شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

معرفی ساختار فایل ها و پوشه های وردپرس

file-and-directory-wordpress

اگر با وردپرس کار می کنید و سایت وردپرسی دارید حتما باید با ساختار اولیه فایل ها و پوشه های وردپرس آشنا باشد. در یک فیلم ۵ دقیقه ای ساختار فایل ها و پوشه های وردپرس را بررسی کردیم این موضوع بسیار ساده است اما اگر با آن آشنا نباشید ممکن است در وردپرس با مشکلاتی مواجه شوید که جبران سخت تری داشته باشد.

 

 

چرا باید ساختار فایل ها و پوشه های وردپرس را بدانیم؟

شما میتوانید بدون اینکه از ساختار فایل ها و پوشه های وردپرس چیزی بدانید وبسایت خودتان را با وردپرس راه اندازی کنید. اما اگر به این موضوع ساده اشراف داشته باشید میتوانید بسیاری از مشکلات رایج وبسایت خودتان را حل کنید. در این آموزش یاد میگیرید قالب ها و افزونه های وردپرس کجا ذخیره میشود، رسانه ها و فایل های آپلودی کجا ذخیره میشود، فایل های اصلی هسته وردپرس کجا هستند، چه فایل هایی را میتوان تغییر داد و چه فایل هایی نباید ویرایش شوند.

 

 

این را هم ببینید : آموزش وردپرس گام به گام عملی و پروژه محور

 

تصویر بالا لیست پوشه ها و فایل های وردپرس است. پوشه ای که ما بیشتر با آن سروکار داریم wp-content است (دورش خط قرمز کشیده) که داخل آن پوشه plugin – theme و upload قرار دارد و همینطور که از اسامی آنها پیداست در آن پوشه ها میتوانیم فایل قالب هایی که در وردپرس ما نصب هست، فایل پلاگین هایی نصب کردیم و فایل هایی که از طریق پنل وردپرس آپلود کردیم را در آن مشاهده کنیم.

 

در تصویر بالا سه فایل مهم دیگر داریم گاهی نیاز دارید آنها را ویرایش کنید:

فایل .htaccess : یکی از فایل های مهم و پرکاربرد وردپرس است که از طریق این فایل میتوانیم ویژگی های زیادی در زمینه کنترل پیوند های یکتا و ریدارکت لینک های وردپرس، کنترل دسترسی به فایل های وردپرس، تنظیمات کش وردپرس، عدم نمایش برخی فایل های وردپرس و… داشته باشیم.

فایل wp-config.php :  این فایل برای اتصال وردپرس به دیتابیس است که اطلاعات مهمی از پایگاه داده مثل نام پایگاه داده، نام کاربری و پسورد پایگاه داده وردپرس، پیشوند جداول وردپرس و… در آن ذخیره میشود.

فایل index.php :وقتی یک صفحه از سایت ما توسط کاربر درخواست میشود مسئولیت بارگذاری آن صفحه با فایل index.php وردپرس است.

 

این را هم ببینید : چگونه سایت بسازیم؟ بهترین روش طراحی سایت + فیلم آموزشی

 

ممکن است گاهی برای اعمال تنظیمات خاصی در وردپرس نیاز به ویرایش فایل .htaccess یا wp-confiq داشته باشید، اینها از فایل های اساسی و مهم وردپرس هستند پیشنهاد میکنم قبل از ویرایش یا دستکاری یک کپی از آنها داشته باشید تا در صورت بروز مشکل فایل قبلی را جایگزین کنید.

توضیح مختصری از ساختار فایلهای وردپرس ارائه شد. پیشنهاد میکنم برای درک بهتر موضوع و شناخت کلی بقیه فایل ها و پوشه های وردپرس حتما فیلم آموزشی ۵ دقیقه ای را مشاهده کنید.

 

این جلسه بخشی از دوره آموزش کامل کار با وردپرس است. برای دسترسی به تمامی جلسات در دوره ثبت نام کنید. پکیج آموزش کامل وردپرس
راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!