فقط واتساپ ۰۹۱۵۷۲۳۲۳۹۸

آموزش جامع ساخت لیست ایمیل در وردپرس – ایمیل مارکتینگ

دریافت ایمیل کاربران سایت و ساخت لیست ایمیل برای ایمیل مارکتینگ، یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که برای موفقیت و پیشرفت سایت تان باید انجام دهید.

اکثر افراد موفق کسب و کار اینترنتی به شما توصیه میکنند که یک لیست ایمیل از کاربران سایتتان تهیه کنید اما قبلش باید بصورت کامل توجیح شوید که لیست ایمیل چیست و به چه درد میخورد؟ چرا باید لیست ایمیل بسازیم؟ چطور ایمیل کاربران سایت را دریافت کنیم؟ چطور در وردپرس لیست ایمیل بسازیم؟

 

 

 

لیست ایمیل چیست؟

لیست ایمیل شامل آدرس ایمیل های کاربرانی است که به صورت داوطلبانه آدرس ایمیل شان را در سایت شما ثبت کرده اند تا بروزرسانی های سایت را در قالب خبر و یا در یک فرمت خاص از اطلاعیه دریافت کنند.

اگر لیست ایمیل کاربران سایتتان را داشته باشید میتوانید به طور منظم (روزانه، هفتگی، ماهانه و …) با کابران خود ارتباط برقرار کنید. شما می توانید ایمیل های مربوط به اخبار منحصر به فرد، اطلاعیه های مربوط به محصولات خود، و یا خبر های معاملات ویژه را به مشترکین ایمیل خبری خود بفرستید.

 

این مطلب را هم بخوانید :
استخراج کل ایمیل های نظرات در وردپرس

 

 

 

 

 

 

چرا باید یک لیست ایمیل بسازیم ؟

بر اساس آمار و ارقام ایمیل ها نسبت به شبکه های اجتماعی تعداد کلیک های بالاتری دارند ما این مورد را به طور مرتب تست کردیم و همیشه نتیجه مشابه ای را دریافتیم. ایمیل ها برای ما 10 برابر بیشتر از سایر ابزار های رسانه های اجتماعی کلیک داشتند.

چرا ایمیل این کار را به خوبی انجام می دهد؟ پاسخ بسیار ساده است : چون ایمیل خصوصی و شخصی است. اگر این دلایل برای آغاز کردن ساخت لیست ایمیل شما کافی نیست ما به شما دلایل بیشتری را ارائه می دهیم.

• رضایت تضمین شده
زمانی که شما از توئیتر و فیس بوک استفاده می کنید وضعیت شما به علت ماهیت به روزرسانی در توئیتر و فیس بوک از دست می رود. اما، مردم تمایل دارند تا پست الکترونیکی خود را بسیار با دقت تر از شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارند بررسی کنند.

• دسترسی و مالکیت
هیچ اطلاعاتی در فیس بوک و توئیتر متعلق به شما نیست. در هر زمانی ممکن است حساب کاربری شما در فیس بوک و توئیتر مسدود شود و شما تمامی دنبال کنندگان خود را از دست بدهید و یا اگرتوئیتر و فیس بوک از بین بروند، آنها هیچ زمانی را برای برگشتن به شما اعلام نمی کنند، اما لیست ایمیل چیزی است که شما می توانید روی آن حساب کنید. دوما، شما محدودیت نوشتن 140 کاراکتری ندارید. خود شما محدودیت هایتان را تعیین می کنید. شما می توانید سیستم خبررسانی ایمیلی خود را با وبلاگ وردپرسی خود بسیار بهتر از توئیتر و فیس بوک یکپارچه سازی کنید.(ما به شما در این مقاله نشان خواهیم داد که چگونه این کار امکان پذیر است)

• هدف گذاری بهتر
بهترین موضوع در مورد خبر رسانی ایمیلی این است که خود شما می توانید اهداف آن را به صورت محلی تعیین کنید. (یعنی فقط برای مردم در شهرها و یا استان های خاصی ایمیل بفرستید) . اگر شما در حال تولید محصولی برای شهرخاصی هستید، ایمیل بهترین راه برای جذب طرفدارانتان در آن محل انتخاب شده می باشد.

• افزایش درآمد
آخرین نکته این است که زمانی که شما رضایت تضمین شده را به دست آوردید و بهتر هدف گذاری کردید، و توجه کاربران خود را به خود جلب کردید، حال زمان آن رسیده است که بر روی افزایش درآمد خود فکر کنید .
اما در مورد رسانه های اجتماعی چه؟ آیا ایمیل منسوخ نشده است و رسانه های اجتماعی محلی است که تمامی افراد در آن عضویت دارند؟

اگر ایمیل واقعا منسوخ شده بود، چرا برای ثبت نام در هر وب سایت رسانه اجتماعی نیاز است تا شما ایمیل داشته باشید؟
ایمیل در طول دو دهه گذشته، قابل اطمینان ترین شکل ارتباطات الکترونیکی بوده است و ارتباط الکترونیکی را کاهش نداده است.
ساختن یک لیست ایمیل بسیار ساده تر از پست کردن مطالب و جمع آوری کاربرانتان در فیس بوک یا توئیتر یا گوگل پلاس است .
فیس بوک دسترسی به صفحه شما را به یک درصد کوچک از دنبال کنندگانتان محدود می کند. به طور مشابه، توییت های شما فقط برای بازه زمانی محدود از زمان کاربران نمایش داده می شوند. از طرف دیگر، زمانی که شما ایمیلی ارسال می کنید، این ایمیل به دست تمامی دنبال کنندگان شما می رسد و در صندوق ورودی ایمیل آنها یا به اصطلاح inbox آنها آنقدر می ماند تا آنها عکس العملی از خود نشان دهند.

ما نمی گوییم شما باید شبکه های اجتماعی را رها کنید. سایت های شبکه های اجتماعی برای ایجاد تعامل با کاربران بسیار عالی هستند، اما ایمیل برای شما بازدید کنندگان بیشتر، مکالمات بیشتر و فروش بیشتر به ارمغان خواهد آورد.
درپایان ، یک سایت رسانه اجتماعی ممکن است به طور ناگهانی از دسترس خارج شود و یا از محبوبیتش کم شود. (شبکه اجتماعی Myspace را به یاد می آورید ؟) زمانی که این سایت ها از دسترس خارج شوند آنها دنبال کنندگان شما را نیز با خود خواهند برد. از طرف دیگر، از ابتدای ایجاد شدن اینترنت وجود دارد و هنوز هم محبوب ترین روش ارتباط در اینترنت است.

 

این مطلب را هم بخوانید :
سئو و بهینه سازی وردپرس – راهنمای گام به گام seo

 

 

 

برای تهیه لیست ایمیل کاربران سایت از کجا شروع کنیم؟

اولین چیزی که شما نیاز دارید یک ارائه دهنده خدمات ایمیل معتبر است. این شرکت ها در ارسال ایمیل تخصص دارند و شما به آنها نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید که ایمیل شما به صندوق پستی تمام مشترکین شما می رسد. (به جای اینکه ایمیل های شما به عنوان ایمیل های هرزنامه شناخته شود.)
با اینکه ، شما می توانید از وردپرس برای ارسال ایمیل ها استفاده کنید، اما ما به هیچ وجه این کار را توصیه نمی کنیم.
شرکت های ارائه دهنده خدمات ایمیل هزینه و منابع زیادی را برای زیر ساخت های سیستم تحویل ایمیل خود صرف می کنند تا مطمئن شوند که ایمیل شما از قسمت هرزنامه ایمیل کاربران شما سر در نمی آورد. همه شرکت های بزرگ مانند فیس بوک، اپل، eBay و غیره از سرویس بازاریابی ایمیل شخص ثالث استفاده می کنند.

 

 

 

انتخاب یک شرکت  ارائه دهنده سرویس ایمیل مارکتینگ

انتخاب یک شرکت ارائه دهنده سرویس ایمیل مارکتینگ خوب ، تاثیر زیادی در رشد و پیشرفت کسب و کار اینترنتی شما دارد، امکان ارسال ایمیل انبوه با بازدید و بازده بالا – امکان کنترل و گروهبندی مشتریان و ارائه آمار بازدید و… از جمله خدماتی است که یک سرویس دهنده ایمیل مارکتینگ ارائه میدهد.
یکی‌ از مهمترین نکات و نقاط قوت یک سرویس دهنده ی ایمیل مارکتینگ خوب  اسپم نشدن ایمیل های شماست و هدایت ایمیل ها به پوشه inbox می باشد. در ادامه به معرفی‌ یکی از بهترین ارائه دهنده های سرویس ایمیل مارکتینگ میپردازیم که میتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

 

 

ایمیل مارکتینگ با میلرلایت Mailer Lite

میلرلایت یکی از بهترین سرویس دهنده‌ های ایمیل مارکتینگ است که در ایران محبویت زیادی دارد و بسیار از سایت های موفق ایرانی برای ایمیل مارکتینگ از سرویس میلرلایت استفاده میکنند. میلرلایت بخش پشتیبانی مستقر در ایران هم دارد. با استفاده از طرح رایگان این سرویس می‌توانید تا ۱۰۰۰ مخاطب داشته باشید. تفاوت دیگر این سرویس ارسال ماهیانه بدون محدودیت است، حتی برای طرح رایگان. برای ارتقا هم تعداد مخاطب تعیین کننده‌ی قیمت است که از ماهیانه ۱۰ دلار شروع می‌شود.

ضمن اینکه وبسافت3 هم از میلرلایت استفاده میکند. اگر قصد استفاده از میلرلایت را دارید اما تجربه و تخصص کافی در راه اندازی سیستم ایمیل مارکتینگ با میلرلایت ندارید ما میتوانیم کمکتان کنیم. (09355597139 تماس بگیرید)

 

 

چگونه لیست ایمیل خود را در وردپرس افزایش دهیم؟

بعد از ثبت نام در میلرلایت یا هر سرویس ایمیل مارکتینگ دیگر، گام بعدی این است که فرم های اشتراک ایمیل را با سایت وردپرس خود یکپارچه کنید. یعنی با ایجاد فرم هایی مثل فرم ثبت نام در سایت – فرم اشتراک خبرنامه – فرم دریافت هدیه به ازای دریافت ایمیل و… ایمیل های کاربران را دریافت و به لیست های ایمیلی که در میلرلایت ایجاد کردیم متصل کنیم. موفقیت بازاریابی ایمیلی شما بستگی به این امر دارد.

 

ما در وبسافت3 در یکی از صفحات با ایجاد فرم هایی هم بصورت جعبه ای ثابت(طبق تصویر زیر) و هم بصورت پنجره پاپ اپ از کاربر میخواهیم تا با وارد کردن ایمیل خود هدیه ای را از وبسافت3 دریافت کند. با این کار، ایمیل کاربر به لیست ایمیل مخصوص ما در میلرلایت اضافه میشود. این یکی از روش های دریافت ایمیل است که در وبسافت3 استفاده میکنیم که بازدهی بسیارخوبی داشته است. (مشاهده صفحه دریافت ایمیل)

 


برای افزایش اشتراک های ایمیل ، شما نیاز دارید تا نقطه مطلوب برای فرم های اشتراک ایمیل را در در سایت خود را پیدا کنید و فرم های اشتراک ایمیل را در آن نقاط قرار دهید. حال به چند مورد اشاره میکنیم:

پنجره های پاپ آپ وردپرس به عنوان پاپ آپ های Ligthbox شناخته می شوند که به مراتب بهتراز فرم های ثبت نامی هستند که شما میتوانید در وب سایت خود قرار دهید.
فردی به نام Syed Balkhi یک افزونه تولید کننده محبوب به نام OptinMonster برای وردپرس ایجاد کرد که این امکان را به کاربران می دهد تا پاپ آپ های Lightbox ایجاد کنند .
بهترین ویژگی این افزونه این است که از تکنولوژی exit-intent استفاده می کند. این ویژگی رفتار موس کاربر را کنترل می کند و پنجره های پاپ آپ را درست زمانی که کاربر می خواهد صفحه را ترک کنند به آن نشان می دهد .این قابلیت ثابت کرده است که کمتر ناخواسته باز می شود و بهترین نتیجه را می دهد

.
شما همچنین می توانید از OptinMonster برای انجام تست های A/B روی فرم های خود ، نمایش تغییرات فرم در دسته بندی های مختلف و یا صفحات مختلف و… استفاده کنید.
اگر شما کسی هستید که برای استفاده از پاپ آپ در وب سایت خود کمی تردید دارید ، ما برای شما یک چالش داریم. این افزونه را برای 14 روز استفاده کنید و اگر دنبال کنندگان شما رشد بسیار نکرد افزونه را غیر فعال کنید. کاربران اغلب وقتی که نتیجه را می بینند، شگفت زده می شوند.
این همان دلیلی است که وب سایت های محبوب از این افزونه استفاده می کنند.

 

این مطلب را هم بخوانید :
فیلم آموزش کامل تنظیمات گوگل وبمستر تولز (سرچ کنسول)

 

فرم های دریافت ایمیل Slide-ins یا Slide-ups

اسلاید ها، فرم هایی هستند که از یک گوشه پایین سمت راست صفحه خود با یک پیشنهاد ثبت نام ایمیل حرکت می کنند. بر خلاف فرم های ساید بار استاتیک ، این توجه کاربران را به خود جلب می کند و کمتر از پنجره های پاپ آپ مزاحم کاربران است. صاحبان کسب و کار با این فرم در مقایسه با پاپ آپ ها احساس راحت تری می کنند. در حالی که نرخ افزایش کاربران از این طریق ، برای یک پاپ آپ ممکن نیست.


تعدادی از پلاگین ها وجود دارد که به شما اجازه می دهد یک اسلاید در فرم ایجاد کنید.
سه افزونه ای که ما به شما برای این کار پیشنهاد می کنیم ، OptinMonster, Qualaroo و Drip است .
شما برای استفاده از Qualaroo و Drip باید پکیج های اشتراک ماهانه را خریداری کنید در حالی که استفاده از OptinMonster تنها نیاز به خرید پکیج های سالانه ارزان قیمت دارد.

 

دریافت ایمیل کاربران با فرم های تماس و ثبت نام و…

در حالی که عنوان یاد شده فرم تماس با ما است، ما در مورد هر فرم وردپرس به طور کلی صحبت می کنیم، به این ترتیب شامل: فرم های ثبت نام کاربر، فرم تماس عمومی، فرم نظرات وردپرس، فرم های سفارش و… میشود
شما می توانید به طور کامل خلاقانه در فرم خود یک کادر انتخاب یا یک check box اضافه کنید که متنی که در کنار آن است این باشد “بله من میخواهم تا بروز رسانی ها را از سایت شما دریافت کنم” . ما این تکنیک را در بسیاری از وب سایت های شرکت های بزرگ دنیا دیده ایم که آنها دو کادر انتخاب یا checkbox دارند که متن کنار یکی از آنها این است “من شرایط استفاده از سرویس را قبول دارم ” و متن در کنار دیگری این است “مرا از بروز رسانی های وب سایت با خبر کن .” که  انجام این کار نیز با نصب افزونه WPForms بسیار آسان است.
با افزونه WPForms شما میتوانید ابزار را از قسمت builder درگ ودراپ کنید و هر نوع فرمی را که دوست دارید برای خود بسازید . و از افزونه های Aweber، GetResponse یا MailChimp خود استفاده کنید تا گزینه انتخاب در فرم تماس خود را داشته باشید .
نکته : این افزونه برای پکیج های Plus و Pro در دسترس است، بنابراین کاربران Basic Plan این افزونه را دریافت نمی کنند.

 

 

لزوم تعامل با مشترکین ایمیلی

هنگامی که شما شروع به ساخت لیست ایمیل خود کردید، بسیار مهم است که با مشترکان خود ارتباط برقرار کنید. درواقع باید ارسال منظم به روزرسانی، هر هفته و یا ماهانه را برای خود تبدیل به یک عادت کنید .
هر ایمیل الزاما نباید تبلیغی باشد. شما می توانید ایمیل های درخواست بازخورد، از کاربران خود راهنمایی های مفید و … از طریق ارسال ایمیل بخواهید .

 

 

خیلی ممنون که تا پایان مطلب همراه ما بودید امیدوارم به اهمیت ایجاد لیست ایمیل کاربران در سایت پی برده باشید و با راه کارهایی که در این پست یادگرفتید بتوانید با دریافت ایمیل کاربران سیستم ایمیل مارکتینگ سایتتان را راه اندازی کنید.

ضمنا در این راه میتوانید روی کمک ها و خدمات وبسافت3 هم حساب کنید تا بصورت کامل از امکانات و خدمات میلرلایت استفاده کنید – سیستم ارسال ایمیل خودکار ایجاد کنید – لیست های ایمیل مختلف و هدفمند ایجاد کنید – فرم های دریافت ایمیل حرفه ای ایجاد کنید و به بهترین شکل سایت وردپرسی تان را با سیستم ایمیل مارکینگ میلرلایت هماهنگ کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد