فقط واتساپ ۰۹۱۵۷۲۳۲۳۹۸

یادگیری طراحی سایت چقدر زمان میبرد

یادگیری طراحی سایت چقدر زمان میبرد؟ اگر شما هم میخواهید وارد دنیای طراحی سایت شوید قطعا دوست دارید پاسخی شفاف برای این سوال داشته باشید اما در این مسیر عواملی وجود دارد که مدت زمان یادگیری طراحی را تحت تاثیر قرار میدهد بنابراین در این مقاله از وبسافت3 به بررسی عوامل موثر در یادگیری طراحی سایت و روش های مختلف آن میپردازیم…

 

یادگیری طراحی سایت چقدر زمان میبرد

مدل یادگیری طراحی سایت برای هرکسی متفاوت است و نسخه یکسانی ندارد بعضی ها طراحی سایت را با لذت و آسانی در کمتر از 4 ماه یادمیگیرند و متخصص میشوند و بعضی ها هم ماه های زیادی درگیر یادگیری طراحی سایت هستند نقشه راه درستی ندارند و نمیدانند این مسیر را چگونه ادامه دهند و در نهایت هم به تخصصی که مد نظرشان است نمیرسند پس در نتیجه یادگیری طراحی سایت هم میتواند بسیار لذت بخش و ساده باشد و هم سخت و طاقت فرسا… در ادامه به عواملی که باعث این دوگانگی میشود میپردازیم تا در نهایت پاسخ روشنی به سوال یادگیری طراحی سایت چقدر زمان میبرد داشته باشیم…

 

چرا میخواهید طراحی سایت یادبگیرید؟

اولین عامل موثر در مدت زمان یادگیری طراحی سایت این است که از خود بپرسید اصلا چرا میخواهید یادبگیرید؟ هدفتان چیست؟ آیا صرفا به این علت که شنیده اید درآمد طراحی سایت بالاست و بازار کار خوبی دارد سراغش رفتید؟ آیا هدفتان از یادگیری طراحی سایت صرفا کسب درآمد است؟ آیا صرفا برای اجرای ایده ای که در ذهن دارید میخواهید مهارت طراحی سایت را یادبگیرید؟ یا اینکه اساسا به حوزه طراحی سایت علاقه دارید و فکر میکنید طراحی سایت بخشی از زندگی روزمره شما خواهد شد؟ دقت کنید که پاسخ به این سوالات میتواند کیفیت و مدت زمان یادگیری طراحی سایت را تا حد زیادی تعیین کند. (یادگیری طراحی سایت چقدر زمان میبرد)

بعنوان مثال اگر تنها انگیزه شما برای یادگیری طراحی سایت صرفا بحث درآمدزایی و پول باشد احتمالا بعد از اینکه متوجه شوید شغل دیگری هست که نسبت به طراحی سایت درآمد بهتری دارد انگیزه تان را از دست میدهید و یادگیری را متوقت میکنید یا اگر فقط بخاطر راه اندازی یک سایت با امکانات خاص اقدام به یادگیری طراحی سایت کنید احتمالا با اولین چالش هایی که در حین یادگیری مواجه میشوید خسته میشوید و یادگیری را متوقف میکنید پس بنابراین خیلی مهم است که دلایل محکم و قوی برای یادگیری طراحی سایت داشته باشید تا در سختی ها و چالش های آن پا پس نکشید.

این پست رو حتما ببین : چگونه طراحی سایت یاد بگیریم

 

روزانه چقدر زمان صرف یادگیری میکنید…؟

عامل بعدی که در مدت زمان یادگیری طراحی سایت تاثیر مستقیم دارد تایمی است که روزانه صرف یادگیری میکنید! بطور مثال اگر شما روزانه 5 ساعت را صرف آموزش و یادگیری طراحی سایت میکنید در مقایسه با فردی که در روز فقط 1/5 ساعت را به یادگیری طراحی سایت اختصاص میدهد خیلی زودتر به نتیجه میرسید!

البته فکر نکنید که هرچقدر زمان بیشتری را در روز صرف یادگیری کنید زودتر به نتیجه میرسید نه! اصلا نباید در این تله بیوفتید که اگه 10 ساعت در روز را به یادگیری طراحی سایت اختصاص دهم میتوانم سریع تر به هدف برسم! بعضی ها مخصوصا در ابتدای کار بخاطر انگیزه ای که دارند تایم بسیار زیادی را در روز صرف یادگیری طراحی سایت میکنند که این امر باعث میشود خیلی زود دلزده شوند و کلا یادگیری طراحی سایت را متوقف کنند پس چه بهتر که تعادل را حفظ کنید تا انرژی و انگیزه خود را در طول مسیر یادگیری طراحی سایت از دست ندهید.

این پست رو حتما ببین : برای طراحی سایت چه سیستمی لازم است؟

 

تاثیر تایم های طلایی و تایم های پرت در یادگیری

زمان های طلایی یا اصطلاحا گلدن تایم به زمان هایی در روز گفته میشود که انرژی کافی برای انجام کارهای ذهنی را دارید. یعنی به اندازه کافی خوابیده اید، گرسنه نیستید، دغدغه و مشغله ذهنی ندارید و انرژی ذهنی و فیزیکی لازم برای شروع یادگیری طراحی سایت را دارید!

بعنوان مثال اگر شما انرژی اول صبح (یا زمانی که تازه از خواب بیدار میشوید) را به یادگیری طراحی سایت اختصاص دهید نتیجه خیلی بهتری میگیرید نسبت به کسی که آخر شب بعد از گذراندن انواع فعالیت های کاری روزانه و با جسم و ذهن خسته میخواهد یادگیری طراحی سایت را شروع کند! این موضوع اهمیت زیادی در کیفیت یادگیری شما دارد و عاملی است که تعیین میکند یادگیری طراحی سایت برای شما ساده و لذت بخش باشد یا سخت و طاقت فرسا…

 

نقشه راه و مسیر یادگیری

یکی از مهمترین عواملی که تعیین میکند یادگیری طراحی سایت چقدر زمان میبرد نقشه راه شماست! با توجه به اینکه روش های مختلفی برای طراحی سایت وجود دارد خیلی مهم است که بدانید طراحی سایت را از کدام روش میخواهید یادبگیرید! در ادامه چند روش طراحی سایت را شرح میدهیم :

طراحی سایت با PHP :

طراحی سایت با PHP یکی از روش هایی است که در چندسال گذشته بسیار رایج بود اما اخیرا با وجود سیستم های مدیریت محتوا از جمله وردپرس، استفاده از PHP خام نسبت به گذشته خیلی کمتر شده و بازار محدودتری هم دارد هرچند خوده وردپرس هم با زبان PHP ساخته شده و یادگیری آن برای استفاده در وردپرس خالی از لطف نیست اما امروزه کمتر کسی صرفا از php برای طراحی سایت استفاده میکند بنابراین اگر میخواهید یک طراح سایت حرفه ای شوید لازم نیست مثل گذشته شروع به یادگیری صفرتاصد PHP کنید چراکه مسیرهای بهتری وجود دارد که شما را راحت تر و سریع تر به بازار کار طراحی سایت میرساند. لازم به ذکر است یادگیری صفرتاصد PHP برای طراحی سایت 6 الی 8 ماه زمان میبرد.

این پست رو حتما ببین : یادگیری php چقدر زمان میبرد

 

طراحی سایت با پایتون :

یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی که امکان طراحی سایت را برای شما فراهم میکند پایتون است که کاربردهای بسیارزیادی در دنیای برنامه نویسی دارد پایتون هم مثل PHP صرفا برای بخش بک اند و ارتباط با پایگاه داده در پروژه های طراحی سایت استفاده میشود و در کنار آن استفاده از زبان های فرانت اند مثل HTML و CSS هم لازم است. اما نکته مهم اینجاست که از پایتون معمولا برای اجرای پروژه های خاصی در وب استفاده میشود پروژه هایی مثل سامانه های ثبت نامی، اپلیکیشن های تحت وب و پروژه هایی که اساس کار آنها را فرم هایی برای ثبت اطلاعات تشکیل میدهند. بنابراین برنامه نویسان پایتون در طراحی سایت بازار محدود و خاصی دارند و شاید برای کسی که میخواهد زودتر وارد بازار کار طراحی سایت شود و پروژه های متداول بازار طراحی سایت را انجام دهد مناسب نباشد ضمن اینکه برای یادگیری پایتون حداقل 8 ماه زمان نیاز دارید و در نهایت هم شاید 10 درصد بازار طراحی سایت را داشته باشید…

 

طراحی سایت با وردپرس :

درحال حاضر وردپرس بهترین روش طراحی سایت در دنیاست! چرا که طبق آمار حدود 47% کل وبسایت های جهان وردپرسی هستند و این آمار شگفت انگیز هرروز روبه افزایش است! بنابراین اگر میخواهید وارد حوزه طراحی سایت شوید بدون شک آموزش طراحی سایت با وردپرس اصلی ترین گزینه شما خواهد بود. اما طراحی سایت با وردپرس چند سطح و مدل دارد که در ادامه بررسی میکنیم…

 

طراحی سایت با وردپرس بدون کدنویسی – چقدر زمان میبرد؟

طراحی سایت بدون کدنویسی راحت ترین و سریع ترین روش طراحی سایت است که هرکسی میتواند یادبگیرد! بخاطر همین طرفداران زیادی هم دارد شما اگر صرفا مهارت های اولیه کار با کامپیوتر را بلد باشید میتوانید یادگیری طراحی سایت بدون کدنویسی را شروع کنید و در کمتر از 2 ماه این مهارت را یادبگیرید! اکثر افرادی که امروزه در بازار طراحی سایت فعالیت میکنند در همین سطح هستند.

آیا میتوانم بدون کدنویسی هر نوع سایتی طراحی کنم؟

در روش بدون کدنویسی ابزارها و المان های آماده و از پیش تعریف شده ای در اختیار شما قرار میگیرد که بواسطه آنها صفحات سایت را طراحی میکنید طبیعتا این ابزارها چهارچوب هایی دارند که باعث ایجاد محدودیت در طراحی سایت میشود بنابراین اصلا نمیتوانیم بگوییم با روش بدون کدنویسی میتوانیم هر نوع وبسایتی را طراحی کنیم! شاید پروژه هایی که چالش کمتری داشته باشند با روش تماما بدون کدنویسی اجرا شوند اما در بسیاری از مواقع معمولا مواردی در پروژه وجود دارد که فراتر از ابزارهای آماده است و نیاز به کدنویسی دارد!

روش طراحی سایت بدون کدنویسی در ابتدای راه کاملا مناسب است اما اگر میخواهید طراحی سایت را بعنوان شغل خود انتخاب کنید روش بدون کدنویسی کافی نیست و حتما باید در ادامه مهارت های کدنویسی را هم یادبگیرید. (با ادامه مقاله یادگیری طراحی سایت چقدر زمان میبرد همراه باشید)

 

وردپرس با کدنویسی = ترکیب برنده در طراحی سایت

وردپرس با کدنویسی یعنی چی؟ یعنی شما توانایی ویرایش و شخصی سازی قالب ها و ابزارهای آماده و همچنین طراحی قالب اختصاصی در وردپرس را با کدنویسی داشته باشید! در این صورت محدودیت های ابزارهای آماده وردپرس را کنار میزنید و میتوانید هر نوع پروژه طراحی سایت را با وردپرس اجرا کنید! اما کدنویسی در وردپرس شامل چه مواردی میشود؟ در ادامه مواردی که برای کدنویسی وردپرس باید یادبگیرید را به همراه مدت زمان تخمینی برای یادگیری آن بررسی میکنیم…

نقشه راه طراحی سایت با وردپرس

گام اول – طراحی سایت بدون کدنویسی (یکماه و نیم)

قبل از اینکه وارد مباحث کدنویسی در وردپرس شوید باید مهارت طراحی سایت بدون کدنویسی و استفاده از ابزارها و قالب های آماده وردپرس را بدست آورید همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم این مهارت را در ابتدای مسیر طراحی سایت میتوانید یادبگیرید و در کمتر از 2 ماه (حدود یکونیم ماه) این روش را مسلط شوید.

گام دوم – کدنویسی HTML و CSS (دوماه)

در گام دوم مبحث کدنویسی را با آموزش HTML CSS شروع میکنیم این بخش اهمیت زیادی دارد و باید بصورت کامل یادگرفته شود چرا که تمام المان های ظاهری در صفحه وب توسط کدهای html css ایجاد میشوند بنابراین شما هر تغییری در ظاهر صفحات سایت بخواهید اعمال کنید باید کدهای html و css آن را ویرایش کنید. همچنین با توجه به اینکه جاوااسکریپت هم به نوعی مکمل html css در طراحی وب محسوب میشود در همین مرحله میتوانید مباحث کاربردی جاوااسکریپت در html css را هم یادبگیرید.

گام سوم – آموزش PHP برای وردپرس (ده روز)

یادگیری زبان برنامه نویسی PHP هم جزئی از نقشه راه است چرا که وردپرس با PHP ساخته شده و کدها و توابع وردپرس با زبان PHP هستند اما نکته مهمی که وجود دارد این است که نیازی به آموزش کامل PHP ندارید بلکه یک سری مباحث خاص را بعنوان پیش نیاز باید یادبگیرید تا راحت تر وارد مباحث کدنویسی وردپرس شوید.

گام چهارم – کدنویسی و طراحی قالب وردپرس

با توجه به پیش زمینه هایی که تا اینجا کسب کردید حالا براحتی میتوانید دستورالعمل های طراحی قالب وردپرس را یادبگیرید، کدها و توابع وردپرس را درک کنید و مهارت طراحی قالب اختصاصی وردپرس را بدست آورید.

 

توجه : رعایت ترتیب مراحل بالا اهمیت زیادی در کیفیت یادگیری شما دارد بعنوان مثال شما نمیتوانید قبل از html css سرغ PHP بروید یا قبل از PHP سراغ یادگیری کدها و توابع وردپرس بروید چرا که در این صورت مباحث برای شما کاملا مبهم و گیچ کننده خواهد بود بنابراین اگر طبق همین نقشه راه طراحی سایت عمل کنید و با این پیشفرض که از صفر شروع میکنید بین 4 تا نهایتا 5 ماه میتوانید همه این مراحل را طی کنید و بعنوان یک طراح سایت حرفه ای وارد بازار کار شوید و از مهارت های خود لذت ببرید…

 

معرفی دوره آموزش طراحی سایت با وردپرس با کدنویسی

دوره تخصصی آموزش طراحی قالب وردپرس در وبسافت3 کامل ترین دوره ای است که برای پرورش متخصص برای بازار کار طراحی سایت تولید شده در این دوره تمامی مراحل و مباحثی که در نقشه راه بالا عنوان کردیم بطور کامل آموزش داده شده یعنی هم طراحی سایت بدون کدنویسی و هم مباحث کدنویسی و طراحی قالب وردپرس که شامل آموزش HTML CSS و برنامه نویسی PHP هم میشود. این دوره از صفر است و هیچ پیشنیازی ندارد، با شرکت در این دوره در حدود 4 ماه به یک متخصص طراح سایت حرفه ای تبدیل میشوید که به چند روش میتواند از مهارت های خود درآمد کسب کند! جهت دریافت اطلاعات بیشتر و شرکت در دوره روی لینک زیر کلیک کنید :

طراحی قالب وردپرس

1 دیدگاه دربارهٔ «یادگیری طراحی سایت چقدر زمان میبرد»

غزال گفت:

عالی ترین و کامل ترین مقاله تشکر عزبزان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد