فقط واتساپ ۰۹۱۵۷۲۳۲۳۹۸

چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم + ویدیو

چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم؟ اگر شما هم به تازگی وارد دنیای طراحی سایت شده اید قطعا با این چالش مواجه هستید که چگونه اولین سفارش طراحی سایت خود را بگیرید. در این مقاله راهکارهای عملی برای اینکه چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم بررسی می شود و در زمینه گرفتن پروژه طراحی سایت با وردپرس هم راهنمایی هایی ارائه خواهد شد.

 

تخصص خوب! مشتری فراوان….

در همین ابتدا بدانید که اگر واقعا تخصص بالایی داشته باشید، مشتری به راحتی جذب شما می شود و نیازمند تلاش خیلی زیادی نیست. زیرا این روزها بازار طراحی سایت بسیار داغ است و آدم های زیادی هستند که در این زمینه نیازمند یک فرد متخصص برای طراحی و یا خدمات سایت هستند. بله درست متوجه شدید: طراحی و خدمات سایت

اگر چه موضوع این مقاله این است که چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم؟ ولی به صورت کوتاه به ارائه خدمات نیز اشاره می کنیم زیرا از این راه نیز می توانید درآمدهای بسیار خوبی بدست آورید.

 

طراحی سایت بدون کدنویسی

اگر دانش شما طراحی سایت بدون کدنویسی است می توانید در این زمینه شروع به کار کنید و به گرفتن پروژه طراحی سایت با وردپرس بپردازید. البته این کار نیازمند تلاش و پیگیری مداوم است تا بتوانید مشتریان را به سمت خود جذب کنید. زیرا بخاطر سادگی وردپرس این روزها افراد زیادی این مهارت را کسب کرده اند و شما رقبای زیادی دارید. ولی اگر بتوانید در طراحی سایت واقعا متخصص شوید و دانش کدنویسی کسب کنید، کار برای شما بسیار آسان است و مشتریان زیادی به شما نیاز پیدا خواهند کرد و به راحتی می توانید پروژه بگیرید. (در انتهای همین مقاله سریعترین روش برای متخصص شدن و ورود به بازار کار را با شما در میان خواهم گذاشت.)

 

خدمات سایت

هر شخص فقط یک بار نیاز به طراحی سایت پیدا می کند، ولی صاحبان سایت برای نگهداری سایت خود به صورت مادام نیاز به خدمات دارند. در این زمینه پیشنهاد می کنم حتما ویدیو پروژه های خورده کاری، دریافتی های میلیونی را ببینید تا متوجه شوید چه درآمدهایی منتظر شما است.

 

چطور و چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم؟

چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم؟ این سوال به پاسخی عملی نیاز دارد که بتوانید با استفاده از آن واقعا پروژه دریافت کنید و به درآمد دست یابید. در ادامه برخی از راهکارهای عملی برای گرفتن پروژه طراحی سایت را بیان می کنیم و سعی می کنیم نقاط قوت و ضعف هر روش را نیز بررسی کنیم تا شما با یک دید باز بتوانید روش های مورد نظر خود را انتخاب کنید و متوجه شوید که چطور پروژه طراحی سایت بگیریم.

 

1- راه اندازی سایت و سئو آن برای دریافت پروژه

شما می توانید در ابتدا یک سایت برای خود راه اندازی و آن را سئو کنید و با جذب مخاطبان بالقوه، آنها را به مشتری تبدیل کنید. این راه می تواند مشتریان زیادی به سمت شما جذب کند و درآمدهای خوبی برای شما در پی داشته باشد ولی نیازمند تلاش زیاد، هزینه و صبر است.

چالش هایی که در این روش بر سر راه شما قرار دارد:

تخصص: در این روش شما باید با روش های دیجیتال مارکتینگ، برندسازی و سئو آشنا باشید تا بتوانید به نتایج دلخواه برسید.

هزینه: قطعا برای رسیدن به نتایج بالای گوگل نیاز است تا هزینه هایی مانند رپورتاژ، تبلیغات و … را بپردازید تا بتواند با سایر افرادی که در بازار حضور دارند رقابت کنید.

صبر: طراحی سایت و رسیدن به نتایج دلخواه نیازمند ماه ها تلاش و صبر است.

اگر موارد بالا را به صورت اصولی انجام دهید قطعا مشتریان زیادی بدست خواهید آورد، ولی اگر تخصص کافی ندارید، یا قصد ندارید هزینه کنید و یا می خواهید سریعا مشتری جذب کنید و به کسب درآمد بپردازید این راه مناسب شما نیست. (این مطلب را بخوانید » درآمد طراحی سایت)

 

2- در سایت هایی مانند ویرگول و امیگو تولید محتوا کنید

برخی از سایت ها مانند ویرگول، امیگو و مداد به کاربران اجازه می دهند که پس از عضویت در آن ها تولید محتوا کنند. نکته قوت سایت های ذکر شده سئو بالای آنها است. یعنی شما می توانید در این سایتها تولید محتوا کنید و بدون اینکه هزینه سئو، تبلیغات و … بپردازید به لینک های بالا در گوگل می رسید.

حالا چطور پروژه طراحی سایت بگیریم و با استفاده از این سایتها مشتری پیدا کنیم؟

سعی کنید در این سایتها یک یا چند مقاله تولید کنید و در نگارش مقاله موارد زیر را رعایت کنید:

 • عنوان جذابی برای مقاله خود بنویسید. اولین چیزی که مشتری در نتایج گوگل می بیند عنوان شما است بنابراین اگر جذب عنوان نشود روی لینک شما کلیک نخواهد کرد.
 • سعی کنید مقاله ای بنویسید که واقعا برای خواننده مفید باشد. زیرا اگر جذب مقاله شما نشود با شما ارتباط برقرار نخواهد کرد.
 • از کلمات کلیدی چند بار در متن خود استفاده کنید. مثلا اگر می خواهید با کلمه «طراحی سایت شرکتی» رتبه خوبی بگیرید این عبارت را چند بار در متن خود تکرار کنید تا گوگل متوجه شود که موضوع شما چیست و به شما در این کلمه امتیاز دهد. البته در به کار بردن این کلمه زیاده روی نکنید و به زور آن را در متن استفاده نکنید.
 • راه ارتباطی خود را بنویسید تا مشتریان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

حالا شما یک مقاله بسیار خوب دارید که مخاطبان بسیاری آن را می خوانند و امکان دارد با ما تماس بگیرند. میزان تبدیل مخاطبان به مشتری بستگی به میزان خلاقیت شما دارد که تا چه میزان در این مقاله توانسته اید کاربران را درگیر و جذب کنید. بنابراین در این زمینه هر چقد می توانید خلاقیت به خرج دهید و در پایان مقاله کاری کنید که مخاطبان به برقراری ارتباط با شما تمایل پیدا کنند.

 

3- فعالیت در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی در ایران به دلیل فیلترینگ در این روزها مقداری کم رونق شده است ولی باز هم می توانید از این راه جواب بگیرید. زیرا اکثر مردم  راه استفاده از این شبکه ها را پیدا کرده اند و هنوز هم مخاطبان بسیار زیادی دارد.

سعی کنید یک صفحه بسیار پربار در شبکه های اجتماعی داشته باشید و مادام اطلاعات مفید به کاربران خود ارائه دهید و از این راه اعتمادسازی کنید تا بتوانید از آنها پروژه دریافت کنید.

 

4- سایتهای کاریابی و استخدامی

اگر به فکر استخدام هستید و نمی خواهید با انجام پروژه کسب درآمد کنید نیز راه برای شما هموار است و سایت های زیادی در ایران برای کاریابی وجود دارند. روزانه شرکت های زیادی برای جذب نیرو در این سایتها اعلام نیاز می کنند.

برخی از سایتهای کاریابی که می توانید از آنها استفاده کنید:

 • جابینجا
 • جاب ویژن
 • ای استخدام
 • ایران استخدام

شما می توانید با جستجو در بین آنها برای موارد شغلی که علاقه دارید رزومه ارسال کنید. البته هر چه تخصص شما بالاتر باشد و رزومه بهتری داشته باشید شانس شما برای استخدام بیشتر است. در تصویر زیر چند فرصت شغلی در سایت جابینجا را می توانید ببیند.

 

5- سایتهای فریلنسری

یکی از نزدیکترین راه ها برای پاسخ به سوال چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم سایتهای فریلنسری است. سایتهایی مثل:

 • انجام میدم
 • پونیشا
 • پارسگذر
 • فریلنسر

کافی است سری به این سایتها بزنید و مشاهده کنید چه تعداد پروژه برای انجام دادن روی آن قرار دارد. در این سایتها باید پروژه هایی که می توانید انجام دهید را پیدا کنید و برای انجام آنها قیمت و زمان خود را بگویید. کارفرما نیز از بین پیشنهاداتی که به او می شود یک نفر را برای انجام کار انتخاب می کند.

البته پروژه های خورده کاری روی این سایتها بیشتر است و افرادی که پروژه خود را روی این سایتها قرار می دهند به دنبال فردی هستند که با کمترین هزینه کار آنها را انجام دهد. بنابراین میزان کسب درآمد از این سایتها بسیار کم است. در زیر تصویر چند پروژه ایجاد شده در سایت پونیشا را می توانید مشاهده کنید.

 

6- تبلیغات در سطح اینترنت

یکی از روشها برای دریافت پروژه طراحی سایت تبلیغات است. این راه زودبازده است ولی نیاز است که شما هزینه کنید تا به درآمد برسید. در زیر به برخی از راه ها جهت تیلیغات اشاره می کنیم:

 

تبلیغات در شبکه های اجتماعی پربازدید

سعی کنید شبکه ای انتخاب کنید که با حوزه کار شما مرتبط باشد یا بیزینس های زیادی در آن حضور دارند و تبلیغات خود را به آنها بسپارید تا بتوانید مخاطبان آن را به خود جذب کنید. اینستاگرام بهترین شبکه اجتماعی هست که در این زمینه میتوانید استفاده کنید هرچند اخیرا تحت تاثیر بحث فیلترینگ قرار گرفته اما هنوز کارایی خود را دارد در کنار آن شبکه اجتماعی توییتر هم ابزار خوبی برای تبلیغات به حساب میاید.

 

تبلیغات کلیکی و همسان

در این روش شما باید یک بنر تبلیغاتی جذاب طراحی کنید و در سایت های مرتبط قرار دهید. برای قرار دادن تبلیغات در سطح اینترنت می توانید از سایت یکتانت استفاده کند. در استفاده از این روش، با استفاده از امکاناتی که سایت یکتانت در اختیار شما قرار می دهد سعی کنید تبلیغات خود را هدفمند انجام دهید تا فقط به مشتریان هدف نشان داده شود. مثلا برای مخاطبانی تبلیغ کنید که اخیرا کلماتی مانند “شرکتهای طراحی سایت” و یا “بهترین شرکت طراحی سایت” را جستجو کرده اند این روش یکی از هدفمندترین نوع تبلیغات در سطح اینترنت است.

 

تبلیغات پیامکی

این روزها پنل های ارسال پیامک این امکان را به شما می دهند که به یک گروه خاص، یک منطقه ویژه و … پیامک انبوه ارسال کنید. این ویژگی نیز می تواند به شما کمک کند که با یک تبلیغات هدفمند مشتریان را به خود جذب کنید.

 

7- سایتهای درج آگهی

چطور پروژه طراحی سایت بگیریم؟ قطعا همه شما با سایت هایی مانند دیوار و شیپور آشنا هستید. درج آگهی در این سایت ها در خیلی از مواقع رایگان است و یا با هزینه پایینی انجام می شود. از طرفی مخاطبان زیادی آگهی شما می بینند و احتمال دریافت کار از این طریق نیز بالا است. برای درج آگهی در این روش نیز هر چقدر خلاقیت شما بالاتر باشد احتمال تماس با شما بیشتر است. در شروع کار پیشنهاد میکنم حتما از این روش استفاده کنید چرا که طبق تجربه، تبلیغات در سایت دیوار همیشه بازدهی خوبی داشته و جواب میدهد.

این پست رو حتما ببین : یادگیری طراحی سایت چقدر زمان میبرد

 

8- دریافت پروژه از آشنایان و اقوام

یکی از روشها برای دریافت پروژه اقوام و دوستان هستند. این روش را نیز دست کم نگیرید. افراد زیادی در اطراف شما هستند که به سایت نیاز دارند. شما با مشاوره دادن به آنها می توانید از آنها پروژه بگیرید. این روش ممکن است برای شما درآمد زیادی نداشته باشد شاید هم دوستان توقع داشته باشندبا هزینه خیلی کم این کار را برای آنها انجام دهید اشکالی ندارد شما در ابتدای کار نیاز دارید اولا نمونه کار و رزومه سازی کنید و دوم اینکه با طراحی سایت در یک صنف خاص مثلا صنعت MDF باعث میشود افرادی که در آن صنف کار میکنند هم با شما آشنا شوند و تبدیل به مشتریان بالقوه شما شوند. توجه کنید که هرچقدر دامنه افرادی که شما و تخصص تان را میشناسند بیشتر باشد طبیعتا پروژه های بیشتری هم سمت شما میاید.

 

نکاتی در خصوص گرفتن پروژه طراحی سایت با وردپرس

روش های گفته شده در بالا برای گرفتن پروژه طراحی سایت با هر روشی (با وردپرس یا بدون وردپرس) کاربرد دارد و این روشها برای شیوه خاصی از طراحی سایت نیست. اما باید توجه داشته باشید که:

 • کسانی که قصد دارند طراحی سایت خود را برون سپاری کنند، سعی می کنند فردی پیدا کنند که در زمینه کدنویسی هم مهارت داشته باشد تا از انجام کار آسوده خاطر باشند و به کسانی که وردپرس را فقط بدون کدنویسی انجام می دهند کمتر اعتماد می کنند.
 • به دلیل ساده بودن کار با وردپرس، افراد زیادی آن را فرا گرفته اند و سعی می کنند با استفاده از آن پروژه انجام دهند. به همین خاطر رقابت در این زمینه بسیار زیاد است و شما نمی توانید مبالغ بالایی دریافت کنید و به درآمد تضمین شده ای برسید.

به همین خاطر پیشنهاد می کنم تا بازار داغ است تخصص خود را کامل کنید تا بتوانید امنیت شغلی خود را بالا ببرید و بتوانید به عنوان یک متخصص درآمد های خوبی در این زمینه به دست آورید.

 

چطور متخصص شوم؟

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم اگر میخواهید ورودی قدرتمند به بازار کار طراحی سایت داشته باشید اول باید مهارت و تخصص خود را کامل کنید یعنی توانایی طراحی هر نوع سایتی را داشته باشید که لازمه آن داشتن مهارت کدنویسی است. دوره تخصصی آموزش طراحی قالب وردپرس مخصوص پرورش متخصص برای بازار کار تولید شده و تا کنون بیش از 800 نفر در این دوره شرکت کردند و وارد بازار کار شدند برای مشاهده شرایط، توضیحات و نظرات ویدیویی هنرجویان این دوره روی تصویر زیر کلیک کنید :

طراحی قالب وردپرس

 

 

4 دیدگاه دربارهٔ «چگونه پروژه طراحی سایت بگیریم + ویدیو»

user-1703839254 گفت:

عالی دمتون گرم

user-1702882513 گفت:

عالی
همیشه موفق باشی

ابراهیم آزادیخواه گفت:

آقا دمت گرم . خسته نباشی

yasin گفت:

سلام خیلی ممنون عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد