فقط واتساپ ۰۹۱۵۷۲۳۲۳۹۸

یادگیری php چقدر زمان میبرد + نقشه راه

یادگیری php چقدر زمان میبرد

یادگیری php چقدر زمان میبرد؟ این سوالی است که معمولا افراد قبل از ورود به دنیای برنامه نویسی میپرسند اما پاسخ به این سوال به موارد مختلفی بستگی دارد که میتواند مدت زمان یادگیری php را برای هر کسی متفاوت کند از جمله این موارد میتوان به میزان علاقه و استعداد شما در برنامه نویسی، تایمی که روزانه برای یادگیری اختصاص میدهید و منابع آموزشی که استفاده میکنید اشاره کرد با ادامه این مقاله همراه باشید تا ببینیم یادگیری php چقدر زمان میبرد

 

یادگیری php چقدر زمان میبرد

نوع یادگیری php برای افراد مختلف متفاوت است برخی php را در مدت زمان کمتری نهایتا در 5 ماه با لذت و آسانی یاد میگیرند اما برای بعضی افراد این موضوع برعکس است، ماه ها درگیر یادگیری php هستند و فکر میکنند آموزش php سخت ترین کار دنیاست و در نهایت هم به تخصص و تسلطی که مدنظرشان هست نمیرسند بنابراین یادگیری php هم میتواند بسیار ساده و لذت بخش باشد و هم سخت و دشوار و این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن میپردازیم :

یادگیری php چقدر طول میکشه

 

چرا میخواهید php یاد بگیرید؟

برای اینکه متوجه شوید یادگیری php چقدر زمان میبرد اولین سوال این است که چرا میخواهید php یاد بگیرید؟ هدفتان چیست؟ آیا فقط بخاطر اینکه شنیدید php بازار کار خوبی دارد و برای درآمدزایی سراغ php آمدید؟ یا صرفا یک ایده ای در ذهن دارید که فکر میکنید با یادگیری برنامه نویسی php میتوانید آن را عملی و اجرا کنید؟ یا اینکه اساسا به برنامه نویسی علاقه دارید و احساس میکنید برنامه نویسی جزئی از زندگی شما خواهد شد؟ پاسخ به این سوال میتواند تا حد زیادی کیفیت یادگیری شما را مشخص کند.

بطور مثال اگر صرفا بخاطر بازار کار و درآمدزایی سراغ php رفته باشید به محض اینکه متوجه شوید یک شفل دیگر بازار بهتری نسبت به php دارد احتمالا یادگیری php را متوقت میکنید یا اگر صرفا بخاطر اجرای ایده ای که در ذهن دارید مشغول یادگیری php باشید ممکن است خیلی زود انگیزه تان را از دست بدهید و متوقف شوید پس در اولین گام این موضوع را در ذهن خود روشن کنید که دقیقا چرا میخواهید php را یادبگیرید و انگیزه اصلی شما چیست؟

این پست رو حتما ببین : یادگیری طراحی سایت چقدر زمان میبرد

 

روزانه چقدر برای یادگیری php زمان میگذارید؟

تایمی که روزانه برای یادگیری php اختصاص میدهید هم تاثیر مستفیم در مدت زمان یادگیری php دارد بعنوان مثال شخصی که روزانه 5 ساعت را به یادگیری و آموزش php اختصاص میدهد در مقایسه با شخصی که روزانه فقط 1.5 ساعت آموزش میبیند خیلی سریع تر به نتیجه میرسد بنابراین اگر میخواهید بدانید برای شما یادگیری php چقدر زمان میبرد باید به این سوال پاسخ بدید که روزانه چقدر میتوانید برای این موضوع تایم بذارید.

توجه داشته باشید این موضوع به این معنی نیست که هر چقدر در روز تایم بیشتری را برای آموزش php اختصاص دهید زودتر به نتیجه میرسید نه! بعنوان مثال نباید در این تله بیوفتید که اگر روزانه 10 ساعت را صرف یادگیری php کنم خیلی زود میتوانم به نتیجه میرسم! چرا که در این صورت ممکن است خیلی زود دلزده شوید و کلا یادگیری php را متوقف کنید. بنابراین سعی کنید متعادل باشید تا  انرژی اشتیاق خود را در طول مسیر یادگیری php حفظ کنید.

 

برای یادگیری php از گل وقتتان استفاده میکنید یا پرت وقتتان…؟

یکی دیگر از فاکتور های مهمی که در مدت زمان یادگیری php تاثیر زیادی دارد این است که شما کدام بخش از تایم روزانه خود را به یادگیری php اختصاص میدهید؟ آیا از گل وقتتان استفاده میکنید یا از پرت وقتتان؟ مثلا شخصی که انرژی اولیه صبح را به یادیگیری php اختصاص میدهد یا زمان هایی که از لحاظ فکری، ذهنی و جسمی انرژی کافی دارد را به آموزش php میپردازد خیلی سریع تر و راحت تر یادمیگیرد تا کسی که آخر شب پس از انجام انواع کارهای روزانه و با خستگی جسمی ذهنی و فکری میخواهد شروع به یادگیری php کند. بنابراین به این موضوع اهمیت زیادی دهید چرا که  تاثیر بسیار زیادی در کیفیت یادگیری شما دارد و به نوعی تعیین میکند که مباحث را خیلی سخت و دشوار یادبگیرید یا ساده و با لذت…

 

نقشه راه یادگیری php

آیا نقشه راه مناسبی برای یادگیری php دارید؟ میدانید از کجا باید شروع کنید و دقیقا چه مباحثی را یاد بگیرید؟ آیا لازم است قبل از php مباحث دیگری را بلد باشید یا به نوعی یادگیری php پیشنیازی دارد؟ اینها مواردی هستند که بهتر است قبل از شروع یادگیری php در مورد آن تحقیق کنید و تاحدودی در مورد آن بدانید البته نیازی نیست برای یافتن پاسخ این سوالات وسواس بخرج بدید اما حداقل نقشه راه و مسیر یادگیری php باید برای شما روشن باشد. در ادامه مباحثی که در طول مسیر یادگیری php باید یادبگیرید را بررسی میکنم :

نقشه راه برنامه نویسی php

پیش نیاز php

آیا لازم است قبل از شروع یادگیری php مبحث دیگری را بلد باشیم یا به نوعی یادگیری php پیشنیازی دارد؟ در پاسخ به این سوال نمیتوان بطور قطعی از “بله” یا “خیر” استفاده کرد اما با توجه به ماهیتی که زبان برنامه نویسی php دارد و یک زبان سمت سرور محسوب میشود بهتر است قبل از php با کدنویسی html و css که جزء زبان های فرانت اند در وب محسوب میشوند آشنا باشید.

آموزش HTML CSS

آموزش html css نسب به یادگیری php بسیار ساده تر است، اگر قبل از شروع یادگیری زبان های برنامه نویسی بک اند در وب با کدنویسی html css اشنایی داشته باشید تاثیر زیادی در سرعت و کیفیت روند یادگیری شما خواهد داشت اگر میخواهید بدانید html css دقیقا چه نقشی در برنامه نویسی وب دارد باید بگویم هر المانی که در یک صفحه وب میبینید و قابل مشاهده است توسط کدهای html css ایجاد میشود بنابراین از اهمیت زیادی در طراحی وب برخوردار است. شما میتوانید همین الان آموزش html css را بصورت رایگان در وبسافت3 شروع کنید

 

آموزش php مقدماتی

مباحث مقدماتی php شامل نحوه نوشتن کدهای php، سینتکس php ، متغیرها، آرایه ها، حلقه ها، دستورات شرطی و… میشود که در ابتدای شروع یادگیری php باید یادبگیرید. همچنین آشنایی با دیتابیس mysql هم جزء مواردی است که در این مرحله با آن آشنا میشوید.

آموزش برنامه نویسی فانکشنال (تابع محور)

در مرحله دوم مسیر یادگیری php باید با برنامه نویسی فانکشنال یا تابع محور آشنا شوید تابع یا function در برنامه نویسی جزء کاربردی ترین مباحثی هستند که در طول برنامه نویسی از آن استفاده میکنید بنابراین باید بخوبی نحوه استفاده و جزئیات آن را یادبگیرید.

آموزش شی گرایی OOP

مبحث شی گرایی یا OOP یکی از مهم ترین مباحثی است که در برنامه نویسی با هر زبانی باید آن را بلد باشید، با درک مفهوم شی گرایی یک نگاه جدید و متفاوت در برنامه نویسی برای شما ایجاد میشود و باعث میشود خیلی حرفه ای تر و کوتاه تر کدنویسی کنید. بنابراین در طول مسیر یادگیری php آشنایی با مفهوم شی گرایی یکی از مهم ترین مراحل شما خواهد بود.

آموزش معماری MVC

معماری MVC یک استاندارد جهانی در دنیای برنامه نویسی است که به شما کمک میکند کدهای پروژه را بر اساس کاربردشان به 3 قسمت تقسیم کنید تا در نهایت مدیریت بهتری روی پروژه داشته باشید. معماری MVC مبحثی است که هر برنامه نویس حرفه ای باید آن را بلد باشد و قطعا یکی مراحل مهم شما در مسیر یادگیری php خواهد بود.

آموزش کار با فریم ورک

پس از اینکه مباحث مختلف در php را یادگرفتید در نهایت برای اینکه راحتر وارد بازار کار شوید باید کار با یک فریم ورک را یادبگیرید امروزه معمولا برای اجرای پروژه های برنامه نویسی از فریم ورک استفاده میکنند در حال حاضر محبوب ترین فریم ورک در php لاراول است که میتوانید برای یادگیری انتخاب کنید.

 

آموزش php رایگان

اگر با مطالعه توضیحات بالا در نهایت تصمیم تان را گرفتید و میخواهید یادگیری php را شروع کنید میتوانید از آموزش php رایگان در سایت وبسافت3 استفاده کنید برای این منظور لینک زیر را باز کنید و 10 جلسه ابتدایی php را رایگان مشاهده کنید در این ده جلسه شما با نحوه کدنویسی در php و همچنین متغیرها، آرایه ها، حلقه ها، دستورات شرطی و توابع کاربردی php آشنا میشود و متوجه میشوید که آیا اصلا به این حوزه علاقه دارید و میتوانید یادبگیرید یا خیر! برای مشاهده آموزش php رایگان در وبسافت3  کلیک کنید :

 

 

جملع بندی…

در این مقاله سعی کردیم فاکتور هایی که در مدت زمان یادگیری php تاثیر دارند را بررسی کنیم تا متوجه شویم یادگیری php چقدر زمان میبرد و همچنین برخی مباحث مهمی که در طول مسیر یادگیری php باید یادبگیرید را بیان کردیم تا با اطلاعات بیشتر و شفاف تری تصمیم خود را برای یادگیری php نهایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد