شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

آموزش نوشته ها در وردپرس + فیلم آموزشی

نوشته ها در ودرپرس

نوشته ها در وردپرس یکی از مهم ترین بخش های پنل مدیریت وردپرس میباشد که از این طریق میتوانید موضوعات محتوای وبسایت خودتان را دسته بندی کنید و مطالب یا پست هایی که بصورت روتین در وبسایت خودتان منتشر میکنید را از بخش نوشته ها در وردپرس بنویسید. در این فیلم آموزش وردپرس همراه ما باشید.

بخش نوشته ها در وردپرس شامل چهار زیر منو است : ۱ – همه نوشته ها ۲- افزودن نوشته ۳ – دسته ها ۴ – برچسب ها

از بخش همه نوشته ها میتوانید پست هایی که تاکنون منتشر کردید را به همراه جزئیات انتشار آنمشاهده کنید. همچنین قابلیت ویرایش – مشاهده و انتقال به زباله دان هر نوشته نیز وجود دارد.

همه نوشته ها در وردپرس

 

افزودن نوشته :

برای نوشتن و انتشار یک نوشته جدید روی منوی افزودن نوشته کلیک میکنید تا باصفحه ای مطابق تصویر زیر مواجه شوید :

 

افزودن نوشته در وردپرس

در این صفحه تمامی امکانات لازم برای نوشتن یک مطلب کامل فراهم شده است. آیتم های موجود در این صفحه کاملا گویای قضیه هست اما چون کار با این بخش ها نیاز به آموزش عملی دارد پیشنهاد میکنم برای درک بهتر و سریع تر موضوع، حتما فیلم آموزشی پایین صفحه را ببینید تا با تمامی امکانات و جزئیات انتشار مطلب در وردپرس آشنا شوید.

 

این را هم ببینید : آموزش وردپرس گام به گام عملی و پروژه محور

 

دسته بندی مطالب وردپرس :

از بخش دسته بندی میتوانید موضوعات محتوای وبسایت خودرا مشخص کنید. قبل از اینکه بخواهید مطلبی بنویسید میتوانید دسته مورد نظر خود را از قسمت دسته بندی ایجاد کنید تا بتوانید مطلبی که منتشر میکنید را به آن دسته الحاق دهید. وقتی روی منوی دسته ها کلیک میکنید صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه میشوید

 

دسته بندی وردپرس

 

 

آیتم های موجود در صفحه کاملا گویای قضیه هست که به چه شکل اطلاعات را وارد کنید اما بخشی که بنظرم نیاز به توضیح دارد فیلد نامک و مادر دسته هست که پیشنهاد میکنم حتما فیلم آموزشی پایین صفحه را ببینید متوجه نکات مربوط به این بخش ها بشوید.

نامک : نامک یا slug دسته همان آدرسی هست که در آدرس بار مروگر شما قابل مشاهده است . بهتر است نامک را بصورت انگلیسی وارد کنید. اما فارسی هم بنویسید مشکلی ندارد فقط سعی کنید خیلی طولانی نباشد. اگر مقداری برای این فیلد وارد نکنید نامک دسته از روی نام دسته ساخته میشود.

مادر دسته : اگر دسته ای که ایجاد میکنید قرار است زیر مجموعه یکی از دسته های قبلی باشد، میتوانید روی آن کلیک کنید تا لیست دسته هایی که قبلا ایجاد کردید نمایش داده شود. از بین آنها میتوانید یکی را به عنوان مادر این دسته انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر شما قبلا دسته ای با نام آموزش ودرپرس ایجاد کردید و میخواهید دسته ای با نام آموزش حرفه ای وردپرس را به زیر مجموعه دسته آموزش وردپرس قرار دهید میتوانید از این قسمت استفاده کنید.

معمولا دسته بندی ها بخاطر ساختار سلسله مراتبی که دارند بیبشتر در منوی اصلی وبسایت نمایش داده میشوند و زیرمنویی های یک منو از همین طریق ایجاد میشوند. منو های سایت وبسافت۳ هم طبق همین ساختار کار میکند.

 

 

برچسب ها در وردپرس :

استفاده از برچسب ها  یا Tags دوکاربرد مهم دارد – اول اینکه شما با وارد کردن صحیح برچسب های نوشته و نمایش آن در صفحه مطلب این امکان را فراهم کنید تا کاربر با کلیک روی آن برچسب وارد صفحه ای  شود که لیست تمام مطالبی که از آن برچسب استفاده کرده اند را مشاهده کند. (یه جورایی مطالب مرتبط)

مورد دوم کمک به بهینه سازی سئوی سایت شماست. شما با استفاده از برچسب ها به خزنده های گوگل کمک میکنید تا راحت تر در سایت شما کنکاش کنند و مطالب مرتبط زودتر شناسایی شوند و در نتایج گوگل هم بهتر دیده شوند.

برچسب ها در وردپرس

 

برای درک بهتر بحث نوشته های وردپرس پیشنهاد میکنم فیلم آموزشی زیر را ببینید تا بصورت عملی و پروژه محور با جزئیات کار آشنا شوید :

 

این جلسه بخشی از دوره آموزش کامل کار با وردپرس است. برای دسترسی به تمامی جلسات در دوره ثبت نام کنید. پکیج آموزش کامل وردپرس
راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!