فقط واتساپ ۰۹۱۵۷۲۳۲۳۹۸

بهترین افزونه پرسش و پاسخ وردپرس

افزونه پرسش و پاسخ وردپرس با هدف ایجاد تعامل بین کاربران ایجاد می‌شود اما تاثیر بزرگی بر وب سایت شما می‌گذارد. این که محیطی فراهم شود تا کاربران سوالاتشان را با یکدیگر در میان بگذارند و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند، می‌تواند انگیزه بیشتری در آنها ایجاد کند که از سایت شما استفاده کنند. افزونه ها این امکان را فراهم کرده اند تا در وب سایت خود بخشی را به پرسش و پاسخ اختصاص دهید. در ادامه این مقاله از آموزش وردپرس 7 افزونه پرسش و پاسخ وردپرس که جزء بهترین پلاگین ها در این زمینه هستند را به همراه ویژگی هایشان معرفی میکنیم

 

افزونه پرسش و پاسخ وردپرس چکار میکند؟

روش کار به این صورت است که کاربران سوالات خودشان را مطرح می‌کنند و اگر کسی تجربه ای در این زمینه داشته باشد آن را در میان خواهد گذاشت و بدین ترتیب هم مشکل کاربران حل خواهد شد و هم سایر کاربران از تجربیات استفاده کنند و یا اینکه ایده بگیرند. برای این منظور افزونه پرسش و پاسخ وردپرس بهترین گزینه است که می‌توانید در وب سایت خود از آن استفاده کنید.

خوشبختانه وردپرس این امکان را ایجاد کرده است تا بدون دانش برنامه نویسی قادر باشید ایده های خود را پیاده سازی کنید. این کار به کمک افزونه ها صورت می‌گیرد و ما هم در این آموزش به معرفی افزونه های موجود پرداخته ایم و هم افزونه های وردپرس و هم افزونه های ووکامرس را معرفی کرده ایم. به این ترتیب با توجه به نیاز خود بهترین افزونه موجود در این زمینه را شناسایی خواهید کرد و از آن در وردپرس می‌توانید استفاده کنید.

 

معرفی 7 پلاگین پرسش و پاسخ وردپرس قدرتمند

پلاگین پرسش و پاسخ وردپرس که در این آموزش معرفی کرده ایم ممکن است ویژگی های متفاوتی داشته باشند و مزیت های گوناگونی ارائه کرده باشند. به عنوان مثال تمرکز یک افزونه ممکن است بر روی نمایش بهترین جواب ها باشد در صورتی که افزونه دیگر جواب متخصصان را نمایش دهد. به همین خاطر لازم است نیاز خود را مشخص کنید و بر اساس هدف خود اقدام به انتخاب یکی از افزونه های موجود در این زمینه نمایید. هر چند فاکتورهای دیگری نیز در این میان نقش دارد.

برای اینکه با پلاگین های موجود آشنا شوید و سپس بهترین آنها را انتخاب کنید و به هدف خود نزدیک تر شوید، با ما همراه باشید.

 

افزونه پرسش و پاسخ ووکامرس AnsPress

افزونه پرسش و پاسخ ووکامرس یعنی anspress به عنوان بهترین و یکی از مناسب ترین افزونه های پرسش و پاسخ شناخته می‌شود. به کمک این افزونه این امکان وجود دارد تا قابلیت پرسخ و پاسخ را به وردپرس خود اضافه کنید و در کنار آن از امکانات دیگری نیز بهره مند خواهید شد. مثلا می‌توانید سوالات را دسته بندی کنید و آن ها را در دسته های سوالات پرتکرار و سوالات متداول قرار دهید.

امکان رای گیری وجود دارد و برای پاک کردن اتوماتیک محتوای دفاعی چند فیلتر در نظر گرفته شده است. همچنین این افزونه به صورت کاملا رایگان ارائه شده است و به راحتی می‌توانید آن را نصب کنید.

 

 

پلاگین پرسش و پاسخ وردپرس WP-Answers

پلاگین پرسش و پاسخ وردپرس امکانات ویژه ای را در اختیار شما قرار داده است اما با این وجود سادگی و ظاهر خوب خود را حفظ کرده است. به همین دلیل می‌توانیم آن را در لیست بهترین افزونه های این آموزش قرار دهیم.

از مهمترین دلایل محبوب شدن این افزونه می‌توانیم امکان یکپارچه سازی را نام ببریم. مثلا تصور کنید کاربرهای سایت شما به کمک اکانت فیسبوک و اینستاگرام به سایت شما وارد شوند و با یکدیگر در تعامل و گفتگو باشند. این افزونه کمک می‌کند یکپارچه سازی از طریق حساب های فیسبوک و اینستاگرام انجام شود. این یکی از ویژگی هایی است که بیانگر کاربردی و حرفه ای بودن این افزونه است. با وجود اینکه ممکن است ساده به نظر بیاید.

همچنین این افزونه سیستم امتیاز دهی نیز دارد و در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید بر اساس پرسش و پاسخ های صورت گرفته در سایت، به کاربرهای خود امتیاز اختصاص دهید و پرسش و پاسخ را جذاب تر و فعال تر کنید و به این ترتیب کاربران سایت خود را نیز افزایش دهید. با این کار یک جدول ایجاد خواهید کرد که کاربران شما را رده بندی می‌کند و به آنها امتیاز می‌دهد.

این افزونه در دستگاه های گوناگون به صورت صحیح نمایش داده می‌شود و ریسپانسیو است. پس با خیال راحت از آن استفاده کنید.

 

 

افزونه پرسش و پاسخ وردپرس Forminator

افزونه Forminator

افزونه پرسش و پاسخ وردپرس (Forminator) به شما کمک می‌کند بدون پرداخت هیچ هزینه ای پرسش و پاسخ و فرم ها را در وردپرس خود ایجاد کنید. علاوه بر آن، این افزونه امکان تهیه یک لیست از برترین نفرات را ایجاد کرده است و همچنین می‌توانید فرم ها به صورت آزمون ایجاد کنید و از ترکیب این دو برای دریافت اطلاعات کاربران و ایمیل آنها استفاده کنید.

کاربران می‌توانند به راحتی این فرم ها تکمیل کنند و یا در پرسش و پاسخ شرکت کنند و آن هم به کمک ابزارهای افزونه Forminator فراهم شده است. همچنین اگر قصد دارید فرم های خود را با برنامه های دیگری مانند ترلو، HubSpot و MailChimp ترکیب کنید می‌توانید از این افزونه استفاده کنید و حتی برای فرم های خود می‌توانید پاسخ خودکار در نظر بگیرید تا کاربران به سادگی به سوالات شما پاسخ دهند. همه این امکانات و ویژگی ها سبب شده است تا این افزونه در لیست بهترین افزونه های وردپرس برای ایجاد فرم و پرسش و پاسخ قرار بگیرد.

 

 

افزونه DW Question & Answer

افزونه های ضروری وردپرس

اگر تصمیم به ایجاد یک وب سایت با امکاناتی شبیه Quora دارید پیشنهاد ما استفاده از افزونه DW Question & Answer است. وقتی از این افزونه استفاده کنید این امکان را دارید تا در وردپرس خود قابلیت منتشر کردن سوال را ایجاد کنید، سپس کاربران می‌توانند به سوالات دیگران جواب بدهند و همچنین امکان پیگیری کردن سوالات پرسیده شده نیز وجود دارد.

افزونه DW Question & Answer گزینه هایی را قرار داده تا سوالات خود را در شبکه های اجتماعی با دیگر افراد به اشتراک بگذارید و به همین سادگی کاربران شما علاوه بر اینکه جواب سوالاتشان را زودتر دریافت خواهند کرد، مخاطب های بیشتری را نیز به سمت شما هدایت می‌کنند.

قابلیت مهم دیگری که این افزونه را از دیگر افزونه ها متمایز کرده است، این است که در کنار این همه ویژگی گفته شده، می‌توانید به کاربران خود امتیاز دهید و همین تابلوی امتیازات باعث می‌شود تا کاربران با انگیزه بیشتری در وب سایت شما تعامل داشته باشند. از سمت مدیر می‌توانید وضعیت ظاهری وب سایت خود را به خوبی کنترل کنید و علاوه بر آن به مدیریت تعامل مخاطبان بپردازید. همچنین این افزونه با پشتیبانی از 22 زبان مختلف باعث شده تا افرادی که تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارند هم به خوبی از این افزونه در وردپرس شان استفاده کنند.

 

 

افزونه Sabai Discuss

افزونه های مهم برای وردپرس

این افزونه قدرتمند به طور کامل نیازهای شما در ایجاد پرسش و پاسخ وردپرس را برطرف می‌کند. مثلا راه اندازی انجمن های گفتگو و راه اندازی صفحات پرسش و پاسخ با توجه به موضوع سوالات و دسته بندی آنها از مهمترین ویژگی های این افزونه است. به همین دلیل می‌توانیم این افزونه را یکی از قدرتمند و برترین افزونه ها در این زمینه بدانیم.

این افزونه حساب های کاربری مفید را تشخیص خواهد داد و حساب های کاربری که تنها جهت ارسال هرزنامه ایجاد شده اند را نیز شناسایی می‌کند و این یکی از وجه تمایزهای این افزونه به شمار می‌رود. امتیاز و اعتبار دهی کاربران با استفاده از یک موتور اعتبار قدرتمند داخلی صورت می‌گیرد.

پرسش و پاسخ هایی که در سایت شما انجام شده است را به راحتی دسته بندی کنید. این تقسیم بندی را در حالت های عمومی، داخلی و خارجی انجام دهید و علاوه بر آن یک رمز عبور تعیین کنید تا امنیت وردپرس شما دوچندان شود. پس از این افزونه منعطف و قدرتمند در وب سایت خود استفاده کنید و به کمک امکانات این پلاگین همه کاره وب سایت حرفه ای ایجاد کنید.

 

 

افزونه YITH WooCommerce Questions & Answers

wordpress-application-plugins

در این جا می‌خواهیم یک افزونه پرسش و پاسخ مناسب فروشگاه های آنلاین ووکامرس معرفی کنیم تا این لیست تکمیل شود. اگر می‌خواهید به محصولات تان یک بخش به عنوان پرسش و پاسخ و بخش نظرات اضافه کنید پس دقیقا باید از این افزونه استفاده کنید. با استفاده از این افزونه برای هر محصول یک بخش نظرات و پرسش و پاسخ ایجاد کنید. به این خاطر که در فروشگاه ها نمی‌توانید یک قسمت ویژه پرسش و پاسخ در نظر بگیرید زیرا تعداد محصولات زیاد است و دسته بندی کردن سوالات سخت خواهد شد. بنابراین بهترین کار این است که کاربران در بخش انتهایی همان محصول به ثبت نظر یا ایجاد پرسش بپردازند.

به کمک این ویژگی علاوه بر این که جزئیات زیادی از محصولات خود را ارائه کرده اید، به کاربرهای دیگر نیز اطمینان خاطر خواهید داد تا بتوانند تصمیم بهتری بگیرند و راحت تر از شما خرید کنند.

این افزونه امکان ثبت نظر توسط کاربران را ایجاد کرده است اما در کنار آن گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار داده است تا به بهترین شکل ممکن پرسش و پاسخ را پیاده سازی کنید. در این افزونه می‌توانید امکان پاسخ دادن توسط کاربران را غیرفعال کنید و تنها ادمین ها و مدیریت قادر هستند که به سوالات و مشکلات کاربران رسیدگی کنند. پس شما باید تصمیم بگیرید که کاربرانتان به سوالات جواب بدهند یا ادمین ها!

اگر از نسخه پولی این افزونه استفاده کنید علاوه بر ویژگی هایی که شرح دادیم به امکانات وسیع تری دسترسی دارید و اگر بخواهیم چند مورد از آنها را نام ببریم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • کاربران شما این امکان را دارند که به جواب ها رای بدهند. (در نسخه پرمیوم)
  • می‌توانید اعلان های ایمیل را فعال کنید. (در نسخه پرمیوم)
  • و…

پیشنهاد می‌کنیم ابتدا نسخه رایگان را استفاده کنید و اگر به امکانات بیشتری نیاز داشتید از طریق وب سایت ها و فروشگاه های فارسی اقدام به خرید نسخه پرو این افزونه کنید.

 

 

افزونه bbPress

افزونه bbPress

در اینجا می‌خواهیم یکی از محبوب ترین افزونه های پرسش و پاسخ قرار گرفته در این لیست را معرفی کنیم. bbpress یک پلاگین کاربردی در طراحی یک فروم و انجمن در وردپرس است به طوری که با هر موضوعی سازگاری دارد. این افزونه را به راحتی در داشبورد وردپرس خود دانلود و نصب کنید.

برخلاف دیگر افزونه ها که تنها با هدف ایجاد محیطی برای پرسش و پاسخ استفاده می‌شدند، این افزونه می‌توانید یک فروم گفتگوی بزرگ را در وب سایت شما ایجاد خواهد کرد. این افزونه نقش چشمگیری در افزایش دادن میزان پست های فروم، کاربرهای سایت و تعداد بازدید سایت شما دارد و همین موضوع باعث می‌شود بهبود ویژه ای در سایت شما ایجاد گردد.

این افزونه به صورت کاملا رایگان ارائه شده است و می‌توانید آن را در وردپرس خود نصب کنید و از آن استفاده کنید. در ادامه نحوه نصب این پلاگین را شرح داده ایم.

 

 

نحوه نصب افزونه پرسش و پاسخ وردپرس bbpress

افزونه پرسش و پاسخ وردپرس که در این قسمت می‌خواهیم نحوه نصب آن را آموزش دهیم bbpress نام دارد. برای نصب این افزونه مراحل زیر را انجام دهید:

  • داشبورد وردپرس را باز کنید.
  • در بخش سمت راست “افزونه ها” را انتخاب کنید.
  • در صفحه ی جدید گزینه “افزودن” را انتخاب کنید.
  • حالا عبارت “bbpress” را سرچ کنید. یعنی پس از تایپ آن گزینه سرچ افزونه را بزنید تا وردپرس شروع با یافتن این افزونه کند.

 

پس از اینکه وردپرس با موفقیت افزونه را پیدا کرد و در صفحه آن را به شما نمایش داد لازم است بر روی “نصب” کلیک کنید.

 

نصب و فعال سازی افزونه

 

پس از اتمام فرایند نصب پلاگین بی بی پرس گزینه “فعال نمایید” را بزنید تا افزونه به صورت کامل فعال شود.

 

افزونه های کاربردی وردپرس

 

حالا افزونه با موفقیت نصب شده است و می‌توانید از آن در وردپرس خود استفاده کنید.

 

 

بخش پایانی افزونه پرسش و پاسخ ووکامرس و وردپرس 

افزونه پرسش و پاسخ ووکامرس نقش ویژه ای در فروش محصولات شما دارد. اهمیت آن را در بالاتر توضیح دادیم و به طور کلی دلیل این که از افزونه ها برای ایجاد پرسش و پاسخ در وردپرس استفاده می‌کنیم این است که بسیاری از قالب ها این قابلیت را ندارند و اگر بخواهید خودتان به کمک کد نویسی بخش پرسش و پاسخ را در قالب قرار دهید، احتمالا آسیب زیادی به بخش های مختلف قالب وارد خواهید کرد. اما به کمک افزونه ها به راحتی هرچه تمام تر و با کیفیت بیشتر این بخش را می‌توانید در سایت خود قرار دهید.

به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم مهمترین افزونه ها و پلاگین پرسش و پاسخ وردپرس را معرفی کنیم تا بتوانید از امکانات افزونه مورد نظرتان استفاده کنید و به بهترین شکل ممکن این بخش را ایجاد کنید. در این آموزش پس از معرفی افزونه های کاربردی، نحوه نصب افزونه بی بی پرس که یکی از محبوب ترین افزونه های موجود در این زمینه به شمار می‌رود نیز آموزش داده شد. امیدواریم به کمک آموزش افزونه پرسش و پاسخ وردپرس این مسیر را به راحتی هرچه تمام تر طی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد