شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

آموزش مدیریت کاربران در وردپرس و بررسی نقش های کاربری

در ادامه مجموعه فیلم های آموزش وردپرس در این جلسه میخواهیم آموزش مدیریت کاربران در وردپرس و بررسی نقش های کاربری وردپرس را بصورت فیلم آموزشی تقدیم حضورتان کنیم.

 

در پنل مدیریت وردپرس منویی با نام کاربران وجود دارد که شامل سه تا زیر منو با نام “همه کاربران” – “افزودن” و “شناسنامه شما” میباشد. در این فیلم آموزشی بصورت کامل منوی کاربران وردپرس را بررسی میکنیم، با انواع نقش های کاربری وردپرس ثبت نام میکنیم و سطح دسترسی کاربران وردپرس را بررسی میکنیم.

 

این را هم ببینید : آموزش وردپرس گام به گام عملی و پروژه محور

 

انواع نقش های کاربری در درودرپرس

نقش های کاربری در وردپرس تعیین کننده مجوز ها و سطح دسترسی کاربران به منوها و امکانات وردپرس است. اگر با وردپرس کار میکنید یا سایت وردپرسی دارید حتما باید نقش های کاربری و مجوز های آن را بدانید. بصورت پیشفرض ۵ نقش کاربری در وردپرس وجود دارد :

۱ – مدیر کل

۲ – ویرایشگر

۳ – نویسنده

۴ – مشارکت کننده

۵ – مشترک

 

نقش کاربری مدیر کل در وردپرس

مدیر کل، کامل ترین سطح دسترسی و مجوز ها را در وردپرس دارد. کاربری که در نقش مدیر کل است مجوز کنترل کامل وردپرس را دارد.

نقش کاربری مدیر کل در وردپرس

 

نقش کاربری ویرایشگر

نقش کاربری ویرایشگر در وردپرس مجوز دسترسی و ویرایش بخش محتوای سایت را دارد و به نوشته ها، برگه ها، رسانه ها، دیدگاه ها و ابزار ها دسترسی کامل دارد و میتواند به این بخش ها اطلاعاتی اضافه کند، ویرایش کند و یا حذف کند. اما به بقیه منو های وردپرس دسترسی ندارد و نمیتواند تنظیمات سایت را تغییر دهد، افزونه و قالب نصب کند یا کاربر جدید اضافه کند. (مطابق تصویر زیر)

نقش کاربر ویرایشگر در وردپرس

 

 

 

نقش کاربری مشارکت کننده

نقش کاربری مشارکت کننده در وردپرس میتواند به منوی نوشته ها، دیدگاه ها و ابزار ها دسترسی داشته باشد، نوشته جدید بنویسد یا نوشته های قبلی خود را ویرایش کند اما مجوز انتشار پست را ندارد و صرفا میتواند برای بازبینی مدیر ارسال کند. همچنین قابلیت اپلود فایل در وردپرس را هم ندارند. در بخش نظرات هم فقط میتوانند دیدگاه های دریافتی را ببینند اما مجوز تایید یا ویرایش و حذف ذیدگاه را ندارند. همینطور که در تصویر زیر هم مشاهده میکنید به دیگر بخش های وردپرس مثل تنظیمات و افزونه ها و قالب ها نیز هیچگونه دسترسی ندارند.

نقش مشارکت کننده در وردپرس

 

 

نقش کاربری نویسنده

نقش کاربری نویسنده در وردپرس مشابه نقش مشارکت کننده است با این تفاوت که مجوز انتشار و حذف نوشته خود را دارد اما نمیتوانند نوشته های نویسنده های دیگر را ویرایش و حذف کند. تصویر زیر نقش کاربری نویسنده را مشخص می کند.

 

نقش کاربری نویسنده در وردپرس

 

 

نقش کاربری مشترک

نقش کاربری مشارکت کننده در وردپرس پایین ترین سطح دسترسی است. مشترک صرفا میتواند در وردپرس لاگین کند و اطلاعات کاربری خود را ویراش و بروزرسانی کند به بخش های دیگر سایت هیچ گونه دسترسی ندارند. (مطابق تصویر زیر)

نقش کاربری مشترک در وردپرس

 

 

در فیلم آموزشی زیر بخش مدیریت کاربران وردپرس و نقش های کاربری را بصورت عملی بررسی کردیم پیشنهاد میکنم برای درک بهتر موضوع فیلم آموزشی زیر را ببینید تا با جزئیات کار بیشتر آشنا شوید

 

این جلسه بخشی از دوره آموزش کامل کار با وردپرس است. برای دسترسی به تمامی جلسات در دوره ثبت نام کنید. پکیج آموزش کامل وردپرس
راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!