شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

آموزش فهرست ها در وردپرس و مدیریت منو سایت

فهرست ها در وردپرس

فهرست ها در وردپرس یکی از مهم ترین بخش های این سیستم مدیریت محتوا میباشند ما با استفاده از فهرست های وردپرس میتوانیم منو های سایت مان را مدیریت کنیم و دسته بندی موضوعی سایت مان را بصورت منو در وردپرس نمایش دهیم.

 

اگر در پنل وردپرس به مسیر نمایش > فهرست ها مراجعه کنید وارد تنظیمات فهرست ها در وردپرس میشوید.در این صفحه ابتدا باید اولین فهرست خودتان را ایجاد کنید.

پس از ایجاد اولین فهرست، لیست جایگاه هایی که قالب شما برای نمایش فهرست ها دارد را در پایین صفحه نمایش میدهد. بطور مثال در تصویر زیر دو جایگاه با نام “منوی صلی” و “منوی بالا” در قالب تعبیه شده. (هر قالبی بسته به نوع طراحی و امکاناتی که دارد تعداد جایگاه متفاوتی برای نمایش فهرست در قالب دارد). شما میتوانید به تعداد دلخواه فهرست در وردپرس بسازید و هر کدام را به یک جایگاه یا مکان نمایش الحاق دهید تا در محل مورد نظر شما در قالب نمایش داده شود.

 

فهرست ها در وردپرس

 

این را هم ببینید : آموزش وردپرس گام به گام عملی و پروژه محور

 

بطور مثال میخواهیم لیست دسته بندی وردپرس مان را در فهرست منوی اصلی نمایش دهیم اما در تصویر بالا باکس دسته بندی در ستون سمت راست وجود ندارد تا دسته لیست دسته بندی را به فهرست اضافه کنیم چه کنیم؟؟ اگر با همچین مشکلی مواجه شدید بالا سمت چپ گزینه ای هست بانام “تنظیمات صفحه” ، روی آن کلیک کنید تا بخش فعال سازی المان های قالب نمایش در صفحه برای شما نمایان شود. (مطابق تصویر زیر)

 

تنظیات صفحه فهرست های وردپرس

حالا میتوانید تیک گزینه دسته ها را فعال کنید تا باکس دسته بندی به ستون سمت را صفحه اضافه شود. با کلیک روی گزینه دسته ها از ستون سمت راست لیست دسته بندی که قبلا ایجاد کردیم نمایان میشود و میتوانیم موارد دلخواه را از لیست دسته ها به فهرست مورد نظرمان اضافه کنیم.

 

از آن جایی که یادگیری و استفاده از فهرست ها در وردپرس نیاز به آموزش عملی و پروژه محور دارد برای درک بهتر و راحت تر موضوع پیشنهاد میکنم حتما چند دقیقه وقت بگذارید و فیلم آموزشی زیر را ببینید تا بتوانید با تمام امکانات بخش فهرست های وردپرس آشنا شوید و براحتی از آن استفاده کنید

 

این جلسه بخشی از دوره آموزش کامل کار با وردپرس است. برای دسترسی به تمامی جلسات در دوره ثبت نام کنید. پکیج آموزش کامل وردپرس
راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!