فقط واتساپ ۰۹۱۵۷۲۳۲۳۹۸

وردپرس یا برنامه نویسی؟ کدام بهتر است؟ ❤️ + ویدیو

وردپرس یا برنامه نویسی، کدام یک برای طراحی سایت بهتر است؟ این سوال همواره ذهن کسانی که قصد یادگیری طراحی سایت را دارند یا می خواهند طراحی سایت خود را به شرکتها بسپارند درگیر کرده است. در این مقاله از وبسافت 3 به بررسی وردپرس و برنامه نویسی می پردازیم و سعی می کنیم یک دید روشن در این زمینه به شما بدهیم، ولی در نهایت خود شما باید تصمیم بگیرید که سایت خود را با وردپرس یا برنامه نویسی طراحی کنید.

 

وردپرس یا برنامه نویسی

در حالت کلی طراحی با وردپرس یا برنامه نویسی بستگی به نوع سایت و استراتژی شما برای راه اندازی کسب و کارتان دارد. از این رو پاسخ برای هر فرد متفاوت می باشد. بگذارید با یک مثال تا حدودی این مطلب را روشن تر کنیم.

فرض کنید که می خواهید برای خود یک لباس تهیه کنید. آیا به بازار می روید و یک لباس آماده برای خود انتخاب می کنید؟ یا اینکه ابتدا به پارچه فروشی می روید و پس از انتخاب پارچه، تهیه لباس خود را به یک خیاط می سپارید؟

در حالت اول می توانید لباس های آماده را مشاهده کنید و پس از انتخاب لباس، سریعاً آن را بپوشید. یا اینکه اگر نیاز به تغییر کوچکی داشته باشد پیش خیاط بروید تا سریعاً تغییری که نیاز دارید را انجام دهد.

حالا در صورتی که پارچه انتخاب کنید، نیاز است که به خیاط سلیقه خود و چیزی که می خواهید را توضیح دهید، تا طبق سلیقه و خواست شما شروع به دوخت لباس نماید.

واضح است که در حالت دوم زمان بیشتری باید منتظر بمانید تا لباس شما آماده شود و همچنین باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. در رابطه با طراحی سایت با وردپرس یا کدنویسی نیز هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد، که در زیر به آن می پردازیم.

 

طراحی سایت با وردپرس بهتر است یا برنامه نویسی

برای اینکه بدانید برای شما طراحی سایت با وردپرس بهتر است یا برنامه نویسی، نیاز است که با ویژگی ها و معایب وردپرس و کدنویسی آشنا باشید تا بتوانید برای خود و مطابق با نیازتان بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

 

مزایای طراحی سایت با وردپرس

وردپرس بسیار محبوب است و به همین دلیل سایت های زیادی با آن طراحی شده است. در زیر برخی از مزیت هایی که باعث شده افراد زیادی به آن اعتماد کنند را بررسی می کنیم.

 

سایت شما سریع راه اندازی می شود

یکی از مزیتهای سایت های وردپرسی این است که می‌توانید سریعاً آن را آماده کنید و سایت خود را مشاهده نمایید. بنابراین اگر نمی خواهید زمانی بابت طراحی از شما تلف شود بهترین گزینه انتخاب وردپرس است.

 

آسان بودن راه اندازی

شما اگر در زمینه طراحی سایت مبتدی هم باشید، می توانید به راحتی و با استفاده از آموزش های بسیاری که در سطح اینترنت وجود دارد نصب و راه اندازی آن را فراگرفته و سایت خود را راه اندازی نمایید.

 

قالب های متنوع

قالب های فراوانی در سایت های فروش قالب وجود دارد که می توانید در بین آنها جستجو کرده، پیش نمایش آنها را مشاهده نمایید و بهترین مورد را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید. به این صورت دست شما برای انتخاب قالب مورد سلیقه خود بسیار باز است و انتخاب‌های متنوعی پیش روی شما قرار دارد.

 

افزونه های کاربردی بسیار زیاد

اگر بعد از راه اندازی، نیاز داشته باشید که یک ویژگی را به سایت خود اضافه نمایید، می توانید در بین افزونه های زیادی که برای وردپرس نوشته شده جستجو نمایید و یک افزونه که ویژگی مورد نظر شما را دارا باشد، روی قالب خود نصب کنید.

 

آپدیت های منظم

سیستم وردپرس متن باز بوده و به صورت مادام توسط توسعه‌ دهندگان به روز رسانی می شود. این به روزرسانی ها در جهت ایجاد بهبود ارائه می شود که کارایی آن را بهتر نموده و یا باگ های امنیتی آن را برطرف می کنند.

 

معایب طراحی سایت با وردپرس

امنیت

با توجه به اینکه سایت های زیادی با این مدیریت محتوا راه اندازی شده است هکر ها نیز به آن علاقه مند هستند و همواره مشاهده می‌کنیم که سایتهای زیادی را از دسترس مدیران آن خارج می کند. البته برای حفظ امنیت سایت های وردپرسی راهکارهای زیادی وجود دارد که برای اطلاع از آن می‌توانید مقاله بالا بردن امنیت وردپرس با ۵ اقدام ضروری را مطالعه نمایید

 

سرعت سایت

اگر در انتخاب قالب تبحر کافی را نداشته باشید، یا برای افزودن امکانات به قالب خود، افزونه های زیادی را روی آن نصب کنید ممکن است پس از مدتی سایت شما بسیار سنگین شود. سنگین شدن سایت باعث می شود که سرعت آن پایین بیاید و کاربران منتظر بارگذاری کامل صفحه شما نشوند و به این صورت بسیاری از کاربران قبل از بارگذاری سایت، آن را می بندند. این مشکل نیز راهکارهایی دارد که برای اطلاع از آن می توانید در دوره آموزش افزایش سرعت سایت شرکت نمایید و سرعت لود سایت خود را به زیر ۳ ثانیه کاهش دهید.

 

راه اندازی نشدن برخی از سایت ها با وردپرس

برخی از سایت ها که امکانات خاصی نیاز دارند. مثلاً در صورتی که نیاز دارید قسمت‌های خاصی از سایت به صورت کامل با هم در ارتباط باشند و با وردپرس امکان برقرای این ارتباط وجود ندارد باید سایت خود را به یک برنامه نویس بسپارید تا از پایه کدنویسی کند.

 

طراحی سایت با کد نویسی

طراحی سایت با کدنویسی نیز دارای مزایا و معایب خود است که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 

مزیت های طراحی سایت با برنامه نویسی

در زیر می توانید برخی از مزیت های طراحی سایت با برنامه نویسی را مشاهده نمایید.

 

طراحی سایت مطابق با سلیقه شما

در طراحی سایت با کدنویسی همه چیز از پایه برنامه ریزی می شود. بنابراین هر طرحی که موردنظر شما باشد از صفر کدنویسی آن صورت می پذیرد.

 

سرعت بالا

سایتی که برای شما برنامه نویسی می شود کد های آن دقیقا طبق نیاز شما نوشته شده و بسیار بهینه می باشد. از این رو با بالاترین سرعت ممکن سایت شما لود خواهد شد.

 

امنیت بالا

سایت های اختصاصی از امنیت بسیار بالایی برخوردارند و در موقع برنامه نویسی تمام موارد امنیتی نیز در آن لحاظ می شود.

 

افزودن تمامی امکانات مورد نیاز شما

برای افزودن امکانات جدید محدودیتی ندارد. شما می‌توانید هر امکانی که برای سایت خود به آن نیاز دارید را با کدنویس مطرح نمایید تا در سایت شما لحاظ نماید.

 

معایب طراحی سایت با برنامه نویسی

 

قیمت های بالا

هزینه طراحی سایت به صورت اختصاصی بسیار بالاتر از طراحی سایت با وردپرس می باشد. اگر نمی خواهید برای شروع اولیه کار خود هزینه بالایی را صرف نمایید، بهتر است با وردپرس سایت خود را شروع نمایید.

 

زمان آماده شدن طولانی

در برنامه نویسی نیاز است از پایه و برای تمامی قسمت های سایت شما کد نویسی انجام شود که فرایندی زمان بر می باشد. حتی ممکن است که چندین ماه زمان طی شود تا بتوانید طرح اولیه خود را مشاهده نمایید.

 

انتخاب برنامه نویس اشتباه

اگر فرد یا تیمی که برای طراحی سایت انتخاب می کنید تبحر کافی برای انجام کار شما را نداشته باشد، ممکن است سایت شما با اختلالات زیادی مواجه شود که رفع آن نیز بسیار دشوار است. همچنین اگر تیم دیگری بخواهد اصلاحاتی روی آن انجام دهد ممکن است نیاز به صرف زمان و هزینه زیاد باشد و حتی گاهی اوقات به صرفه است که  سایت شما مجدد از صفر کدنویسی شود.

 

بالاخره وردپرس یا کدنویسی؟

اکنون که با مزایا و معایب هر دو آشنا شدید خودتان تصمیم بگیرید که وردپرس یا کدنویسی کدام برای کار شما مناسب تر می باشد؟

مثلاً اگر سایت خود را سریع نیاز دارید، یا می‌خواهید هزینه زیادی برای راه اندازی نکنید، و یا قصد دارید که به راحتی یک مدیر برای آن پیدا کنید که بتواند به صورت تخصصی آن را اداره کند بهتر است از وردپرس استفاده نمایید.

به همین صورت اگر می خواهید یک سایت به صورت اختصاصی و مطابق با سلیقه شما طراحی شود، و یا یک سایت نیاز دارید که وردپرس نتواند تمامی ایده های شما را پیاده سازی نماید باید با یک برنامه نویس جهت راه اندازی سایت خود صحبت نمایید.

 

اگر هنوز هم برایتان سوال است که سایت خود را با وردپرس یا برنامه نویسی اختصاصی طراحی کنید؟ یا تجربه ای در این زمینه دارید که طراحی سایت با وردپرس بهتر است یا برنامه نویسی در بخش نظرات مطرح نمایید….

 

3 دیدگاه دربارهٔ «وردپرس یا برنامه نویسی؟ کدام بهتر است؟ ❤️ + ویدیو»

farzad گفت:

قشنگ توضیح دادید واقعا منطقی و حرف حساب بود دمتون گرم

توسعه دهنده وب گفت:

طراحی سایت با وردپرس برای کسب کار های رو به رشد فقط و فقط وقت هدر دادن هست وردپرس فقط برای سایت های کوچیک و کسب کار های کوچیک میخوره .
تا الان سایت های زیادی با وردپرس طراحی کردم همیشه یکی باید بالا سر داشته باشه هر وقت به روز میشه هم خوردگی ها و قبلش باید بکاپ بگیره و مشکلات …. و …
اما سایت های کد نویسی همه کار هستند
یک بار اصولی و بهینه شده میره برای استفاده
اگر یک شرکت رو به رشد باشه با خرید یک هاست 100 هزار تومنی در ماه بخواد کسب کار راه اندازی کنه با وردپرس همون انجام نده بهتره
کسب کار های رو به پیش رفت نیاز به یک چارت و فراینده برنامه نویسی درست حسابی دارن که عملا هیچ وقت وردپرس نمیتونه پشتیبانی که یا داخل صد تا پلاگین که سایته کلا باز نمیشه یا کلا باید اون کامل فرایند تغییر کنه که چه کاری هست با وردپرس باشه .
اما کد نویسی های اختصاصی همه فرایند رو با نظم خاصی اجرا میکنه نیاز به اجرای هزاران کد اضافی نیست . تمامی مراحل مورد نیاز مشتری هست همه قسمت ها تک به تک موارد با خواسته مشتری ایجاد میشه و سادگی استفاده و خیلی خیلی سریع کاربر میتونه به نتیجه برسه
سرعت بالا در سایت کد نویسی و کیفیت عالی .
این موارد هم اضافه کنید

حسن گفت:

سلام، سایت خوبی دارید. موفق باشید
هرگز نمیشه یک ورد پرس کار رو با یک برنامه نویس حرفه ای مقایسه کرد. بنده بعنوان یک برنامه نویس با تجربه که پروژه های بزرگی انجام داده عرض میکنم که مشتری ها در طول پروژه هاشون امکانات اختصاصی و سفارشی درخواست میکنن که هرگز این امکانات در ورد پرس پیدا نمیشه. به نظر بنده وردپرس یک شوخی ای بیش نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد