شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

چرا باید سرعت سایت تان را افزایش دهید؟

اولین ثانیه هایی که کاربران در وبسایت شما صرف میکنند، بسیار مهم است. طی این زمان بسیار کوتاه، هر یک از کاربران تصمیم خواهند گرفت که آیا وبسایت شما ارزش وقت گذاشتن و توجه بیشتر را دارد یاخیر. بنابراین شما نباید اجازه دهید که یک صفحه با سرعت بارگذاری آهسته، این زمان ارزشمند را از شما بگیرند و سرعت وبسایت شما باعث شود تا بازدید کنندگان به زودی پا به فرار بگذارند.

 

سرعت وبسایت- بایدها و نبادها

 

باید بمانم یا باید بروم؟ سرعت وبسایت چقدر مهم است؟

همه چیز بستگی به چند ثانیه اول بازدید هر صفحه دارد.

“ده ثانیه اول بازدید ازهر صفحه برای تصمیم گیری کاربران برای ماندن یا ترک کردن کاملاً حیاتی است”،  Jakob Nielsen در پست خود اختصاص داده شده به زمان صرف شده در صفحات وب  این موضوع را تایید میکند.

احتمال ترک کاربران در چند ثانیه اول (در هر صفحه وب)، خیلی زیاد است، زیرا کاربران بسیار مردد تر از گذشته شده اند چرا که در گذشته صفحات زیادی را با طراحی ضعیف تجربه کرده اند. . مردم می دانند که اکثر صفحات وب بی فایده هستند و به اینگونه رفتار می کنند تا از هدر رفت زمان بیشتری نسبت به موارد ضروری در صفحات بد جلوگیری کنند.
 

این مطلب را هم بخوانید :
۱۰قابلیت کلیدی که قالب های محبوب وردپرس دارند

 
در واقع، این مقاله یک مطالعه بسیار جالب در مورد درک رفتارهای ترک صفحه توسط کاربران (زمان معکوس) را بر اساس تجزیه و تحلیل بیش از ۲ میلیارد ساعت مکث گزارش کرده است. نتیجه اصلی آن: زمان صرف شده در یک صفحه وب به دنبال “توزیع وایبول” منفی است. یک مفهوم ریاضی که اینطور خلاصه میشود: کاربرانی که وقت بیشتری صرف یک صفحه وب می کنند، بیشتر احتمال دارد که برای مدت طولانی تر در آن وبسایت باقی بمانند!

 

نمودار بالا توزیع وایبول را نشان می دهد و به وضوح نشان می دهد که ۱۰ ثانیه اول بازدید صفحه چقدر مهم است. شما در اثبات این موضوع که محتوای شما به اندازه کافی ارزشمند اند، وقت زیادی ندارید تا کاربران را متقاعد کنید کمی طولانی تر در وبسایت شما باقی بمانند. ۵۵% از بازدیدکنندگان کمتر از ۱۵ ثانیه در وبسایت شما وقت می گذارند.

از نظر Nielsen، طی شدن یک زمان طولانی تر می تواند با این واقعیت توضیح داده شود که صفحات وب مورد مطالعه بیشتر مقاله ها و پست های وبلاگ هستند، البته به عنوان مثال بدون در نظر گرقتن صفحه های اصلی یا صفحات فرود .

 

این مطلب را هم بخوانید :
Embed کردن ویدئو یا آپلود در وردپرس؟ بهترین روش برای نمایش ویدئو

 

 

تاثیر اولین زمان بارگیری

بنابراین شما باید ۱۰ تا ۱۵ ثانیه برای ارائه پیشنهاد با ارزش خود وقت دارید. یک پنجره ارتباطی سریع…

در واقع، چند مطالعه تاثیر سرعت بارگذاری در این مرحله اولیه را برجسته می کند:

  • در میزان جست وجو، به عنوان توضیح داده شده توسط گوگل در مورد مطالعه سرعت صفحه موبایل : به عنوان زمان بارگذاری از صفحات تلفن همراه از ۱ تا ۵ ثانیه افزایش می یابد، احتمال گزاف گویی این مقدار را به ۹۰% و افزایش زمان بارگذاری از ۱ تا ۱۰ ثانیه این احتمال را تا ۱۲۳٪ افزایش می دهد!

 

  • در نرخ پیش برانگیختن (Pre-bounce rate): منظور آن کاربرانی است که حتی قبل از اولین بارگذاری کامل صفحه را ترک میکنند. برای مثال یک نظرسنجی از Imperva Incapsula دریافت که ۶۲ درصد خریداران اعلام کرده اند پس از ۵ ثانیه صفحه را ترک خواهند کرد.

همچنین  Mobify سعی کرد میزان پیش برانگیختن را برای نماینده های نمونه ۲۱ وب سایت تجارت الکترونیک اندازه گیری کند: طبق نتایج مشخص شد با افزایش زمان بارگیری از ۳ تا ۵ ثانیه، میزان پیش برانگیختن از ۱۴٫۵٪ به ۴۰٫۳٪ افزایش می یابد.

 

به یاد داشته باشید که زمان بارگذاری صفحه وب اولین ارتباط شما با کاربران شما است. این در واقع اولین پیامی است که به آنها ارسال می کنید. این امر به ویژه برای تازه واردین که برای اولین بار از وب سایت شما بازدید می کنند، مهم است.

Jakob Nielsen معتقد است که کند بودن (یا سریع بودن) چنان تاثیری را ایجاد می کند که می تواند تبدیل به یکی از برندهای ارزش گذاری مشتریان در ارتباط با یک سایت شود.پ

 

بنابراین اگر شما از سرعت وبسایت خود احساس نگرانی میکنید و نمیدانید به اندازه کافی عملکردتان مطلوب است یا نه و یا حداقل میتوانید سریعتر از ۱۰ ثانیه خود را در معرض بازدیدکنندگان قرار دهید، یا خیر؛ باید به شما بگوییم که وضعیتتان چندان هم وخیم نیست، چرا که در سال ۲۰۱۷، گوگل نتایج مطالعات زیادی در مورد سرعت وبسایت در صفحه تلفن همراه منتشر کرد (۹۰۰،۰۰۰ صفحات تبلیغاتی در ۱۲۶ کشور)، که نشان می دهد که ۷۰ درصد از صفحات تجزیه و تحلیل شده – در زمینه اتصال ۳G تقریبا ۷ ثانیه طول کشید تا محتوای بصری خود را در بالای صفحه نمایش دهند و همچنین بیش از ۱۰ ثانیه طول کشید تا بارگذاری کامل آنها، انجام شود.

 

این مطلب را هم بخوانید :
افزایش سرعت سایت با lazy loading

 

در مقاله بعدی برسی میکنیم که آیا سرعت وبسایت شما به ارایه به مخاطبان کافی است؟ و چه راه هایی برای تست سرعت سایت و افزایش سرعت آن وجود دارد. پس کماکان با وبسافت ۳ همراه باشید.

راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!