری هم اکنون در حال انجام است ” ، شما می بایست تا تنظیم core_updater.lock را از پایگاه داده وب سایت خود حذف کنید . ما به شما دو راه را برای انجام این کار نشان می دهیم . شما می توانید هر روشی را که برایتان بهتر بود را انتخاب کنید .

 

 

روش اول : حل پیغام به روز رسانی دیگری در حال انجام است با استفاده از افزونه ها

برای انجام این کار شما می بایست افزونه Fix Another Update In Progress را نصب و فعال کنید. برای اطلاع از نحوه نصب یک افزونه وردپرسی می توانید آموزش قدم به قدم نحوه نصب یک افزونه وردپرسی را مشاهده کنید .

پس از فعال سازی افزونه شما می بایست به بخش Settings و صفحه Fix Another Update In Progress بروید .اگر به روزسانی ها در وب سایت شما قفل شده باشد ، شما یک پیغام خواهید دید با یک دکمه برای حل آن :

به سادگی روی دکمه “رفع قفل به روز رسانی وردپرس ” برای ادامه کلیک می کنیم. افزونه قفل به روزسانی وردپرس را از روی پایگاه داده وب سایت شما پاک خواهد کرد و پیغام “Success! You’ve successfully fix to another update in progress!”  نمایش داده می شود که به معنای موفقیت آمیز بودن فرآیند می باشد .

 

خطای به روز رسانی در وردپرس

روش دوم : حل پیغام به روز رسانی دیگری در حال انجام است به صورت دستی

این روش نیاز دارد تا شما از بخش phpMyAdmin سرور خود ، برای اجرای مستقیم کوئری در دیتابیس وب سایت خود استفاده کنید .

در ابتدا شما باید به صفحه Cpanel وب سایت وردپرسی خود مراجعه کنید و به منوی اصلی یا Dashboard  بروید .

در زیر گروه پایگاه داده ، بر روی آیکن phpMyAdmin کلیک کنید .

سپس شما باید دیتابیس سایت وردپرس خود را انتخاب کنید . با انجام این کار ، تمامی جداول موجود در پایگاه داده وب سایت وردپرسی شما به نمایش در خواهند آمد .

شما باید بر روی دکمه Browse کنار جدول تنظیمات وردپرس یا (wp-options) کلیک کنید .

با انجام این کار تمامی سطرهای موجود درون جدول تنظیمات به نمایش در خواهند آمد . شما باید سطری را پیدا کنید که اسم تنظیماتش یا (option name) برابر با ‘core_updater.lock’  را پیدا کنید و بر روی دکمه delete کنار آن سطر کلیک کنید .

PhpMyAdmin آن سطر را از پایگاه داده سایت وردپرسی شما پاک خواهد کرد .

شما می توانید به وب سایت وردپرسی خود بازگردید و فرآیند به روزرسانی وب سایت خود را از سر گیرید .

 

راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!