60% تخفیف ویژه دوره تخصصی وردپرس به مدت محدود مشاهده دوره

قانون DRY مخصوص برنامه نویسان حرفه ای

قانون DRY قانون برنامه نویسان حرفه ای

قانون DRY مخفف dont repeat yourself به معنی دوبار تکرارنکن.

خلاصه و مفید بهتون بگم، برنامه نویسی که بتونه تشخیص بده کدوم بخش های برنامه مشابه هستن و سعی کنه با استفاده از کلاس ها و توابع میزان استفاده از کدهای تکراری رو در پروژه به حداقل برسونه، قانون DRY مخفف dont repeat yourself به معنی دوبار تکرارنکن رو رعایت کرده و درنهایت سورس کد تمیزتری داره،

یادتون باشه دوستان هرچی میزان کدهای تکراری در سورس تون بیشتر باشه احتمال ایجاد باگ هم در آینده بیشتره میشه، و توسعه اون پروژه هم سخت تر میشه.

این پست رو حتما ببین : تاثیر مدرک و دانشگاه در بازار کار برنامه نویسی

این قانون توی مبحث شی گرایی دوستان خیلی کاربرد داره، توی دوره جامع php فصل سومش مربوط به شی گراییه اونجا من کامل توضیح دادم که مثلا پروژه ایی که با برنامه نویسی فانکشنال مثلا هزارخط کدبراش نوشتیم حالا چجوری با استفاده از شی گرایی و این قانون کدهای مشابه رو پیدا کنیم اونهارو تبدیل به کلاس کنیم و پروژه هزارخطی رو با ۳۰۰ خط کد بنویسیم.

این پست رو حتما ببین : ریاضی در برنامه نویسی چه کاربردی دارد؟

ضمنا این موضوع فقط مربوط به برنامه نویسی و چیزای پیچیده نیست. شما اگه حتی html css هم کار میکنید باید سعی کنید المان هایی که مشابه هستن رو صرفا با یک کلاس هندل بکنید. مثلا اگه چندتا باکس میخواید که همشون یه استایل مشابه دارن برای همشون یه کلاس تعریف کنید.

حالا لطفا توی کامنت بهم بگید تاحالا دونسته یا ندونسته ازین قانون استفاده میکردید یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.