60% تخفیف ویژه دوره تخصصی وردپرس به مدت محدود مشاهده دوره
آموزش html

آموزش HTML CSS به زبان ساده (رایگان – جدید)

آموزش html و css اولین قدم برای یادگیری طراحی سایت است. اگر در فکر ورودی قدرتمند به حوزه برنامه نویسی و طراحی وب هستید آموزش html و css پایه کار است. برای شروع لطفا ویدیو مقابل را ببینید

رایـگان

تعداد دانشجو : 7776

آموزش html و css اولین قدم برای یادگیری طراحی سایت است. اگر در فکر ورودی قدرتمند به حوزه برنامه نویسی و طراحی وب هستید آموزش html و css پایه کار است. در این دوره از صفر کار شروع میکنیم و آموزش html و css را از ابتدا تا مباحث پیشرفته براحتی یادمیگیرید. این دوره جدید تولید شده و فعلا بصورت رایگان ارائه میشود.

 

آموزش html و css به زبان ساده

کاربرد html css در طراحی سایت : بطور کلی هر چیزی که در ظاهر یک وبسایت میبینید و قابل دیدن هست با استفاده از کدنویسی html css ایجاد شده. پس شما برای طراحی یک وبسایت زیبا و کاربرپسند در ابتدی کار نیاز به این دو بزرگوار دارید.

 

نقش html و css در طراحی سایت : اگر وبسایت را به یک ساختمان تشبیه کنیم، بدنه و اسکلت ساختمان را با کدهای html میسازن، رنگ و لعاب زیبایی دکوراسیون و نمای آن ساختمان را هم با استایل های css انجام میدهند. نکته : بنابراین برای اینکه در نهایت به یک نتیجه و محصولی دست پیدا کنیم باید از html و css با هم بصورت ترکیبی استفاده کنیم و هیچ کدام به تنهایی برای ما کاربردی ندارد.

آموزش html و css

 

 

چگونه html را یاد بگیرم؟

آموزش html رایگان : یک اشتباه بزرگی که افراد تازه کار مرتکب میشوند این است که html و css را جدا، جدا یاد میگیرند مثلا فکر میکنند اول باید html را یادبگیرند و تمام کنند و سپس اقدام به یادگیری css کنند که این کار کاملا اشتباه است. دوستان یادتان باشد html و css مکمل هم هستند و هیچ کدام به تنهایی برای ما کاربرد و نتیجه ای ندارند بنابراین حتما باید باهم یادگرفته شوند تا نتیجه بخش باشد.

یادگیری html به تنهایی به دلیل اینکه نتیجه و محصولی ندارد بسیار سخت میشود و متاسفانه آموزش های زیادی هم در سطح نت وجود دارد که اینها را مجزا آموزش داده اند که این باعث گمراهی و دلزدگی افراد تازه کار از یادگیری این موضوع مهم میشود. اما اگر آموزش html و css را باهم یادبگیرید چون در حین کار پروژه های کاربردی و نتایج ملموس تری دارید هم از یادگیری لذت میبرید و هم بصورت کاملا اصولی و استاندارد و در زمان بسیار کمتری میتوانید به تخصص برسید این حالت بهترین آموزش html است.

 

چرا باید آموزش html css را بصورت پروژه محور یادبگیرم؟

اینکه شما صرفا بیاید و تمام تگ های html و تمام استایل های css را یادبگیرید در نهایت چه کاربردی برای شما دارد؟ هیچی! فقط ما با کلی تگ و استایل آشنا شدید اما نمیتوانید یک وبسایت را به واسطه اطلاعاتی که بدست آوردید کدنویسی کنید، اما اگر آموزش بصورت پروژه محور باشد شما ضمن یادگیری کدها، نحوه استفاده و بکارگیری کدها در طراحی یک سایت یا صفحه وب را هم یادمیگیرید. (آقا شما هدفتون اینه که در نهایت بتونید با آموزش html css یک وبسایت طراحی کنید دیگه! پس وقتتون رو صرف موارد تئوری و اکادمیک نکنید! بیاید پروژه محور و کاربردی بر اساس نیاز بازارکار یاد بگیرید )

 

روند دوره به چه شکل هست؟

روند دوره آموزش رایگان html به این شکل هست که ما از صفر شروع میکنیم و یک پوشه برای پروژه html css مان ایجاد میکنیم و پایه تمام نکات مقدماتی که چطور یک سند html ایجاد کنیم، مفهوم تگ و نحوه نوشتن تگ های html به جه شکل هست، چطور یک فایل css برای استایل دهی ایجاد کنیم، ارتباط بین سند html و فایل css چگونه است، اصول کدنویسی html و نحوه ایجاد المان های مورد نیاز به همراه استایل دهی، نحوه ایجاد فرم های با فیلدهای مختلف مثل تکست فیلد، ایمیل فیلد، پسوردفیلد، لیست باکس، باکس های تک انتخابی، چند انتخابی و چک باکس و… را بطور کامل در قالب مینی پروژه های کوچک با تمام جزئیات یادمیگیرید.

 

مشاهده آنلاین جلسه دوم

 

درنهایت هم به عنوان پروژه اصلی و نهایی دوره، آموزش طراحی یک سایت حرفه ای را از صفر تا صد با تمام جزئیات یادمیگیرید. سایتی که در نظر گرفتیم همین سایت وبسافت۳ هست که دقیقا مشابه این سایت را با html css طراحی میکنیم. (البته این پروژه در بخش بعدی دوره انجام میشود)

برای فعال شدن لینک های دانلود آموزش html، باید در دوره ثبت نام کنید(رایگان). روی دکمه سبزرنگ “ثبت نام دانلود” کلیک کنید و در این دوره فوق العاده ارزشمند ثبت نام کنید تا هم لینک های دانلود زیر برای شما فعال شود و هم از طریق پنل کاربری امکان دانلود آموزش ها فراهم شود. (ثبت نام در این دوره کاملا رایگان است)

 

 

آموزش html و css چه کاربردی دارد و جزء کدام بخش از طراحی یک وبسایت است. کدنویسی فرانت اند چیست در فرانت اند چه کارهایی و چه بخش هایی پروژه انجام میشود. فرانت اند چه تفاوتی با بک اند دارد. اینها مباحثی هستند که در جلسه اول مورد بررسی قرار میگیرند تا شما یک درک کلی از مهارت هایی که قرار است یادبگیرید را پیدا کنید.

 

در جلسه دوم یادمیگیرید چطور که فایل html بسازید، مفهوم تگ در html چیست؟ یک سند html از چه تگ هایی ایجاد شده است؟ هر کدام از تگ ها چه معنا و کاربردی دارند؟ کدهای html چطور اجرا میشوند؟ معرفی و استفاده از تگ head | مشخص کردن تایتل صفحه وب با استفاده از تگ title | معرفی و تگ body

 

در جلسه سوم با تگ معروف div آشنا میشوید و استفاده میکنیم | نحوه ایجاد و معرفی فایل استایل های css به html را یادمیگیریم | نحوه استفاده از تگ link را بررسی میکنیم | نحوه استایل نویسی با استفاده از کلاس را در css یادمیگیریم | معرفی و ویژگی تگ های هدینگ در صفحه | استفاده از استایل های متداول مثل backgroung – width – height و… | چگونه المان های تودرتو بنویسیم و…(آموزش html css)

 

در جلسه چهارم معرفی استایل margin – padding – text-align – color – font-size – box-sizing – float را داریم و سپس نحوه استفاده از ابزار inspect element را که یکی از مهم ترین ابزارها در طراحی وب و کدنویسی html css است آموزش میدهیم.(ابزار inspect element در همه مرورگرها وجود دارد که توسط آن میتوانیم در خوده مرورگر کدنویسی کنیم و نتیجه تغییرات را زنده و آنی مشاهده کنیم) این ابزار به سرعت کار ما در کدنویسی بسیاااار کمک میکند.

 

در جلسه پنجم به مبحث مهم css reset میپردازیم. یکی از اصول طراحی وب این است که طراح ما در همه مرورگرها نمایش یکسانی داشته باشد و ما برای رسیدن به این مهم با استفاده از کدهای css reset استایل های پیشفرضی که مرورگرهای مختلف روی المان های صفحه اعمال میکنند را خنثی میکنیم. ضمن اینکه در همین جلسه نحوه کامنت گذاری در css و یکسری نکات کاربردی در استفاده از float و height بیان میکنیم تا با جزئیات آنها بصورت کامل آشنا شوید.

 

در جلسه ششم آموزش html و css با مفهوم تگ های اینلایل لول (inline level) و بلاک لول (block level) و خصوصیات و تفاوت های آن آشنا میشوید. معرفی و استفاده از تگ a بهمراه خصوصیت های آن برای ایجاد لینک گذاری را بطور کامل یادمیگیرید و در آخر هم با معرفی تگ img نحوه نمایش تصاویر مختلف را (با جزئیات آن مثل کنترل ابعاد، استایل های مورد نیاز در بخش css و…) در صفحه وب یادمیگیرید.

 

جلسه هفتم : چگونه در صفحه یک فرم ایجاد کنیم. چه خصوصیت هایی در فرم وجود دارد؟ چگونه میتوان فیلدهای مختلفی برای دریافت نام، ایمیل، پسورد و… ایجاد کرد؟ با استفاده از تگ input چه فیلدهایی میتوان اضافه کرد؟ خصوصیت value و placeholder در تگ input چه کاربردی دارد؟ نحوه استایل دهی چندگانه در فرم چگونه است؟ پاسخ تمام این سوالات را با جزئیات در این جلسه میابید و درنهایت یک فرم با فیلدهای مختلف در صفحه ایجاد میکنید و با جزئیات و ترفندهای آن هم بطور کامل آشنا میشوید

 

در جلسه هشتم از آموزش html و css ادامه مبحث فرم سازی در html را داریم و با معرفی تگ label و خصوصیت های آن برای ایجاد برچسب های فیلد | معرفی تگ texarea برای ایجاد باکس محتوای بزرگ | معرفی تگ radio برای ایجاد حالت های تک انتخابی | معرفی تگ checkbox برای حالت های چند انتخابی و… فرم مان را کامل تر میکنیم. با توجه به اینکه مبحث فرم سازی موضوع بسیار مهم در طراحی وب است جلسه بعدی را هم به این مبحث اختصاص میدهیم تا بتوانیم یک فرم با فیلدها و المان های مختلف ایجاد کنیم و آن را با استفاده از استایل های css زیباسازی کنیم.

 

جلسه نهم : ادامه طراحی فرم با معرفی و استفاده از تگ های checkbox برای ایجاد حالت چند انتخابی، در این حالت کاربر میتواند یک یا چند گزینه را ازبین گزینه های موجود انتخاب کند، ضمن اینکه یادمیگیریم چطور یک گزینه را بصورت پیشفرض در حالت انتخاب شده قراردهیم. همچنین در ادامه نحوه ایجاد دکمه برای ارسال اطلاعات فرم را هم یادمیگیریم و سپس با کدنویسی css میپردازیم به استایل دهی و زیبا سازی فرم در آموزش html css

 

جلسه دهم : در این جلسه از آموزش html و css یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین تگ های html برای ایجاد منو را یادمیگیریم و با استفاده و ترکیب تگ های ul li a و استایل دهی مناسب اقدام به ایجاد منوی بالای سایت میکنیم در بخش استایل دهی هم نکات جدیدی میاموزیم مثل حالت هاور (وقتی کاربر موس را روی یکی از منوها میبرد رنگ منو تغییر میکند) و… لازم به ذکر است کاربرد تگ های ul و li فقط برای ایجاد منو نیست و در موارد دیگه ای که میخواهیم لیستی از اطلاعات را نمایش نیز کاربرد دارد که در جلسات بعدی بطور کامل آشنا میشوید.

 

جلسه یازدهم :  در این جلسه از آموزش html css میپردازیم به مبحث position در css مخصوصا نحوه استفاده از position:relative و position:absolute که بسیار مهم هستند و نیاز به درک عمیقی دارند.اینکه چطور المانی که این خصوصیت را دارد با مقادیر top , right, left, bottom موقعیتش را نسبت به المان وارد کنترل کنیم. همچنین نحوه استفاده از استایل های دیگری مثل box-shadow برای سایه دادن به المان و  خصوصیت overflow:hidden که برای مخفی کردن مقادیر سرریز استفاده میشود و خصوصیت جالب opacity که برای تنظیم شفافیت یک المان ها استفاده میشود و همچنین خصوصیت مهم z-index که برای تعیین اولویت المان ها (درصورتی که روی هم قرار بگیرند کدام المان روی المان دیگری باشد) و… را مورد بررسی و آموزش قرار میدهیم.

 

 جلسه دوازدهم : در این جلسه از آموزش html و css رایگان یکی از مهم ترین مبانی استایل دهی و استفاده از css را در طراحی وب یادمیگیرید. این جلسه مربوط به تفاوت بین کلاس و آیدی است (class vs id) تا اینجا ما یادگرفتیم که  برای مشخص کردن یک المان html برای استایل دهی باید به آن کلاس بدیم و نحوه تعیین کلاس به المان در بخش html و همچنین اشاره به نام کلاس در بخش css را یادگرفتید حالا باید چیزی تحت عنوان id اشنا شوید که تقریبا مشابه همان کلاس عمل میکند اما یک سری تفاوت هایی دارید. یکی از تفاوت ها نحوه اشاره به نام آیدی در سمت css است که با علامت # مشخص میشود در واقع ما وقتی میخواهیم در سمت css به یک نام آیدی اشاره کنیم از علامت # بهمراه نام آیدی استفاده میکنیم و مطابق معمول استایل ها را مینویسیم. در سمت html و تعیین آیدی هم دقیقا مشابه کلاس است با این تفاوت که بجای کلمه کلیدی class از id استفاده میکنیم.

 

اما مهم ترین تفاوت بین class و id این است که id بر خلاف class منحصر بفرد است، یعنی چه؟ یعنی یک کلاس میتواند برای چندین المان استفاده شود بطور مثال ما کلاسی تحت عنوان title در css تعریف میکنیم و میتوانیم این کلاس را به چندین المان در و نگ در بخش html نسب بدهیم و استفاده کنیم اما id به این شکل نیست و منحصر به فرد است. درواقع یک id نمیتواند در چندین عنصر استفاده شود و هر آیدی مربوط به یک عنصر است که میتوانیم برای عناصر یکتا که میدانیم از آن یک بار بیشتر در پروژه استفاده نمیکنیم بکار ببریم. لازم به ذکر است که در اکثر موارد برای استایل دهی از همان کلاس استفاده میکنیم و استفاده از آیدی فقط در مواقع خاص کاربرد دارد که در جلسه ۱۲ دوره بطور کامل متوجه میشوید ضمن اینکه روش های دیگری استایل نویسی مثل نوشتن استایل درون خطی و inline و همچنین داخل سند را نیز یادمیگیرید که هر کدام در مواقع و شرایط خاصی کاربرد دارند.

 

 

برای یادگیری html به چه ابزارهایی احتیاج دارم؟

برای یادگیری html در شروع کار به ابزار خاصی احتیاج ندارد صرفا یک ادیتور کد که بتوانید کدهای html را داخلش بنویسید و یک مرورگر که خروجی کار را نمایش دهید همین. برای ادیتور میتوانید حتی از notepad خوده ویندوز هم استفاده بکنید هیچ فرقی نمیکند اما پیشنهاد میکنم در شروع کار از یک ویرایشگر مناسب تر مثل notepad++ استفاده کنید notepad++ بسیار ساده است و حجم بسیار کمی هم دارد (حدود ۳ مگابایت) که میتونید براحتی از سایت های دانلود نرم افزار دانلود و نصب نمایید. ضمن اینکه در در این آموزش هم در ابتدای کار سند html را با notepad ساده ویندوز ایجاد میکنیم و بعد با نصب notepad++ ادامه کدنویسی مان را انجام میدهیم و کار با این نرم افزار ساده را هم براحتی یادمیگیریم.

کدنویسی htmlمرورگر هم که همه شما برای وبگردی در سیستم تان نصب دارید ترجیحا از مرورگر فایرفاکس یا کروم استفاده کنید. در طول آموزش با ابزارهای بسیار کاربردی از مرورگر مثل inspect element آشنا میشید و یادمیگیرید که چطور با کمک ابزارهایی که در مرورگرها وجود دارد برای کدنویسی و طراحی وب استفاده کنید.(دوره آموزش html و css)

 

پس بطور کلی شما به یک ویرایشگر متن ساده مثل notepad++ و یک مرورگر ترجیحا فایرفاکس یا کروم برای شروع کار احتیاج دارید که در طول آموزش html نحوه نصب و استفاده از اینها را بطور کامل آموزش میدهیم.

 

آیا آموزش html css برای طراحی سایت ضروری است؟

طراحی سایت با هر روش و هر زبان برنامه نویسی که باشد قائدتا نیاز به آموزش html و css دارد اما ممکن است این سوال برای شما بوجود بیاید که من میخواهم طراحی سایت را با وردپرس و بدون کدنویسی یادبگیرم آیا بازهم نیاز به آموزش html css دارم؟ شاید در نگاه اول پاسخ خیر باشد اما اگر از افراد باتجربه تر بپرسید حتما به شما توصیه میکنند در کنار طراحی سایت بدون کدنویسی و استفاده از قالب های آماده وردپرس حتما کدنویسی html css را نیز یادبگیرید چرا که استفاده از قالب های آماده و صفحه سازها تمام نیاز شما را در طراحی سایت برطرف نمیکنند و قطعا محدودیت هایی دارند که اگر کدنویسی html css بلد نباشید برای تغییر و شخصی سازی بعضی المان های سایت با مشکل مواجه میشوید. بنابراین باتوجه به اهمیت آموزش html و همچنین سادگی در یادگیری آن پیشنهاد میکنم تایمی را جهت یادگیری آن اختصاص دهید.

 

آیا برای آموزش html css نیاز به خرید هاست دارم؟

خیر! شما همین الان میتوانید در کامپیوتر شخصی تان آموزش html css را شروع کنید. چون html و css جزء زبان های سمت سرور نیستند و اصلاحا FrontEnd محسوب میشوند توسط مرورگر قابل اجرا هستند یعنی شما همین الان میتوانید در کامپیوتر شخصی تان یک فایل با پسوند html ایجاد کنید و داخل آن کدهای html و css بنویسید و سپس توسط مرورگر اجرا کنید به همین راحتی! حتی نیاز به نرم افزارهای جانبی مثل زمپ و… هم ندارید.

زبان html صرفا برای ساخت اسکلت و بدنه صفحات وب استفاده میشود و مثل زبان های برنامه نویسی محاسباتی نیست مثلا شما نمیتوانید ۲+۲ را توسط زبان html محاسبه کنید چراکه محاسبات باید سمت سرور انجام شود و باتوجه به اینکه کدهای html توسط مرورگر(فایرفاکس و کروم و…) اجرا و نمایش داده میشوند قابلیت محاسبات ندارند.

ضمن اینکه برای آموزش زبان های برنامه نویسی سمت سرور هم الزما نیاز به هاست ندارید و میتوانید با استفاده از نرم افزار های شبیه ساز سرور مثل ومپ و زمپ در یادگیری و تمرین را در کامپیوتر شخصی خودتان شروع کنید.

 

شروع آموزش html و css

برای شروع آموزش html و css همین الان در کامیپوتر یا لپتاپ تان یک فایل با پسوند html ایجاد کنید برای اینکار در دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه New را باز کنید و یک Text Document ایجاد کنید این فایل بصورت پیشفرض پسوند txt دارد که باید نام و پسوندش را عوض کنید میتوانید نامش را index.html قرار دهید توجه داشته باشید نام فایل دلخواه است اما پسوند حتما باید html باشد.

در مرحله دوم باید فایل را با یک ویرایشگرکد باز کنید و کدهای html بنویسید. میتوانید با notepadd ساده ویندوز هم اینکار را انجام دهیم اما پیشنهاد میکنم از یک ویرایشگر مخصوص استفاده کنید تا روند کار برایتان لذتبخش و راحت تر باشد. پیشنهاد ما در شروع کار استفاده از ویرایشگر notepadd++ است که بسیار کم حجم و ساده است notepad++ را از اینجا میتوانید بر اساس نسخه سیستم عامل تان دانلود کنید.

مرحله سوم : فایل را با ویرایگشر notepadd++ باز کنید حالا برای شروع کدنویسی باید ساختار سند html را داخل فایل قراردهید برای اینکار میتوانید از نمونه کد زیر استفاده کنید که ساختار اولیه سند html را تشکیل میدهد :

 

 

نمونه کد بالا ساختار اولیه یک سند html است حالا برای ایجاد المان های مختلف و نمایش در مرورگر باید کدها را داخل تگ <body> </body> بنویسیم درواقع هر چیزی که میخواهیم در صفحه وب نمایش داده شود کدهایش باید داخل تگ body نوشته شود.(پیشنهاد میکنم از فیلم های آموزشی این دوره استفاده کنید تا مراحل آموزش html و css را از صفر بصورت عملی و پروژه محور یادبگیرید)

 

بعد از یادگیری html css

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم آموزش html و css اولین مرحله برای ورود به دنیای برنامه نویسی و طراحی سایت است اگر شما html و css را یادبگیرید راحت تر میتوانید حوزه مورد علاقه خود را برای مراحل بعدی تشخیص دهید و همچنین دستتان برای ورود به هر حوزه ای که پیشنیازش html , css باشد باز است. مثلا در مرحله بعدی براحتی میتوانید وارد حوزه کدنویسی وردپرس و طراحی قالب وردپرس شوید یا مثلا میتوانید بصورت تخصصی برنامه نویسی php را دنبال کنید یا سراغ زبان پایتون بروید، یا حتی جاوااسکریپت و ریئکت یا اصلا شاید به برنامه نویسی موبایل علاقمند شدید و خواستید در این مسیر فعالیت کنید متوجه هستید؟!! پیشنیاز همه اینها کدنویسی html css است که با یادگیری آن این همه مسیر برای ادامه راه شما باز میشود و میتوانید بر اساس اهدف و معیار ها و علایقتان یکی را انتخاب کنید، اما شاید بپرسید پیشنهاد وبسافت۳ چیست؟

آموزش html و css

 

پیشنهاد وبسافت۳

اما پیشنهاد وبسافت۳ برای ادامه راه شما بعد از یادگیری html css چیست؟ همانطور که بالاتر هم اشاره کردم شما بعد از آموزش html css میتوانید وارد هر حوزه های مختلفی شوید و تمامی حوزه های ذکر شده در بند بالا عالی هستند اما اگر هدفتان این است که وارد حوزه ای شوید که فرصت های شغلی بیشتر، با ظرفیت درآمدزایی بالاتری برای شما فراهم کند و همچنین سریع تر هم به نتیجه برسید پیشنهاد ما ورود به دنیای وردپرس و کدنویسی وردپرس است.

شاید با شنید اسم وردپرس ذهنتان صرفا سمت طراحی سایت بدون کدنویسی و قالب های آماده و… برود اما اینها فقط بخشی از قابلیت های وردپرس است درصورتی که ظرفیت های خیلی بیشتری در بخش کدنویسی و توسعه وردپرس وجود دارد. با توجه به گسترش و محبوبیت وردپرس، روزانه افراد زیادی به سمت آموزش طراحی سایت با وردپرس میایند اما اغلب این افراد صرفا به همان کار با قالب های آماده و طراحی سایت بدون کدنویسی بسنده میکنند در صورتی که اگر مهارت های توسعه و کدنویسی وردپرس را یادبگیرند هم فرصت های شغلی بیشتر و هم ظرفیت درآمدزایی بالاتری برای خود فراهم میکنند

ما در دوره تخصصی طراحی قالب وردپرس هر آنچیری که از وردپرس نیاز دارید را آموزش دادیم تمرکز اصلی این دوره روی بحث کدنویسی وردپرس است و با طراحی صفرتاصد یک قالب تجاری و حرفه ای وردپرس، تمامی مباحث مورد نیاز در این مسیر مثل : آموزش+html+css+javascript آموزش html و css پیشرفته حرفه ای، برنامه نویسی php، توابع وردپرسی، نحوه استفاده از جاوااسکریپت و جیکوئری، طراحی رسپانسیو و… را بصورت کاملا عملی و پروژه محور آموزش دادیم بنابراین پیشنهاد میکنم باتوجه به صحبت های مطرح شده در بالا ادامه مسیر را بعد از آموزش html و css در دوره تخصصی وردپرس ادامه دهید

 

مرحله بعد از html و css

 

HTML5 چیست؟

HTML5 نسخه جدید تر و سازمان یافته تر html است که در سال ۱۹۹۷ ساخته شده است. html5 با هدف پشتیبانی از جدیدترین فناوری های چندرسانی ای و همچنین ایجاد ساختار مشخص برای صفحات وب ایجاد شد که ساختار آن براحتی توسط مرورگرهای وب و همجنین خزنده های گوگل قابل فهم باشد. بطور کلی و اساسی تفاوتی بین html5 و html وجود ندارد و صرفا یک سری تگ های جدید و معنا دار در html5 اضافه شده که ساختار صفحه وب را سازمان یافته تر میکند.

طراحی سایت با html و HTML5 چه تفاوتی دارد؟

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم در HTML5 کی سری تگ های معنادار به html اضافه شده که توسط این تگ ها میتوانیم بخش های مختلف وبسایت را مشخص کنیم بطور مثال قبلا در html برای ایجاد بخش های مختلف وبسایت از تگ div استفاده میکردیم اما در HTML5 هر بخش از وبسایت تگ مخصوص خودش را دارد بعنوان مثال تگ header برای ایجاد سربرگ سایت استفاده میشود یا nav برای ایجاد منوهای سایت است یا تگ footer پابرگ سایت را تشکیل میدهد.

آیا برای طراحی سایت حتما باید از تگ های HTML5 استفاده کرد؟

خیر! شما میتوانید مثل ثابق برای همه بخش های وبسایت از تگ div استفاده کنید و وبسایت خودتان را بدون هیچ مشکلی طراحی کنید اما چرا وقتی تکنولوژی جدید تر و آسان تری ارائه شده از آن استفاده نکنیم؟ ضمنا استفاده از تگ های معنادار HTML5 مزیت هایی دارد که در ادامه آموزش html به آن میپردازیم

استفاده از تگ های HTML5 چه مزیتی دارد؟

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از تگ های معنادار HTML5 این است که خزنده های گوگل راحت تر میتوانند ساختار صفحه سایت شما را ایندکس کنند و این موضوع روی سئوی سایت شما تاثیر زیادی دارد مثلا خزنده های گوگل وقتی به تگ nav میرسند متوجه میشوند که این بخش منوهای سایت شما قرار دارد و به محتوای آن اهمیت میدهند یا مثلا وقتی به article میرسند متوجه میشوند این بخش برای مقالات وبسایت شماست در حقیقت هر بخش از وبسایت شما تشخیص میدهند و ارزش گذاری میکنند بنابراین اینطور میتوان گفت که امروزه وبسایت هایی که با HTML5 طراحی نشده باشند یک امتیاز منفی از سمت گوگل دریافت میکنند.(آموزش HTML)

اول html را یادبگیرم یا html5 ؟

html و html5 از هم مجزا نیستند در واقع شما باید یک سری تگ هایی را بشناسید و در طراحی سایت از آن استفاده کنید. حدود ۱۱۰ تگ در html وجود دارد که حدود ۳۰ تای آن جدید هستند یعنی در HTML5 عرضه شدند. بنابراین شما هم html و هم html5 را باید یادبگیرید البته تمام تگ های موجود را نیاز نیست حفظ باشید بلکه فقط تعداد محدودی از آنها را استفاده میکنید.

 

 

کتاب یا فیلم آموزشی؟ بهترین آموزش html کدام است؟

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که با کتاب بیشتر ارتباط برقرار میکنید و ترجیح میدهید مهارت های مورد نیازتان را از کتاب یادبگیرید بهتر است در مورد آموزش html کمی تجدید نظر کنید چرا که کدنویسی html یک مهارت عملی است و جزئیات زیادی دارد، خواند کتاب برای مهارت هایی که بیشتر جنبه تئوری دارند مناسب است اما در مورد html اگر دنیال بهترین آموزش html هستید بهتر است از ویدیو های آموزشی استفاده کنید در ویدیو های آموزشی مدرس براحتی محیط کدنویسی و محیط خروجی کار را تفکیک میکند و شما بخوبی متوجه تغییرات و جزئیات کار میشوید اما در کتاب این امکان وجود ندارد حتی در فایل های pdf آموزش html پی دی اف هم شما نمیتوانید بازخورد مناسبی از آموزش بگیرید مگر برای داشتن لیست تگ های html و… که در این صورت میتوانید از آموزش html pdf که قبلا در وبسافت۳ تولید شده استفاده کنید.

 

 

جلسه ۱ - html css چیست و چه کاربردی دارد؟ تفاوت کدنویسی فرانت اند و بک اند!

ویدیو 4:29

عدم دسترسی

جلسه ۲ – آماده سازی محیط کار و نحوه ایجاد سند html و تگ های اولیه

ویدیو 11:02

عدم دسترسی

جلسه ۳ – معرفی و استفاده از تگ چند تگ html و نحوه ارتباط با css برای استایل نویسی

ویدیو ۱۶:۰۴

عدم دسترسی

جلسه ۴ : ادامه کدنویسی html css و نحوه استفاده از ابزار کاربردی inspect element

ویدیو 18:08

عدم دسترسی

جلسه ۵ – خنثی سازی استایل های پیشفرض مرورگر و css reset و ادامه کدنویسی html css

ویدیو ۱۶:۱۷

عدم دسترسی

جلسه ۶ – تفاوت تگ های بلاک لول و اینلاین لول، نحوه لینک گذاری – درج تصویر و…

ویدیو ۱۶:۲۴

عدم دسترسی

جلسه ۷ - ایجاد فرم (تکست فیلد - ایمیل فیلد - پسورد فیلد) value - placeholder

عدم دسترسی

جلسه ۸ - ادامه ایجاد فرم (فیلد های تک انتخابی - چند انتخابی - متن طولانی)

ویدیو 17:34

عدم دسترسی

جلسه ۹ - ادامه ایجاد فرم (listbox - button) و معرفی ادامه استایل های css

ویدیو 20:30

عدم دسترسی

جلسه ۱۰ - معرفی و استفاده از تگ های ul li و ایجاد منوی بالای سایت

ویدیو 14:25

عدم دسترسی

جلسه ۱۱ - مفهوم و کاربرد position های relatevi و absolute و ادامه معرفی استایل های css

ویدیو 17:50

عدم دسترسی

جلسه ۱۲ - معرفی خصوصیت id و تفاوت آن با کلاس و روش های دیگر استایل دهی

ویدیو 4:41

عدم دسترسی

آموزش رفع خطاهای کدنویسی (خیلی خیلی مهم)

ویدیو

عدم دسترسی

دانلود کدهای استفاده شده در دوره بصورت تفکیک شده جلسه به جلسه

فایل

عدم دسترسی

مرحله بعدی شما (مهم)

ویدیو

عدم دسترسی
رضا حیدری

سلام! من رضاحیدری هستم مدرس این دوره! اگر سوالی در مورد دوره داری همین الان توی اینستاگرام ازم بپرس. آیدی پیجم : websoft3_[email protected]

پیج اینستاگرام
 1. عرفان عظیمی (مالک تایید شده)

  لینک فایل ۱۲ مشکل داره

  • رضا حیدری

   اصلاح شد بزرگوار

 2. علیپور

  سلام استاد حیدری بزرگوار
  ممنون از آموزش هایی که گذاشتین
  من در سایت ثبت نام کردم ولی لینک دانلود اموزش رایگان بالا برام فعال نمیشه
  بادی چکا رکنم؟

  • رضا حیدری

   سلام بزرگوار در سایت ثبت نام کردین؟ نه شما باید در دوره ثبت نام کنید بالا سمت چپ یک دکمه سبز رنگ هست با نام “شرکت در دوره” روی اون کلیک کنید و سفارشتون رو ثبت کنید که رایگان هم هست
   با اینکه هم در پنل کاربری تون و هم در همین صفحه از قسمت سرفصل جلسات میتونید آموزش هارو دانلود کنید

 3. فرشاد (مالک تایید شده)

  سلام.اینکه دوره پیش نیاز نداره یعنی توی همین ۲ ساعت و خورده ای هم HTML رو آموزش میدید و هم CSS رو و هم پروژه انجام میدید؟با تشکر

  • رضا حیدری

   بله پیش نیاز نداره از صفر صفر – شما در این دوره html و css رو یادمیگیری و در بخش بعدی دوره که اونم حدود ۲ ساعت و خورده ای هست یادمیگیری با html5 و css3 یک سایت شبیه به همین سایت وبسافت۳ طراحی کنید
   این لینک بخش دوم دوره هست – آموزش طراجی سایت با html

 4. سجاد اسدیان (مالک تایید شده)

  حاجی عاااااالی بود صبح آموزشارو نگاه کردم الان html css یادگرفتم استااااده آموزش دادنی اقای حیدری دمت گرم موقع دیدن آموزش ها چققققدر ذوق زده میشدم کاش زودتر با این دوره آشنا میشدم چقدر بادیدن آموزشای چرت و پرت وقت تلف کردم! فقط توی آموزش ها گفتین در بخش بعدی یک سایت شبیه همین وبسافت۳ طراحی میکنیم بخش بعدی رو از کجا باید دانلود کنم؟؟؟

 5. پیمان قلعه (مالک تایید شده)

  من یدونه فیلم دانلود کردم ولی یه فیلم ۱۷ دقیقه ۷۰ مگ هستش این خیلی زیاده .. اگه بخوای کل دوره را دانلود کنی یسال میگذره …

  • رضا حیدری

   کیفیت فیلم و صدا بالا هست – ولی حجم خیییلی زیاد نیست!

 6. مجتبی عابدزاده (مالک تایید شده)

  سلام جناب حیدری ممنون از آموزش عالیتون. فقط من فایل های پروژه رو ندارم تو لیست دانلود هام!!! چطوری می تونم دسترسی داشته باشم به فایل پروژه!!؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار – سورس پروژه به تفکیک جلسات اضافه شد – پنلتون چم کنید

 7. محمد Rj (مالک تایید شده)

  سلام. مرسی از زحماتت دوره خوبی بود یه سری ابهامات اساسی رفع شد
  فقط یه سوال: واسه اینکه هم راست چین کنیم هم جاستیفای کنیم بهترین راه حل چیه؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار – شما وقتی جاستیفای میکنی راست چین هم هست دیگه! اما وقتی راست چین میکنی جاستیفای نیست

   • محمد Rj (مالک تایید شده)

    منظورم اینه کجا راست چین کنیم بهتره؟ توی بخش HTML یا CSS؟ و اینکه جاستیفای کردن چطوریه؟ ندیدم توی جلسات اگه توضیح دادین

    • رضا حیدری (مالک تایید شده)

     سلیقه ای هست، بعضی موارد راست چین بهتره بعضی موارد هم جاستیفای، من اغلب جاستیفای استفاده میکنم. (در ادامه آموزش ها استفاده میکنیم) به این صورت : text-align:justify

     • محمد Rj (مالک تایید شده)

      مررررسی عزیز دل
      پس css توصیه میشه
      بنظر منم بعنوان کم تجربه تمیزتره اینطوری. ممنون

 8. amir mollashahi (مالک تایید شده)

  سلام من زمان لینک کردن فایل css به html مشکل دارم

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام چه مشکلی؟

 9. amir mollashahi (مالک تایید شده)

  وقتی که به هم لینکشون میکنم و میرم تو css کد مینویسم تو html هیچ تغییری اعمال نمیشه

 10. علی میهن دوست (مالک تایید شده)

  سلام اقای حیدری
  فرا گیری الگوریتم وفلوچارت در هر زبان برنامه نویسی دیگه لازم نیست؟
  به وب گفتین html و css یادبگیر
  اگربخام اندروید کارکنم بازم نیاز نیست؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام خیر نیاز نیست
   برای اندروید هم نیاز نیست

 11. sara joulaei (مالک تایید شده)

  salam man to hamon ghesmate avalesh mondam :/ ba mac karmikonam natonestam peyda konam pasvandaei ke migido;(

 12. عرشیا مالکی (مالک تایید شده)

  من تا الان دیدم وسطای دوره اول دیدم خیلی خوب بود واقعا
  فقط یه سوال داشتم ازتون میخواستم بدونم تو این دوره و سری دوم کاملا با همچی html و css آشنا میشیم و میتونیم استارته هر سایتی رو بزنیم؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار بله کاملا
   باتوجه به این که در بخش دوم پروژه عملی و حرفه ای طراحی سایت وبسافت۳ رو داریم شما با تمام چم و خم کار آشنا میشید.

 13. امیر (مالک تایید شده)

  سلام. دوره خیلی عالی بود. یه سوال داشتم . این سایتی که ما ایجاد میکنیم لوکال هاست هست و فقط خودمون بهش دسترسی داریم. چطور باید این رو رویه یک دامنه بزاریم؟ نیازه که کدهارو به وردپرس انتقال بدیم؟!!

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار – توی مرحله بعدی قالب رو تبدیل به وردپرس میکنیم و بعد قالب وردپرس رو روی هاست و دامنه ای که تهیه میکنیم نصب میکنیم همه این مراحل آموزش داده میشه فقط قدم به قدم پیش برید

   • امیر

    ممنون از پاسخ دهی سریعتون

 14. lilac.t.gh92

  سلام چرا الکی مینویسین این دوره رایگان هست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!! این کار از لحاظ اخلاقی و حرفه ایی اشتباهه

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   چرا الکی بنویسیم! رایگانه دیگه بزرگوار! رایگان

 15. امین خیراندیش خیراندیش (مالک تایید شده)

  سلام و وقت بخیر.خسته باشید استاد حیدری.با اینکه سن کمی معادل۱۴ سال دارم ولی مطالب شما را به خوبی گرفتم واقعا ممنون.

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   احسنت به شما – با این سن کم ورود به این حوزه آینده خوبی در انتظارته

   • امین خیراندیش خیراندیش (مالک تایید شده)

    خیلی ممنون از لطف شما

 16. zeinab rezaei (مالک تایید شده)

  سلام یه سوال دارم چرا من هرکاری میکنم کد رنگ ها برای من اجرا نمیشه

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   قطعا یه جایی اشتباه نوشتید
   سورس نک تک جلسات در پنل کاربری تون هست هر جلسه که مشکل داشتید به سورس اصلی رجوع کنید و ببینید چه تفاوتی بین کدهای شما و کد اصلی اون جلسه وجود داره تفاوتش رو پیدا کنید یا اگر نشد جایگزین کنید

 17. فاطمه علائی (مالک تایید شده)

  سلام دوستان
  یکی از بهترین سایت های آموزشی که بدرد بخوره همینه -حتما از مطالب گذاشته شده استفاده کنید.
  با تشکر فراوان از استاد رضا حیدری

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام خانم علائی عزیز خیلی ممنونم از شما لطف دارید متشکرم

 18. امین خیراندیش خیراندیش (مالک تایید شده)

  سلام استاد. ببخشید من میخوام ادامه دوره که css3 داخلش هست رو هم تماشا کنم ولی تو قسمت ها نبود اگه میشه راهنماییم کنید.

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بخش دوم دوره رو از لینک زیر میتونید ثبت نام کنید :
   آموزش طراحی سایت با html

 19. اقبال هستم (مالک تایید شده)

  سلام و احترام
  استاد واقعا عالی و کاربردی و بدور از حاشیه های خسته کننده تدریس کردید
  من دوره‌های زیادی رو دیدم ولی اونقدر خسته کننده بودند که وسط راه ولشون کردم
  اما تدریس شما از همون اول کاربردی هست و عالی
  دست مریزاد

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار شما لطف دارید ممنونم
   مرسی ازینکه نظر ارزشمندتون رو به اشتراک میزارید و به ما انگیزه میدید

 20. artin najafi (مالک تایید شده)

  سلام من ۱۳ سالمه میخوام css html , php , java, رو یاد بگیرم ومیخواستم بدونم چه اینده شغلی در انتضارمه و اینکه چند زبان مختلف مشکلی ایجاد نمیکنه

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام عزیزم خیلی عالیه که در این سن به فکر یادگیری برنامه نویسی هستی و قطعا آینده روشنی در انتظارته اما بنظرم فقط روی یک زبان برنامه نویسی تمرکز کن از بین php و جاوا هم من php رو پیشنهاد میکنم چون فرصت های شغلی بیشتری با ظرفیت درآمدزایی بالاتری بهت میده. در این دوره هم html css و هم php رو بطور کامل یادمیگیری

   • artin najafi (مالک تایید شده)

    سلام خیلی ممنون استاد حیدری اموزشتون کاملا عالی بود فقط چند تا سوال داشتم
    یک اینکه تو این دوره ما css html و php رو کامل یاد میگیریم
    دوم درامد کدوم زبان های برنامه نویسی بیشتره تو ایران
    سوم اینکه چجوری من یک tag div رو داخل tag img قرار بدم که وسط اون قرار بگیره
    بخشید سوالاتم زیاده استاد و بازم مرسی از اموزش خوبتون به همه پیشنهاد میکنم

 21. artin najafi (مالک تایید شده)

  سلام خیلی ممنون استاد حیدری اموزشتون کاملا عالی بود فقط چند تا سوال داشتم
  یک اینکه تو این دوره ما css html و php رو کامل یاد میگیریم
  دوم درامد کدوم زبان های برنامه نویسی بیشتره تو ایران

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار دوره php مجزا هست که بخش دوم آموزش html css هم بعنوان هدیه اخیرا اضافه شده این لینکش هست :
   آموزش php پروژه محور

   در رابطه با سوال دومتون هم عرض کنم زبان php با توجه به فرصت های شغلی متعدد با ظرفیت درامدزایی بالایی که براتون فراهم میکنه قطعا درامد خیلی بیشتری داره در مورد این موضوع توی اینستا زیاد صحبت کردیم پیج اینستامون رو فالو کنید(لینکش توی فوتر سمت چپ هست)

   • artin najafi (مالک تایید شده)

    خیلی ممنون استاد

 22. حسین حسین (مالک تایید شده)

  سلام استاد
  ببخشید یه سوال داشتم.
  تو این دوره، Html 5 رو تدریس میکنین، یا Html 4 رو تدریس میکنید؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام html5
   اما آموزش کامل html5 در بخش دومش هست

 23. mahdi ahmadi (مالک تایید شده)

  سلام من از فیلم های شما خیلی خوشم اومد

 24. javademadi91 (مالک تایید شده)

  واقعا عالی بود…لذت بردم

  بی اندازه ممنون از تدریس عالیتون

 25. پیمان (مالک تایید شده)

  سلام و خسته نباشین واقعا ممنون واسه این شیوه اموزش ساده و روان

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام سلامت باشید لطف دارید عزیز خوشحالم که راضی هستید

 26. ابوالفضل مینایی مینایی (مالک تایید شده)

  سلام فوق العادس خیلی خوبو با کیفیته مرسی از همتون
  فعلا تنها سوالی که دارم ازتون اینکه تنها راه پشتیبانیتون واتساپه

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار واتساپ – کامنت – ایمیل و تیکت (بزودی)

 27. مهندس

  سلام اینا که پخش نمیشه نوشته خصوصی پولیه ؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام باید ثبت نام کنید دیگه دکمه ثبت نام دوره رو بزنید رایگانه ثبت نام کنید تا دسترسی براتون باز بشه

 28. sajjad ahmadi (مالک تایید شده)

  سلام اقای رضا حیدری عزیز خسته نباشید . من خیلی از ویدیو های شما لذت بردم و امیدوارم که در دوره های عالی سایت شما شرکت داشته باشم . با ارزوری موفقیت .

 29. ریحانه (مالک تایید شده)

  من هنوز تمامش رو ندیدم ولی سبک آموزش بسیار درست و حرفه ای بود و میخواستم تشکر کنم که برای وقت کاربر ارزش قائل شدین. من هیچ نکته اضافه و زمانبری از دوره ندیدم. موفق باشین.

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   مرسی از لطف و نظر ارزشمند و انرژی بخشی که گذاشتید

 30. امیرعباس زاهدی (مالک تایید شده)

  سلام میشه یه برنامه معرفی کنید که با اندروید هم بشه کد نویسی های اچ تی ام ال و سی اس اس انجام داد
  میدونید چون همیشه و همه جا که دسترسی به لپتاپ و سیستم نیست به همین دلیل اگر بشه یکسری از پروژ] هارو با گوشی انجام بدیم بیشتره
  ممنون میشم جواب بدید

 31. پرتو

  با عرض سلام و خسته نباشید شرمنده مزاحم شدم یک سوال داشتم و اونم اینک در قالب های اصلی بلاگفا
  کد بکگراند وجود نداره ولی من می خام رنگ بکگراندشو تغییر بدم میشه راهنمایی بفرمایید ک چطوری میشه
  رنگ بکگراند قالب ها رو تغییر داد؟ممنون میشم جواب بدین با تشکر

 32. پوریا کمالی (مالک تایید شده)

  تشکر میکنم از شما که انقدر ساده و خوب توضیح دادید و پر بود از مثال های کاربردی.
  فقط میخواستم بدونم ادامه دوره به چه صورت هستش؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   خواهش میکنم ادامه دوره تا بخش حرفه ای شو این این لینک میتونید ببنیید : آموزش طراحی قالب وردپرس

 33. sorenel46 (مالک تایید شده)

  باسلام وخسته نباشید خدمت سروران گرامی. خواستم از آموزش دلچسب و گرم وبسیار عالی استاد عزیزمون نهایت تشکر رو داشته باشم. موفقیت روزافزون ایشون رو از درگاه ایزد منان خواستارم.

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار ممنونم ازینکه نظر ارزشمندتون رو به اشتراک میزارید و به ما انرژی میدید

 34. افشین مینه خیاط (مالک تایید شده)

  ببین خدا وکیلی من الان ۱ ساله دارم توی اینترنت می گردم ولی خدا وکیلی هیچ سایتی رو ندیدم که مفاهیم رو به این خوبی و عالی توضیح بده . خیلی اروم و جالب توضیح میدین و ادم کیف میکنه که مفاهیم رو به این خوبی یاد میگیره
  واقعا که دست خوش خیلی خیلی ممنون و تشکر بابت همه ی زحماتتون و خیلی خیلی تشکر می کنم
  لایک
  لایک
  لایک
  لایک
  لایک
  لایک

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   لطف داری بزرگوار مرسی که نظر ارزشمندتون رو به اشتراک میزارید و به ما انرژی میدید

 35. محمدمهدی دلوچی (مالک تایید شده)

  سلام استاد حیدری عزیز تشکر از زحماتتون ؛ تو این دوره امکان پرسش و پاسخ هم فراهمه؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   بله فراهمه

 36. امیرحسین امین پور (مالک تایید شده)

  سلام خسته نباشید.
  خیلی دوره عالی بود خیلی ممنون

 37. hadi morade (مالک تایید شده)

  عالی عالی چطوری فایل htmlرو بcss معرفی میکنم از طریق گوشی با ویراشگر ahwriter free
  لطفن بگیر ممنون میشم

 38. ابراهیم سیدخوانی (مالک تایید شده)

  سلام وخسته نباشید خدمت استاد حیدری عزیز وتشکر از مطالب مفیدتون🙏
  ببخشید من تا مرحله ایجاد پوشه رفتم وفایل txtایجادکردم پسوندشمhtml گذاشتم اما هرچی اینتر زدم پسوندش بهhtmlتغییر نکرد وداخل پوشه ای که ایجاد کردم تب view نتونستم پیدا کنم که برم folder apshen لطفا راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم
  بازهم ممنونم از زحماتتون🙏🙏

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار توی فیلم بصورت عملی و واقعی نشون دادم که چطور بسادگی پسوند فایلتون رو تغییر بدید دیگه الان توی متن چی بگم بزرگوار راهنمایی خاصی نداره فیلم رو دوباره نگاه کنید اون چندثانیه رو با دقت بیشتری نگاه کنید…!

 39. nassim.vosoughi74474

  من داخل سایت ثبت نام کردم اما ویدیوها چرا غیر فعاله؟ چطور میتونم دسترسی داشته باشم؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   توی همین صفحه روی دکمه سبزرنگ ثبت نام دوره کلیک کنید بعد به صفحه ای منتقل میشید که اطلاعات تون وارد میکنید و ثبت نام تون تکمیل میشه

 40. ابراهیم سیدخوانی (مالک تایید شده)

  ؟؟؟؟

 41. hossenianm1 (مالک تایید شده)

  سلام استاد حیدری عزیز اموزش هاتون واقعا تاپ و عالیه خیلی ممنون از اموزش های رایگان من ۱۸ سالمه و تصمیم دارم زبان های زیادی رو یاد بگیرم دوره اول رو دیدم و بسیار راحت یاد گرفتم عالی بود
  و انشالله دوره دوم روهم شروع میکنم موفق و موید باشد

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار، بسیار عالی مسیر خوبی رو در پیش گرفتید امیدوارم خیلی زود پله های پیشرفت رو طی کنید و به اهدافتون برسید

 42. سید عرفان جهانیار (مالک تایید شده)

  سلام استاد با سیستم عامل macos هم میشه یا نه چون من میخوام مک بگیرم میخوام بدونم میشه با مک هم وبسایت ساخت یا نه ؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام اره میشه مشکلی نداره

 43. سید عرفان جهانیار (مالک تایید شده)

  استاد با گوشی هم میشه یا نه اگه میشه با چه نرم افزاری؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   نه با گوشی نمیشه

 44. محمدرضا ابراهیمی (مالک تایید شده)

  سلام وقتتون بخیر
  عذر میخوام در پایان اموزش html css فرمودید که که یه اموزش پروژه محور برای ساخت قالب سایتتون میزارید
  اما هیچ چیزی نیست در اینده آپلود میشه؟

 45. ندا ایران نژاد (مالک تایید شده)

  با عرض سلام و احترام …

  بی نهایت سپاسگزارم از آموزش عالی و حرفه ای شما. آموزش ها، به بهترین نحو ممکن ارائه شده و ساختار مناسبی را در ذهن مخاطب، ایجاد می کند.

  با آرزوی سلامتی و بهروزی برای شما.

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار لطف دارید ممنونم از محبتتون امیدوارم مسیری باشه برای رسیدن شما به اهدافتون

 46. سینا هداوند (مالک تایید شده)

  من سایت های مختلفی رو گشتم تا HTML CSS رو به صورت کاربردی یاد بگیرم. ولی هیچ کدوم به خوبی و کیفیت این دوره نبودن، انصافا این دوره فوق العاده بود و طی کوتاه ترین زمان ممکن می توان یاد گرفت، من خودم احتمال می دادم که دو الی چهار ماه طول بکشه یادگیری این ها اما با کمک این سایت الان یک هفته هم نشده واقعا به اصلی ترین مباحث HTML مسیط هستم.
  بهترین دوره ای بود که من توی عمرم دیدم.

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   درود بر شما ممنونم از محبت و نظر ارزشمندتون امیدوارم بهترین نتیجه رو از آموزش ها بگیرید و البته اغازی باشه برای رسیدن به تخصص و اهدافتون

 47. فرهاد نوازی (مالک تایید شده)

  با سلام و تشکر از آموزش خوبتون،
  من وقتی فایل با پسوند .css ایجاد می کنم، به صورت یک text شناخته می شود و تغییری نمی کند.
  کدهایی که داخل اون می نویسم هم اعمال نمی شود.
  ممکنه بفرمایید مشکل کجاست؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام درود بزرگوار آموزش رو با دقت نگاه کنید نحوه انجام این مورد رو دقیقا آموزش دادم

 48. امیرحسین علیزاده (مالک تایید شده)

  واقعا عالی استاد عزیز یعنی عالی هستید مخصوصا برای اون فایل کد هایی که به صورت مجزا برای دانش جویان قرار دادی

 49. امیرحسین توکلی (مالک تایید شده)

  سلام جناب حیدری خسته نباشید اموزش هاتونعالی بود اگر بخوایم یک سایت بزنیم که با سرچ کردن اسم سایت اون سایت رو بیاره باید چه کار کنیم؟؟؟

 50. امیر حسین عابدی (مالک تایید شده)

  سلام عالی بود فقط یک سوال برام پیش اومد ، اون لیستی که ساختید برای مدرک تحصیلی رو من برای استان ها ساختم ، العان میخواستم یک لیست دیگه برای شهر های استان ها بسازم به شکلی که وقتی یک استان رو انتخاب میکنی شهر های همون استان نمایش داده بشه ،میشه راهنماییم کنید؟

 51. ali

  تگ هایه دیو هم اموزش میدین؟؟؟؟؟لطفا بگین؟؟؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   بله معلومه

 52. س ع (مالک تایید شده)

  یکی از بهترین آموزش های برنامه نویسی بود . هرکسی با هر سطح دانش میتونه ازین محتوا استفاده کنه .
  تشکر استاد عزیز جناب حیدری

 53. soaze (مالک تایید شده)

  یه سوال : در inline level فرمودین ما به راحتی چندین محتوا میتونیم قرار بدیم فرضا طبق آموزش سایت که نوسینده و منبع رو گفتین من میخوام نویسنده سمت راست و منبع در سمت چپ باکسم قرار بگیره باید از چه تگی استفاده کنیم ؟
  من با تگ &nbsp انجام دادم و شد امامسئه اینه دو خط این تگ رو نوشتم تا به جایگاه مدنظر رسید روش دیگه ایی وجود داره آیا ؟

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار این موارد رو در فصل دوم طراحی سایت حرفه ای پروژه محور بطور کامل کار میکنیم

 54. امیرعلی

  تاحالا توی ۵-۶ تا سایت معتبر تا آموزش html خریدم و دیدم اما هیچکدوم به کیفیت این آموزش نبوده با اینکه رایگانه ولی واقعا فوق العادست ممنونم از آقای رضاحیدری و سایت وبسافت۳ بخاطر تولید این آموزش ارزشمند

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   لطف دارید بزرگوار ممنون که با نظر ارزشمندتون به ما انرژی میدید

 55. الیاس امینی (مالک تایید شده)

  واقعا خیل ممنونم از اموزش خوبتون چیزی نمیتونم بگم فقط ممنونم عالی بود عالی

 56. ایمان نودهی (مالک تایید شده)

  سلام
  وقت بخیر
  دوره دانلود نمی شود ؟!
  با ارور زیر مواجه می شم!
  https://s4.uupload.ir/files/untitled_876x.png

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار متاسفانه امروز هاست دانلودمون به مشکل خورد، دوره رو داریم منتقل میکنیم به یک هاست دیگه، تا آخر امشب فایل ها آپلود میشن میتونید استفاده کنید

 57. امیر مولائی (مالک تایید شده)

  سلام خدمت شما
  ممنون از توضیحاتتون ولی برای دانلود این مجموعه هر چقدر تلاش کردم، خطای ۴۰۴ not found میده.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار متاسفانه امروز هاست دانلودمون به مشکل خورد، دوره رو داریم منتقل میکنیم به یک هاست دیگه، تا آخر امشب فایل ها آپلود میشن میتونید استفاده کنید

 58. arash.alireza.1387.1394 (مالک تایید شده)

  سلام آقای حیدری فایل جلسه ۱۲ مشکل داره

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار الان تست کردم مشکلی نداشت

 59. mowloudyce

  با سلام و خسته نباشید
  چرا نمیشه در این دوره ثبت نام کرد با وجود رایگان بودن

  • رضا حیدری (مالک تایید شده)

   سلام بزرگوار الان تست کردم مشکلی نبود! چرا نمیشه؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.