فقط واتساپ ۰۹۱۵۷۲۳۲۳۹۸

بهترین افزونه کوتاه کننده لینک در وردپرس

افزونه کوتاه کننده لینک

افزونه کوتاه کننده لینک چه کاربردی دارد؟ لینک های صفحات سایت شما ابزاری برای به اشتراک گذاری آن ها در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی میباشند بنابراین ساختار و نوع لینک ها در کیفیت انجام کار بسیار مهم است مخصوصا در وبسایت های ایرانی که معمولا در لینک ها از کلمات فارسی هم استفاده میشود و پس از کپی کردن کاملا بهم ریخته و دارای کاراکتر های عجق وجق زیادی میشود بنابراین تولید لینک کوتاه و بهینه برای هر صفحه میتواند اقدام مهمی در جهت رشد و توسعه وبسایت شما باشد. شما به روش های مختلفی میتوانید در کنار لینک اصلی هر صفحه یک لینک کوتاه و بهینه هم تولید کنید که به همان صفحه هدایت میشود این کار با روش های مختلفی از جمله افزونه کوتاه کننده لینک در وردپرس انجام میشود با ادامه این مقاله از آموزش وردپرس همراه باشید تا بهترین روش های کوتاه کننده لینک در وردپرس را آموزش دهیم

 

اهمیت لینک کوتاه در وردپرس

در شبکه های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام پست ها و نوشته های خود را به دیگران معرفی کنید و کاربران زیادی را به وب سایت خود هدایت کنید. اگر یک لینک کوتاه به نوشته های خود اضافه کنید مخاطب راحت تر و دقیق تر شما را پیدا خواهد کرد و به هدف خودتان نزدیک تر می‌شوید. تصور کنید نوشته خود را در توییتر به اشتراک گذاشته اید اما یک لینک طولانی (مخصوصا اگر شامل کلمات فارسی باشد) در آن قرار گرفته باشد. احتمال اینکه مخاطب آن را باز کند کم خواهد شد. به همین خاطر برای پست های خود یک پیوند سفارشی ایجاد کنید که کوتاه و قابل فهم باشد و راحت به ذهن مخاطب سپرده شود.  در این میان افزونه های زیادی وجود دارد و قصد داریم در این آموزش مهمترین آنها را به شما معرفی کنیم.

 

معرفی افزونه کوتاه کننده لینک قدرتمند در وردپرس

افزونه کوتاه کننده لینک یکی از روش های مناسب برای ایجاد shortlink در وردپرس است اما کدهای کوتاه را به روش های گوناگونی می‌توانید ایجاد کنید. یک راهکار مفید این است که به کمک خود وردپرس این کار را انجام دهید اما قبل از آن در این بخش، به معرفی افزونه های موجود در این زمینه میپردازیم و کارآمد ترین و قدرتمند ترین پلاگین های موجود را معرفی میکنیم. افزونه ها امکانات بیشتری را ارائه کرده اند و آزادی اختیار بیشتری به شما خواهند داد. در ادامه سرویس های کوتاه کننده لینک را معرفی خواهیم کرد و سپس ایجاد کد کوتاه به وسیله وردپرس را آموزش می‌دهیم.

 

 

افزونه Pretty Links Lite

اولین افزونه ای که قصد معرفی آنرا داریم Pretty Links Lite است که با استفاده از می‌توانید لینک های بلند خود را کوتاه کنید و از آنها استفاده کنید. این افزونه امکان ردیابی لینک را فراهم کرده است و می‌توانید اطلاعات دقیقی از هر هیت و روش ورود افراد و گزارش آنرا دریافت کنید. به همین راحتی ترافیک سایت خود را افزایش دهید و لینک های جذاب و بهتری در وب سایت خود قرار دهید.

این پلاگین به شما کمک می‌کند تا لینک ها را ردیابی کنید و از این طریق سطح دسترسی کاربران به سایت خود را گسترش دهید. یعنی به سادگی لینک صفحات محتوای خود را شبکه های اجتماعی و فروم های گفتگو و نظرات وب سایت های دیگر پخش کنید.

از طریق دکمه زیر می‌توانید این افزونه را دانلود و سپس نصب کنید:

دانلود افزونه pretty-link

 

 

افزونه ThirstyAffiliates

کوتاه کننده لینک وردپرس Thirsty Affiliates امکانات مناسبی برای کوتاه کردن پیوندها در وردپرس ارائه کرده است و یکی از بهترین پلاگین های این زمینه به شمار می‌رود. به کمک این افزونه پیوندهای بازاریابی affiliate خود را کوتاه تر کنید و لینک های بهتری ایجاد کنید. در افزونه Thirsty Affiliates به سادگی می‌توانید لینک های مورد نظرتان را وارد کنید، به کلمه های کلیدی خود یک پیوند خودکار اضافه کنید و در نهایت به آمار و گزارش کامل پیوندها دسترسی خواهید داشت. این افزونه تمام امکانات گفته شده را در کنار قابلیت دیگر در اختیار شما قرار می‌دهد.

این افزونه کسب درآمد از وب سایت را ساده تر کرده است و در هر زمانی که تصمیم داشتید فعالیت خود را آغاز کنید می‌توانید از این افزونه در وب سایت و نیچ مارکتینگ خود استفاده کنید. به کمک Thirsty Affiliates لینک های برند دار مناسب خود را تهیه کنید و در لینک های خود کلمات کلیدی و کلمات دلخواه خود را قرار دهید و آن را با لینک اصلی و مورد نظر خود جایگزین کنید. به سادگی لینک هایی که ایجاد کرده اید را در نوشته های خود قرار دهید و به مدیریت آنها بپردازید.

همچنین پیوند های دلخواه تان را به صورت سازماندهی شده و در دسته های مرتب قرار دهید تا از داشبورد مدیریت خود امکان کنترل و رسیدگی به آنها فراهم باشد.

از طریق دکمه زیر می‌توانید این افزونه را دانلود و سپس نصب کنید:

دانلود افزونه thirstyaffiliates  

 

 

افزونه URL Shortener by MyThemeShop

URL Shortener by MyThemeShop به خاطر امکانات فوق العاده در لیست بهترین افزونه کوتاه کننده لینک قرار گرفته است. می‌توان این افزونه را یکی از قدرتمند ترین افزونه های وردپرس محسوب کرد که به کمک آن می‌توانید لینک های دلخواه و مناسبی بسازید و یا اینکه لینک های موردنظرتان را پنهان کنید. به کمک این افزونه می‌توانید ری دایرکشن های 301 ، 302، 303 ، 307 و java script ایجاد کنید.

با استفاده از این افزونه به راحتی لینک های affiliate خود را پنهان یا جایگزین کنید. به کمک گزینه هایی که در این افزونه قرار گرفته است می‌توانید کلمه های کلیدی موجود در سایت خود را با لینک های کوتاهی که ایجاد کرده اید ارتباط دهید و این کار به صورت اتوماتیک صورت خواهد گرفت. اگر در وب سایت خود قصد دارید از بازاریابی گوشه ای و افیلیت استفاده کنید، نصب این افزونه به شما پیشنهاد می‌شود.

مثلا اگر بخواهید یک کلمه مشخص (مانند آمازون) را در نوشته های خود به لینک مشخص (مثلا Amazon.com) ارجاع دهید، این افزونه به شما کمک خواهد کرد تا به سادگی در کلمات مورد نظر خود به پیوند دلخواه اشاره کنید. ممکن است در سایت خود تعداد زیادی لینک ایجاد کرده باشید و مدیریت کردن آنها برایتان دشوار باشد. این افزونه کمک می‌کند تا لینک های کوتاه خود را به روش مناسبی دسته بندی و سازماندهی کنید. این کار باعث می‌شود تا مدیریت و یافتن لینک ها به سادگی انجام شود.

با استفاده از تمام قابلیت هایی که این افزونه در اختیار شما قرار داده است می‌توانید لینک های دلخواه خود را سفارشی سازی کنید. از طریق دکمه زیر می‌توانید این افزونه را دانلود و سپس نصب کنید:

دانلود افزونه mts-url-shortener 

 

 

افزونه Easy Affiliate Links

یکی از بهترین افزونه هایی که به شما کمک می‌کند لینک های کوتاه ایجاد کنید افزونه Easy Affiliate Links است و به کمک آن می‌توانید لینک های دلخواه خود را شخصی سازی کنید. این افزونه می‌تواند در ادیتور شما یک آیکون ایجاد کند تا در زمان نوشتن محتوا بتوانید پیوندهای ری دایرکت شده بسازید و کاربران را به صفحات مورد نظر خود هدایت کنید. این مورد یکی از مهمترین ویژگی های این افزونه به شمار می‌رود.

افزونه Easy Affiliate Links قابلیت تنظیم گروه را فراهم کرده است و می‌توانید برای لینک های خود پنجره تازه در نظر بگیرید یا اینکه لینک های خود را nofollow تنظیم کنید و یکی از گزینه های 1) تغییر لینک دائمی 301، 2) تغییر مسیر به صورت موقت 302، 3) تغییر مسیر 307 را انتخاب کنید.

این افزونه تعداد کلیک های صورت گرفته بر روی لینک ها را به صورت ماهانه و به صورت کلی به شما نمایش می‌دهد. همچنین به سادگی لینک های بسیار طولانی و آدرس های دلخواه خود را به دامین سایت خود یا لینک های کوتاه تر می‌توانید تغییر دهید.

اگر فعالیت شما به صورت بازاریابی گوشه ای و نیچ مارکتینگ است گزینه هایی ایجاد شده است تا لینک های پنهان را در نوشته های خود قرار دهید. نکته ای که قبل از نصب باید به آن توجه داشته باشید این است که در لینک نهایی شما یک نامک نیز ایجاد خواهد شد و یعنی لینک های شما به صورت زیر است:

به جای yoursite.com/google به این شکل ایجاد خواهد شد: yoursite.com/link/google. از طریق دکمه زیر می‌توانید این افزونه را دانلود و سپس نصب کنید:

دانلود افزونه easy-affiliate-links 

 

 

افزونه WP.me Shortlinks in Jetpack

جالب است بدانید این افزونه برای شما پیوندهای WP.me ایجاد خواهد کرد. افزونه jetpack یکی از بهترین افزونه ها در زمینه ایجاد لینک کوتاه وردپرس به شمار می‌رود. اما به کمک این افزونه قادر نیستید لینک های ایجاد شده را ردیابی کنید.

افزونه jetpack را قبل از هرچیز دانلود کنید. از طریق دکمه زیر می‌توانید این افزونه را دانلود و سپس نصب کنید:

دانلود افزونه jetpack

 

سپس مرورگر خود را باز کنید و لینک زیر را در آن قرار داده و آن را باز کنید:

 yourdomainname.com/wp-admin/admin.php?page=jetpack_modules

البته لازم است در ابتدای آدرس بالا دامنه سایت شما قرار بگیرد و عبارت  yourdomainname با نام دامنه خودتان جایگزین شود. در ادامه به صفحه ای که در تصویر زیر قابل مشاهده است وارد می‌شوید.

با اسکرول کردن گزینه “پیوندهای کوتاه WP.me” را پیدا کنید و فعال کردن را بزنید. با این کار ماژول آن برای شما فعال می‌گردد.

مخاطب های سایت شما ممکن است بخواهند از دکمه های اشتراک گذاری که توسط افزونه جت پک ایجاد شده است استفاده کنند. این افزونه لینک های کوتاه را در اختیار آنها قرار می‌دهد که به صورت WP.me/… ایجاد شده است. این لینک را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

پس از اینکه این گزینه را فعال کنید علاوه بر اینکه shortlink را می‌توانید در وردپرس خود استفاده کنید، در ادیتور کلاسیک دکمه get shortlink قرار خواهد گرفت. در ویرایشگر گوتنبرگ نیز آیکون جت پک قرار می‌گیرد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

 

معرفی بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک وردپرس

سرویس های کوتاه کننده لینک وردپرس به شما کمک می‌کنند تا لینک های خود را سفارشی کنید و از آنها استفاده کنید. این سرویس ها می‌توانند جایگزین مناسبی برای افزونه ها باشند و اگر ترجیح می‌دهید افزونه های معرفی شده در وردپرس شما نصب نباشد می‌توانید از خدمات سرویس های ایجاد پیوند کوتاه استفاده کنید. در این زمینه دو سرویس TinyUrl و bitly از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند و در ادامه آنها را توضیح داده ایم. (البته در عنوان این بخش با توجه به نیاز کاربران و وب سایت، “لینک وردپرس” قید شده است اما شما می‌توانید از هر لینک دیگری در این سرویس ها استفاده کنید).

این سرویس ها بدون هیچ گونه پیچیدگی ایجاد شده اند و گاهی اوقات بدون ثبت نام کردن هم می‌توانید از آنها استفاده کنید.

 

سرویس TinyURL

سرویس کوتاه کننده لینک tinyUrl از توانسته محبوبیت بسیاری را کسب کند، به طوری که ماهانه نزدیک به 1 میلیارد ریدایرکت را ایجاد می‌کند و یکی از دلایل محبوبیت این سرویس امکان استفاده از آن بدون نیاز به حساب کاربری است.

بدلیل عدم نیاز به حساب کاربری نمی‌توانید لینک های ایجاد شده را ردیابی و تحلیل کنید و این یعنی می‌توانید از کوتاه کننده لینک این سرویس به صورت رایگان و فوری استفاده کنید. پیوند مورد نظر خود را در این سایت قرار دهید و به سادگی لینک کوتاه دریافت کنید.

 

سرویس Bitly

سرویس دیگری که قصد معرفی آنرا داریم bitly.com  است که از قدمت و محبوبیت ویژه ای برخوردار است و در ابتدا نیز کاربران زیادی به کمک این سرویس لینک های دلخواه خودشان را به لینک های کوتاه تبدیل می‌کردند این سرویس جایگزین مناسبی برای افزونه ها محسوب می‌شود.

در این وب سایت امکان ایجاد لینک کوتاه به صورت ناشناس هم وجود دارد و کافی است از فیلد مشخص شده در تصویر بالا (2) استفاده کنید. لینک خود را درون این فیلد قرار دهید و shorten را بزنید. در ابتدا حساب کاربری خود را ایجاد کنید تا بتوانید از پلن رایگان این سرویس استفاده کنید. این مراحل در تصویر زیر نشان داده شده است و و کافی است دکمه “sign up” را بزنید و فیلدها را پر کنید. پس از انتخاب پلن رایگان فرم را تکمیل کنید. در اینجا این امکان را دارید تا با استفاده از جیمیل، فیسبوک و توییتر حساب کاربری درست کنید.

در ابتدا create account را بزنید و در ابتدا گزینه ای که به فعالیت های شما مربوط است را انتخاب کنید. این گزینه مشخص می‌کند که چگونه از bitly استفاده کنید.

اگر ایجاد حساب کاربری با گوگل را انتخاب کرده باشید می‌توایند وارد ایمیل های دریافتی خود شوید و لینک قرار گرفته در ایمیل را باز کنید تا تایید شود.

در اینجا حساب bitly شما تایید خواهد شد و می‌توانید از این سرویس استفاده کنید. برای اینکه از این سرویس استفاده کنید دکمه “Create” را انتخاب کنید.

لینک اصلی و بلند خود را در فیلد مشخص شده در تصویر زیر قرار دهید.

حالا می‌توانید لینک خود را دریافت کنید و آن را مطابق نیاز خود شخصی سازی کنید.

اگر اکانت های فیسبوک و توییتر را به این سرویس متصل کنید، اشتراک گذاری و استفاده از لینک ها بسیار راحت تر صورت می‌گیرد و می‌توانید از این قابلیت هم استفاده کنید.

در انتها لازم است اشاره کنیم که سرویس bitly خدمات بیشتری را ارائه کرده است و اگر از پکیج پرمیوم آن استفاده کنید می‌توانید لینک های خود را ردیابی کنید و از امکان ردیابی بصری به کمک نمودار بهره مند شوید. bitly می‌تواند مقدار تمام کلیک های انجام شده را به شما نمایش دهد و بهترین محل ارجاع لینک یعنی ایمیل، لینک مستقیم، پیام کوتاه و… را برای شما مشخص کند.

 

 

ایجاد سیستم Short Link در وردپرس

حالا که به اندازه کافی با افزونه ها و سرویس های ایجاد لینک کوتاه آشنا شده اید، می‌دانید که این دو روش به خوبی پاسخگوی نیاز شماست اما در ادامه می‌خواهیم با استفاده از خود وردپرس لینک های کوتاه بسازیم و در نهایت یک سیستم برای آن درست کنیم.

در بخش ویرایش برگه یا ویرایش نوشته، یک دکمه تحت عنوان “ویرایش پیوندک” قرار گرفته است. این بسته به نوع ادیتور شما و طبق تصویر زیر در کنار دکمه ویرایش در بخش پیوند یکتا قرار گرفته است.

اگر در این بخش دکمه “دریافت پیوندک” قرار نداشت وارد تنظیمات خود شوید و از بخش پیوندهای یکتا، در قسمت تنظیمات عمومی گزینه نام نوشته را انتخاب کنید و آن را “ذخیره” نمایید.

پس از اینکه مطابق تصویر بالا این گزینه را انتخاب کردید لازم است این کدها را در فایل functions.php که در پوشه قالب شما گرفته است، کپی کنید و آن را save کنید. (نکته: این مرحله در هاست شما باید انجام گیرد). حتما قبل از اینکه در فایل functions.php تغییری ایجاد کنید، از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در ادامه از رخ دادن هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری کنید.

حالا اگر یک نوشته ایجاد کنید یا وارد ویرایش برگه ها شوید می‌توانید گزینه دریافت پیوندک را مشاهده کنید. به کمک این دکمه به راحتی لینک کوتاه هر برگه و نوشته را ایجاد کنید و از آن در بخش های مختلف یا شبکه های اجتماعی دلخواه خود استفاده کنید.

در این آموزش با سه روش ایجاد کوتاه کننده لینک در وردپرس آشنا شدید که می‌توانید بنا به نیازتان از یکی از این روش ها استفاده کنید. کوتاه کننده لینک از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به کمک آنها می‌توانید وب سایت خود را حرفه ای تر کنید و کاربران بیشتری را به سوی خود هدایت کنید. مخصوصا اگر از روش های مختلف بازاریابی استفاده می‌کنید. در این آموزش نحوه ایجاد لینک های کوتاه با استفاده از ابزارهای وردپرس، با استفاده از سرویس های ایجاد کد کوتاه و در نهایت به کمک افزونه کوتاه کننده لینک شرح داده شد. امیدواریم این آموزش برای شما راهگشا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد