فقط واتساپ ۰۹۱۵۷۲۳۲۳۹۸

آموزش ساخت مگامنو با المنتور

ساخت مگامنو با المنتور

ساخت مگامنو با المنتور به صورت کاملا رایگان و حرفه ای قابل انجام است. در این مقاله می‌خواهیم به شما کمک کنیم مگا منو وردپرس خود را کاملا حرفه ای و بدون افزونه ی پولی طراحی کنید. این که در ساخت مگامنو با المنتور چگونه از المان های مختلف در مگامنو خود استفاده کنید و در نهایت بتوانید مگا منو سفارشی سازی مناسب خودتان را طراحی کنید.

در بسیاری از قالب ها ممکن است مگا منو به وسیله کدنویسی قرار داده شده باشد اما در غیر اینصورت باید خودتان به وسیله افزونه ها اقدام به طراحی مگامنو کنید. بسیاری از افزونه های موجود غیر رایگان و پولی هستند اما در این بخش از آموزش وردپرس آموزش ساخت مگامنو در المنتور که یک افزونه رایگان است، را قرار داده ایم.

 

مگا منو چیست؟

مگا منو چیست؟ یکی از بخش های ضروری در هر وبسایت، ایجاد منو در بخش بالایی آن است. این بخش هم در سایت های حرفه ای و هم در سایت های ساده قابل مشاهده است. برخی سایت ها منو های چند ستونه دارند (مگا منو) و برخی از سایت ها از منوهایی استفاده می‌کنند که در یک ستون هستند (آبشاری).

ترحیج سایت های حرفه ای این است که از مگامنو استفاده کنند و به همین در این مقاله می‌خواهیم گام به گام یک مگامنو کامل و حرفه‌ای ایجاد کنیم.

این پست رو حتما ببین : ساخت سوالات متداول در وردپرس با المنتور

 

ساخت مگامنو با المنتور یا ساخت منوی آبشاری؟

ساخت مگامنو با المنتور در بسیاری از موارد، گزینه بهتری در مقابل منوی آبشاری است. زیرا اگر بخواهید 18 زیر منو داشته باشید، در منوی آبشاری لازم است 18 ردیف داشته باشید این ممکن تمام صفحه شما را در بر بگیرد و شاید کاربر مجبور به اسکرول کردن شود. این کار مطمئنا به تجربه کاربری سایت شما آسیب می‌زند.

تصویر زیر را ببینید تا متوجه کاربرد مگا منو ها شوید. تصور کنید این منو به صورت آبشاری طراحی شود!

 

در تصویر بالا مگا منو باعث شده تا دسته بندی بهتری ایجاد شود و یک منوی حرفه ای ایجاد شود تا مخاطب بتواند راحت تر و سریع تر به محصول مورد نظر برسد. اما مگامنو فقط مناسب سایت های شلوغ نیست. در اینجا یک نمونه دیگر از یک سایت آموزشی را مشاهده می‌کنید.

استفاده از مگا منو در بسیاری موارد گزینه بهتری نسبت به منوی آبشاری است و پیشنهاد می‌کنیم شما هم در وب سایت تان از مگامنو استفاده کنید.

این پست رو حتما ببین : آموزش استفاده از گرویتی فرم در المنتور

 

آموزش ساخت مگامنو با المنتور

آموزش ساخت مگامنو با المنتور را به صورت کاملا عملی قرار است بررسی کنیم. بعد از این بخش قادر خواهید بود به وسیله افزونه المنتور منوهای وب سایتتان را مگا منو طراحی و ایجاد کنید. برای این کار نیاز است مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 0: افزونه های مورد نیاز قبل از شروع

قبل از شروع طراحی نیاز است این سه افزونه را نصب کرده باشید. در ادامه لیست افزونه های مورد نیاز را آورده ایم. در ادامه افزونه هایی که به صورت پرومیوم نصب میشوند را توضیح خواهیم داد اما دقت کنید که می‌توانید آنها را به صورت رایگان نصب کنید. پس بدون نگرانی تا انتها با ما همراه باشید.

 • افزونه المنتور (رایگان)
 • افزونه المنتور (پرو)
 • افزودنی المنت‌کیت

لطفا این افزونه ها را نصب کنید تا بتوانید از ادامه آموزش به صورت عملی استفاده کنید.

ایجاد فهرست

در این مرحله قصد داریم یک منو در وردپرس طراحی کنیم. برای ایجاد فهرست مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. پیشخوان وردپرس
 2. نمایش
 3. فهرست ها

بعد از اینکه روی فهرست ها کلیک کنید، در بالای سایت یک صفحه ایجاد میشود و در اینجا باید بر روی “یک فهرست جدید ایجاد نمایید“، کلیک کنید.

یک فهرست جدید ایجاد کنید

در بخش جدیدی که باز می‌شود یک نام را در بخش “نام فهرست” وارد کنید و تیک قسمت “Enable this menu for Megamenu content” را بزنید. در انتها باید ایجاد فهرست را بزنیم.

ایجاد فهرست

در این قسمت آیتم های مورد نظر را در منو قرار دهید. از انجایی که قرار است منو ها به صورت مگا منو طراحی شود باید این در وارد کردن این قسمت دقت کافی داشته باشیم. برای سهولت در انجام کار می‌توانید منوی خودتان را از سمت راست انتخاب کرده و به سمت چپ صفحه بکشید.

این پست رو حتما ببین : لود نشدن المنتور | علت باز نشدن المنتور + راه حل

گزینه “افزودن گزینه های فهرست” به شما امکان ایجاد کردن آیتم های جدید می‌دهد. در انتها مثل تصویر زیر باید تعدادی آیتم ایجاد کرده باشید.

افزودن آیتم

 

در انتها بر روی ذخیره فهرست را بزنید تا آیتم های ایجاد شده سیو شوند. حالا بر روی برخی از آیتم ها گزینه مگا منو را می‌توانید مشاهده کنید. در این گام بر روی دکمه آبی رنگ Mega menu بزنید.

در قسمت بعد با یک صفحه روبرو می‌شوید. در گام اول Megamenu Enabled را تیک بزنید و آن را فعال کنید تا سبز رنگ شود. سپس در وسط صفحه دکمه Edit Megamenu Content را بزنید.

ساخت مگامنو با المنتور

ساخت مگامنو در المنتور

 

این پست رو حتما ببین : طراحی هدر با المنتور

ساخت مگامنو در المنتور : صفحه ای که باز می‌شود برای طراحی دقیق منو با استفاده از افزونه المنتور است. در این قسمت می‌توانید بخش های مختلف مگا منو خودتان را کاملا دقیق و حرفه ای طراحی کنید. در این بخش محتوایی که در نظر دارید را باید در منوی خود قرار دهید. این متحوا در سایت وردپرسی تان به نمایش در می‌آید.

در طراحی این صفحه ها می‌توانید از ابزاک ها استفاده کنید و مگامنوی خود را بدون هیچ محدودیتی طراحی کنید.

حالا نیاز است دست به کار شوید و قسمت های مختلف منوی خود را مطابق نیاز و سلیقه خود شخصی سازی کنید. هر منو با تعداد ستون های دلخواه با المان های مختلف که دسترسی دارید طراحی کنید. در تصویر زیر یک نمونه منوی طراحی شده را مشاهده می‌کنید.

طراحی منوی دلخواه

 

کاری که تا این انجام دادیم ایجاد فهرست و همچنین منوی دلخواه خودمان بود. تا اینجا منویی را طراحی کرده ایم که قرار است به صورت مگامنو نمایش داده شود. حالا نیاز است فهرست ایجاد شده را در وبسایت نمایش دهید. برای نمایش مگامنو روی وردپرس تان مسیر زیر را دنبال کنید:

 • پیشخوان وردپرس
 • بخش منوها
 • قالب ها
 • افزودن جدید
 • انتخاب نوع قالب
 • انتخاب گزینه سربرگ

در این بخش لازم است برای قالب یک اسم انتخاب کنیم و سپس ایجاد قالب را بزنیم.

انتخاب نوع قالب

گام بعدی ایجاد یک ردیف دو ستونه است و باید در یکی از ستون ها لوگوی سایت تان را قرار دهید و همچنین Nav Menu را در ستون دیگر قرار دهید. Nav Menu در واقع ابزارک Elementskit است.

Elementskit و مگامنو

پس از کشیدن و رها کردن این ابزارک در محل مورد نظر، در سمت راست منو setting menu تنظیماتی باز می‌شود و در این جا با کلیک بر روی select menu امکان قرار دادن همان منویی که قبل تر طراحی کردید وجود دارد. در این مرحله باید همان اسم که در مراحل ابتدایی برای فهرست مورد نظرتان گذاشته بودید را انتخاب کنید.

قرار دادن مگامنو

ساخت مگامنو با المنتور را با پرداختن به هدر وب سایت ادامه میدهیم. دراین بخش ابزارهایی که قرار است استفاده کنید اهمیت چندانی ندارد. یک لوگو و منو نیاز است به شکل زیر قرار بگیرد و در آخر به یک تصویر مانند تصویر زیر خواهید رسید.

آیکون و لوگو

اگر قصد دارید استایل را تغییر دهید، در تب استایل میتوانید خیلی راحت استایل دلخواه را ایجاد کنید. در تصویر زیر ما فقط سه آیتم داریم و تنها صفحه اصلی که اولین منو است به شکل مگامنو انتخاب شده است. اگر به یاد داشته باشید در قسمت “فهرست های وردپرس” این امکان را داشتیم که منوی مورد نظر را مگامنو تنظیم کنیم. مگامنو و وردپرس

این پست رو حتما ببین : آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی

 

بخش پایانی

آموزش ساخت مگامنو با المنتور به پایان رسید و حالا شما قادر هستید برای وب سایت وردپرسی خود یک مگامنو حرفه ای و شخصی سازی شده طراحی و ایجاد کنید. منویی که هیچ محدودیتی در آیتم ها ندارد و بسیار منعطف و مطابق سلیقه شما طراحی می‌شود.

در این مقاله سعی کردیم یک آموزش جامع از ساخت مگا منو با المنتور را ارائه کنیم. افزونه های مورد نیاز را آوردیم و کار با آنها را گفتیم. اهمیت مگامنو را مورد بررسی قرار دادیم و تمایز آن نسبت به منوی آبشاری را نشان دادیم و همچنین بخش های مختلف را به صورت دقیق توضیح دادیم. در پایان امیدواریم این مقاله در آموزش ساخت مگامنو با المنتور به شما در طراحی مگامنو دلخواه تان کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد