فقط واتساپ ۰۹۱۵۷۲۳۲۳۹۸

آموزش افزونه duplicator | ساخت بسته نصبی آسان وردپرس

آموزش افزونه duplicator یکی از مهم ترین تکنیک هایی است که بعنوان یک وبمستر و وردپرس کار باید یادبگیرید چرا که قابلیت فوق العاده این افزونه باعث میشود شما براحتی و در عرض چند دقیقه بک اپ کامل از کل سایت (دیتابیس و جداول و تصاویر و اطلاعات سایت) بگیرید و از آن برای انتقال کامل سایت از هاستی به هاست دیگر یا به هر منظوری استفاده کنید. پس حتما ویدیو بالا را از سلسله جلسات آموزش وردپرس ببینید و تا انتهای مقاله آموزش افزونه duplicator همراه ما باشید

 

افزونه duplicator چیست؟

افزونه duplicator چیست؟ مقاله را با پاسخ به این پرسش شروع می کنیم.

افزونه duplicator که نسخه رایگان آن بیش از یک میلیون بار در مخزن وردپرس دانلود شده است، کاربردهای زیادی دارد. این افزونه به شما کمک می کند که یک بسته نصبی آسان از سایت وردپرس خود بسازید. یک بک آپ از تمامی اطلاعات سایت خود بگیرید؛ و آن را از لوکال هاست به یک هاست آنلاین منتقل کنید. یا حتی از هاست و دامنه ای که دارید، به هاست و دامنه دیگری منتقل کنید. اگر بدون این افزونه بخواهید این کارها را انجام دهید، به مشکل انتقال فولدرها و جداول دیتابیس برخورد خواهید کرد. پس با ما همراه باشید تا انجام این کار را با افزونه duplicator بدون مشکلی انجام دهید.

 

افزونه duplicator چیست؟

آموزش افزونه duplicator

 

 

دانلود افزونه duplicator

برای دانلود افزونه duplicator دو روش پیشنهاد می کنیم:

  1. از قسمت افزونه های وردپرس، روی افزودن کلیک کنید. Duplicator را سرچ کرده و افزونه ای را که در تصویر زیر مشخص کرده ایم، نصب و فعال نمایید.
  2. روش دوم این است که از مخزن پلاگین های وردپرس دانلود کنید. فایل زیپ را در افزونه ها بارگزاری نموده و نصب و فعالسازی را انجام دهید.

addplugin

دانلود افزونه duplicator

 

این پست رو حتما ببین : آموزش فرم سازی با بهترین افزونه فرم ساز رایگان وردپرس

 

آموزش استفاده از افزونه duplicator

در بخش آموزش استفاده از افزونه duplicator موارد استفاده از آن را بحث خواهیم کرد:

  1. گاهی شما نیاز دارید که یک بک آپ یا نسخه پشتیبان از سایت خود نگه دارید. ممکن است به هر دلیلی هاست شما دچار مشکل شود یا اگر از لوکال هاست استفاده می کنید، بروز مشکلاتی در ویندوز یا هارد شما می تواند کل زحمات شما را هدر دهد. پس در این صورت، شما با استفاده از افزونه duplicator، یک نسخه بک آپ از فایل ها و اطلاعات دیتابیس سایتتان خواهید داشت. این نسخه به صورت بسته نصبی آسان وردپرس خواهد بود.
  2. وقتی شما پوسته ای را از سایتی خریداری یا دانلود می کنید و نیاز دارید دموی آن را نصب کنید. اگر این دمو به صورت بسته نصبی آسان وردپرس ارائه شده باشد، افزونه duplicator به شما کمک می کند که این دمو را در سایت خود پیاده سازی کنید.
  3. بعضی مواقع به خاطر بروز مشکل در هاست تان یا حجم کم آن، می خواهید آن را به هاست دیگر منتقل کنید. یا از لوکال هاست به هاست آنلاین انتقال دهید. گاهی نیز ممکن است نیاز داشته باشید، بخشی از اطلاعات سایت خود را در دامنه ای دیگر نیاز داشته باشید. در این صورت با کمک افزونه duplicator می توانید این کار را انجام دهید.

 

 

آموزش افزونه duplicator

در آموزش افزونه  duplicator ابتدا گرفتن بک آپ را توضیح خواهیم داد. برای این کار، از duplicator قسمت packages را باز میکنیم.

 

packages in duplicator

آموزش افزونه duplicator

 

مشاهده می کنیم که در ابتدا این صفحه خالی است. برای ساخت بسته روی Create New کلیک کنید.

 

no packages found

افزونه duplicator چیست؟ / ساخت بسته نصبی جدید

 

در صفحه جدید چهار بخش وجود دارد:

 

create new package window

 

Name: نام پیشفرض بسته. می توانید آن را تغییر دهید.

Storage: این بخش برای انتخاب محل ذخیره بسته است. همانطور که در تصویر بالا می بینید، در نسخه رایگان duplicator امکان تغییر محل ذخیره وجود ندارد. خود افزونه، پوشه ای پیشفرض ایجاد کرده و بسته را در آن ذخیره می کند.

Archive: آرشیو دو بخش دارد:

    1. Files: archive only the database: فقط از دیتابیس بک آپ گرفته شود. Enable file filters: با فعال کردن آن، می توانید مسیرهایی را که نمی خواهید، بک آپ بگیرید، مشخص کنید.

 

 

archive
Database: با فعال کردن Enable table filters، می توانید جدول هایی را که نمی خواهید، انتخاب کنید. از آن ها بک آپ گیری نخواهد شد.

 

database in aarchive

Installer: با فعال کردن Enable password protection، می توان برای محافظت از فایل بک آپ، رمز عبور ایجاد کرد. در هنگام نصب بسته آسان وردپرس شما، این رمز درخواست خواهد شد. در قسمت prefils نیز امکان وارد کردن اطلاعات هاست مقصد وجود دارد. این کار را بعدا نیز می توان انجام داد.

 

این پست رو حتما ببین : بازیابی رمزعبور وردپرس با دیتابیس سی پنل

 

گرفتن بک آپ از کل سایت وردپرس

برای گرفتن پک آپ از کل سایت وردپرس نیازی به انجام تنظیمات بالا نیست.

Duplicator>packages>create new>next.

در این مرحله فایل ها و دیتابیس سایت اسکن می شوند. اگر مشکل خاصی پیش نیاید، روی چک باکس طبق انیمیشن زیر کلیک کنید تا دکمه build فعال شود. با کلیک روی دکمه build بسته شما ساخته می شود.

build gif

انیمیشن تایید نهایی گرفتن بک آپ از کل سایت وردپرس

 

اگر ساخت بسته نصبی شما با موفقیت به پایان رسید، با این تصویر مواجه خواهید شد. روی archive و installer کلیک کنید تا دانلود شوند.

finished

 

 

آموزش نصب بسته نصبی آسان وردپرس با افزونه duplicator

installing 1

آموزش نصب بسته نصبی آسان وردپرس با افزونه duplicator

 

 

اگر میخواهید اطلاعات بک آپ را به هاست دیگری منتقل کنید، این دو تا فایل را در مسیری از هاست قرار دهید که فقط این دو فایل وجود داشته باشند. مثلا اگر در قسمت root هاست بارگزاری کرده اید، domain/installer.php را در مرورگر خود جستجو کنید. Domain آدرس دامنه شما می باشد. همچنین اگر می خواهید دموی پوسته دریافت شده به صورت فایل نصبی آسان وردپرس را نصب کنید، همین کار را عینا تکرار کنید. این فایل نیز شامل یک فایل installer.php و یک فایل زیپ می باشد.

 

اطلاعاتی که در صفحه تصویر بالا مشاهده می کنید، نیازمندی های مربوط به نصب بسته نصبی آسان وردپرس شماست. کلمه  pass با پس زمینه سبزرنگ بهم معنای نبود خطاست. البته در صورت وجود خطا هم معمولا اشکالی در نصب بسته به وجود نمی آید. روی چک باکس تیک زده و next را کلیک کنید. اکنون فایل زیپ شما در حال استخراج شدن است.

در این مرحله، اطلاعات host، user، database و password هاست مقصد را وارد نمایید.

installing 2

اگر هاست شما سی پنل است، از زیرمنوی cPanel می توانید مستقیما به آن وصل شوید. البته این قابلیت در نسخه پروی duplicator فعال است. در صورت خریداری نسخه پرو می توانید از این امکان نیز بهره مند شوید.

روی next کلیک کنید.

installing 3

عنوان سایت خود را انتخاب کنید. قسمت options را باز کنید و user، password و email خود را وارد کرده و next را بزنید. این قسمت به خصوص هنگام نصب دموی قالب برای شما مفید خواهد بود تا پنل کاربری خود را ایجاد کنید.

 

install finished

افزونه duplicator چیست؟ / پایان مقاله

 

این پست رو حتما ببین : آموزش افزونه گرویتی فرم

 

مرحله نهایی نصب بسته نصبی با افزونه duplicator

در مرحله نهایی نصب بسته نصبی با افزونه duplicator یک نکته مهم را متذکر می شویم. در تصویر بالا هشداری نوشته شده است. این هشدار به معنای آن است که تا وقتی تیک auto delete زده نشده و با کلیک روی دکمه آبی admin login تمامی فایل های مربوط به installer ها پاک نشده است، یعنی نصب با موفقیت تمام نشده است. روی دکمه آبی کلیک کنید. فایل های مربوط به installer ها پاک شده و وارد پنل مدیریت شوید.

بسته نصبی آسان وردپرس با افزونه duplicator با موفقیت به پایان رسید.

 

معرفی مهمترین ویژگی های افزونه داپلیکیتور duplicator

افزونه duplicator از ویژگی های متعددی برخوردار است و به شما کمک میکند با هر سطح تجربه ای، بتوانید از زمان خود بهره بیشتری ببرید. این ویژگی ها به شرح زیر است:
انتقال سایت : بدون نیاز به هیچگونه کدنویسی میتوانید انتقال وب سایت تان را در کمترین زمان ممکن انجام دهید.
تهیه بک آپ مطمئن و راحت: به کمک داپلیکیتور پرو امکان تهیه نسخه پشتیبان فراهم شده است. همچنین جهت جلوگیری از اشغال بیهوده فضای ذخیره و حافظه، می توانید یک بازه زمانی منظم برای تهیه نسخه پشتیبان در نظر بگیرید و همینطور برای آن محدودیت هایی را لحاظ کنید.

راه اندازی بسیار راحت : برای این که بسته duplicator را راه اندازی کنید نیاز به هیچگونه دشواری و دانش فنی نیست و میتوانید به سادگی آن را نصب کنید. با استفاده از این افزونه امکان انتقال پرونده های نصبی به هر محلی که قصد داشته باشید وجود دارد و می توانید در زمان بسیار کوتاه فرایند راه اندازی را انجام دهید.

پشتیبانی کردن از وردپرس شبکه : به خاطر پشتیبانی افزونه داپلیکیتور از وردپرس شبکه کاربران این امکان را دارند تا سایت خود را به یکباره و با همه زیر مجموعه هایش به راحتی نصب کنند.

تهیه بک آپ از سایت های بزرگ : به دلیل استفاده آموزش افزونه duplicator از فرمت اطلاعاتی سفارشی، این امکان وجود دارد که از سایت های با حجم بالا نیز بک آپ تهیه کنید و به راحتی آنها را به محل دلخواه خود منتقل کنید.

2 دیدگاه دربارهٔ «آموزش افزونه duplicator | ساخت بسته نصبی آسان وردپرس»

یونسم گفت:

سلام مهندس جان ، من اینکارو برای انتقال سایت از هاست به کامپیوترم استفاده کردم ،
فقط یه مسئله اونم اینکه ، توی هاستم یه مقدار فضا رو اشکال کرد ، چطوری می تونم اونو پاکش کنم ؟

رضا حیدری گفت:

سلام بزرگوار فایل زیپ بسته نصبی رو پس از اینکه وارد کامپیوترت کردی از توی هاستت پاکش کن بخاطر اونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد