فقط واتساپ ۰۹۱۵۷۲۳۲۳۹۸

بازار کار وردپرس در ایران

بازار کار وردپرس در ایران چطور است؟ این سوالی است که افراد برای شروع یادگیری وردپرس میپرسند و در مورد آن دغدغه دارند بطور کلی بازار کار وردپرس در ایران ابعاد گسترده ای دارد یعنی زمینه های مختلفی برای کسب درآمد از وردپرس وجود دارد و شما پس از یادگیری کامل وردپرس باید انتخاب کنید که در کدام زمینه میخواهید فعالیت کنید در ادامه فرصت های شغلی و درآمدزایی که از طریق وردپرس برای شما فراهم میشود را بررسی میکنیم…

 

وردپرس، گل سرسبد طراحی سایت

امروزه طراحی سایت یکی از مهم ترین مهارت های حوزه آیتی محسوب میشود چرا که در چند سال اخیر با توجه به شرایطی که بخاطر کرونا بوجود آمد و تمایل افراد به راه اندازی کسب و کار اینترنتی و همچنین آنلاین شاپ هایی که در اینستاگرام فعالیت میکنند همگی نیاز خود را برای داشتن وبسایت احساس کردند بنابراین نیاز جامعه به متخصص طراحی سایت بیش از پیش شد. وردپرس بخاطر ویژگی هایی که دارد بعنوان متداول ترین روش برای طراحی و راه اندازی سایت استفاده میشود در ادامه بازار کار طراحی سایت با وردپرس بررسی میکنیم

 

بازار کار وردپرس – طراحی سایت

بازار کار طراحی سایت با وردپرس : همانطور که میدانید عمل طراحی سایت از طریق روش های مختلف و زبان های برنامه نویسی مختلفی امکان پذیر است اما با تحولی که وردپرس در صنعت طراحی سایت بوحود آورد امروزه انتخاب اکثر افراد برای راه اندازی سایت وردپرس است چرا که طراحی سایت با وردپرس نسبت به روش های دیگر خیلی سریع تر، راحت تر و با هزینه و انرژی کمتری انجام میشود بخاطر همین است که وردپرس را گل سرسبد طراحی سایت مینامند.

بنابراین اولین بازار کار وردپرس در ایران را میتوان طراحی سایت عنوان کرد و طبق آمار بالای 90% درآمد طراحی سایت معطوف به وردپرس است.

 

طراحی سایت با وردپرس یعنی بدون کدنویسی..؟!

وقتی صحبت از طراحی سایت با وردپرس میشود اکثرا فکر میکنند یعنی بدون کدنویسی! و متاسفانه اغلب افراد وردپرس را صرفا بدون کدنویسی شناختند در صورتی که طراحی سایت بدون کدنویسی فقط یکی از ویژگی های وردپرس است که در شرایط خاص خودش کاربرد دارد اما برای کسی که میخواهد وردپرس را بعنوان شغل و تخصص اصلی خود برای کسب درآمد انتخاب کند صرفا مهارت طراحی سایت بدون کدنویسی نمیتواند پشتوانه مطمئنی برای فعالیت در بازار طراحی سایت باشد چرا که این روش یعنی استفاده از ابزارهای آماده و قرار گرفتن در چهارچوب های از قبل تعریف شده! بنابراین محدودیت هایی دارد که باعث میشود نتوانید هر پروژه طراحی سایت را به روش بدون کدنویسی انجام دهید یا حتی در پروژه های معمولی طراحی سایت هم گاها چالش هایی وجود دارد که روش بدون کدنویسی نمیتواند بطور کامل از عهده آن براید بنابراین برای فعالیت در بازار کار طراحی سایت با وردپرس قطعا به چیزی فراتر از روش بدون کدنویسی نیاز دارید.

 

بازار کار طراحی سایت با وردپرس بدون کدنویسی!

طبق توضیحات بالا متوجه شدید که برای فعالیت در بازار کار وردپرس صرفا روش بدون کدنویسی کافی نیست و به مهارت های بیشتری نیاز دارید اما این به این معنی نیست اصلا درآمدی ندارید! افرادی هستند که از طریق روابط و بازاریابی خوبی که دارند پروژه های طراحی سایت زیادی دریافت میکنند که احتمالا بخشی از آنها شاید بتوان بدون کدنویسی انجام داد اما قطعا چالش هایی در طراحی سایت وجود دارد که فقط با مهارت کدنویسی حل میشود و اگر شما صرفا به مهارت های بدون کدنویسی خوب متکی باشید احتمالا به دردسر میوفتید درصورتی که اگر کدنویسی وردپرس بلد باشید میتوانید هر نوع پروژه طراحی سایت با چالش های مختلف را اجرا کنید و با خیال راحت در بازار کار وردپرس در ایران فعالیت کنید.

 

بازار کار وردپرس – کارمندی

همانطور که گفتیم، حوزه طراحی سایت امروزه یکی از پردرآمدترین حوزه های آیتی است و مهمترین ابزار طراحی سایت هم با اختلاف وردپرس است بنابراین عمده نیروهای شرکت های طراحی سایت را متخصصین وردپرس تشکیل میدهند و با توجه به اینکه اکثر افرادی که وارد حوزه طراحی سایت میشوند صرفا به مهارت بدون کدنویسی اکتفا میکنند نیروی متخصص کدنویسی و توسعه وردپرس برای شرکت های طراحی سایت بسیار کمیاب است برای تصدیق این موضوع فقط کافیست سری به آگهی های استخدامی بزنید تا متوجه شوید روزانه چقدر درخواست استخدام برای متخصصین وردپرس ثبت میشود.

پس اگر به کارمندی و فعالیت در شرکت های طراحی سایت علاقمندید فقط کافیست تخصص خود را در این حوزه کامل کنید تا با خیال راحت وارد بازار کار وردپرس از طریق کارمندی شوید و فعالیت خود را شروع کنید در تصویر زیر تعدادی از آگهی های استخدام نیروی متخصص وردپرس در سایت جاب ویژن را مشاهده میکنید.

بازار کار وردپرس در ایران

 

 

بازار کار وردپرس – فریلنسری

وردپرس از معدود حوزه های آیتی است که با توجه به ویژگی هایی که دارد بازار فریلنسری آن بسیار داغ است بخاطر همین متخصصین وردپرس (افرادی که تجربه خوبی در این زمینه کسب کردند و تخصص کدنویسی در وردپرس هم دارند) اغلب فریلنسر هستند و آزاد کاری را ترجیح میدهند اگر شما هم چنین شرایطی داشته باشید و بتوانید بخوبی خودتان را به بازار کار وردپرس در ایران معرفی کنید میتوانید درآمد بسیارخوبی را از این طریق بدست آورید شاید بپرسید چطور باید خودم را به بازار کار معرفی کنم؟

خود را به بازار کار وردپرس معرفی کنید (اینستاگرام)

یکی از روش هایی که امروزه خیلی خوب جواب میدهند و افراد زیادی هم از آن استفاده میکنند فعالیت در شبکه های اجتماعی و مخصوصا اینستاگرام است شما بعنوان یک متخصص وردپرس خود را در صفحه شخصی تان معرفی میکنید نکات مهم در رابطه با وردپرس، اجرای پروژه های مختلف با وردپرس و موارد فنی کاربردی را ارائه میدهید و به این ترتیب تخصص خود را در این زمینه نشان میدهید تا مخاطبان و کاربران هدف، شما را دنبال کنند همچنین با کمی تبلیغ هم میتوانید تعداد مخاطبان خود را افزایش دهید تا بیشتر دیده شوید. این یکی از مهم ترین روش ها برای معرفی خود به بازار کار است که میتوانید انجام دهید. فقط فراموش نکنید که قبل از هرچیزی شما باید تخصص تان را کامل کنید و حتما مباحث کدنویسی و توسعه وردپرس را هم یادبگیرید

از سایت های فریلنسری استفاده کنید

علاوه بر روشی که در بالا مطرح کردیم روش های دیگری هم برای فعالیت در بازار فریلنسری وردپرس وجود دارد که میتوانید استفاده کنید مثل آگهی های طراحی سایت که در سایت های فریلنسری ثبت میشود فقط کافیست سری به سایت هایی مثل پونیشا بزنید تا متوجه شوید روزانه چقدر آگهی طراحی سایت و پروژه های مربوط به وردپرس ثبت میشود که میتوانید درخواست انجامش را بدهید البته مبلغ اجرای این پروژه ها معمولا کمتر از حد واقعی در نظر گرفته میشود اما برای شروع کار چندان هم بد نیست! در تصویر زیر تعدادی از پروژه های ثبت شده مربوط به وردپرس را در سایت پونیشا میبینید :

بازار کار فریلنسری

 

بازار کار طراحی و فروش قالب وردپرس

طراحی و فروش قالب وردپرس، یکی از زمینه های پولساز و پردرآمد وردپرس میباشد. همانطور که میدانید بازار کار طراحی سایت با وردپرس خیلی داغ است هرچند حجم زیادی از بازار در اختیار شرکت ها و افراد معروف حوزه طراحی سایت با وردپرس قرار دارد اما همین موضوع یک فرصت درآمدزایی فوق العاده برای افرادی که در طراحی قالب وردپرس تخصص دارند فراهم میکند چرا که اکثر وبسایت هایی که با وردپرس راه اندازی میشود با قالب آماده هستند در حقیقت اینطور میتوان گفت اولین ابزاری که برای راه اندازی سایت با وردپرس مورد نیاز است یک قالب وردپرس است که معمولا از مارکت های فروش قالب خریداری میشود اگر سری به این مارکت ها بزنید متوجه درآمد نجومی که از طریق فروش قالب وردپرس بدست میاید میشوید

درآمد طراحی قالب وردپرس

مثلا سایت ژاکت بعنوان یکی از مراجع فروش قالب وردپرس در کنار هر قالب وردپرس، قیمت و تعداد فروش آن را هم نمایش میدهد مثلا قالب استادیار با قیمت حدود 400 هزار تومان بیش از 6500 نسخه فروش داشته که با ضرب این دو عدد متوجه فروش میلیاردی این قالب میشویم، شما هم میتوانید دقیقا از همین استراتژی استفاده کنید البته قالب استادیار از نمونه های پرفروش در بین قالب هاست و نمیتوان به صراحت گفت شما هم با طراحی اولین قالب تان به درآمد میلیاردی میرسید اما قطعا در حوزه ای فعالیت میکنید که ظرفیت بالایی برای درآمد زایی دارد. اگر شما هم به کسب درآمد از فروش قالب وردپرس علاقه دارید میتوانید در دوره تخصصی آموزش طراحی قالب وردپرس وبسافت3 شرکت کنید.

این پست رو حتما ببین : کسب درآمد از فروش قالب وردپرس

 

تخصص تخصص تخصص…!

تا اینجا متوجه شدید بازار کار وردپرس در ایران بسیار خوب است اما اگر دقت کرده باشید هرجایی که فرصت های درآمدزایی از وردپرس را مطرح کردیم تخصص و مهارت کدنویسی وردپرس را هم لازمه آن دانستیم بنابراین اگر میخواهید وردپرس را بعنوان شغل و منبع درآمد اصلی خود انتخاب کنید حتما حتما روی تخصص تان کار کنید، مخصوصا مهارت کدنویسی وردپرس و طراحی قالب وردپرس را یادبگیرید تا فرصت های شغلی بیشتری برای شما فراهم شود و دامنه خدماتتان گسترده تر شود.

 

بازار کار وردپرس – جمع بندی

همانطور که بالاتر هم اشاره کردیم متخصص بودن پشتوانه مطمئنی برای ورود به بازار کار وردپرس در ایران میباشد. شاید بپرسید منظور از تخصص چیست؟ کدنویسی وردپرس یعنی چی؟ دقیقا چه مهارت هایی را باید بدست بیاریم تا با خیال راحت وارد بازار کار وردپرس شویم؟

برای پاسخ به این سوال ما یک دوره جامع و صفر تا صدی را فراهم کردیم که هر آنچیزی که از وردپرس، کدنویسی وردپرس، طراحی قالب وردپرس و… نیاز دارید را آموزش دادیم درواقع این دوره مخصوص پرورش متخصص برای بازار کار تولید شده اگر قصد فعالیت در بازار کار وردپرس را دارید حتما پیشنهاد میکنم از این دوره استفاده کنید یا اگر قصد شرکت در دوره را هم ندارید حتما سرفصل ها و توضیحات آن را بخوانید تا متوجه شوید برای بازار کار وردپرس به چه مهارت هایی نیاز دارید. برای مشاهده توضیحات روی تصویر زیر کلیک کنید :

طراحی قالب وردپرس

 

4 دیدگاه دربارهٔ «بازار کار وردپرس در ایران»

علی گفت:

ممنون از شما. تشکر
شما چه منبعی رو برای یادگیری وردپرس پیشنهاد میکنید؟
چه دوره ای رو؟

رضا حیدری گفت:

اگه از صفر صفر میخواید شروع کنید بنظرم اول آموزش های رایگان کار با وردپرس رو از طریق لینک زیر دنبال کنید و ببینید که اصلا به این حوزه علاقه دارید یا نه
https://websoft3.com/wordpress-tutorials/

سپس میتونید در دوره اصلی صفرتاصد طراحی قالب وردپرس شرکت کنید که به یک متخصص وردپرس تبدیل بشید (دوره اصلی لینک زیر)
https://websoft3.com/?p=16060

علی گفت:

سلام وقت شما بخیر
من 16 سالمه و به برنامه نویسی با وردپرس هم علاقه دارم اگر کامل اموزش ببینم میتونم ازش درامد داشته باشم؟
چون سنم کمه

رضا حیدری گفت:

سلام و درود بله اتفاقا سنتون خیلی هم خوبه چیزی که مهمه علاقه هست اگر علاقه دارید قطعا شروع کنید و بهتون تبریک میگم که در این سن به این حوزه علاقمند شدید و میخواید یک مهارت تخصصی عالی یاد بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد