فقط واتساپ ۰۹۱۵۷۲۳۲۳۹۸

افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس

پیگیری سفارشات ووکامرس

افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس به شما در فروش محصولات فروشگاهی تان کمک بسیا‌ی می‌کند. طراحی سایت های فروشگاهی امروزه بسیار گسترش یافته و اگر قصد دارید کسب وکار خود را توسعه دهید می‌توانید از ووکامرس به بعنوان یک ابزار بسیار مفید استفاده کنید. به کمک ووکامرس و امکانات رایگان آن میتوانید یک فروشگاه اینترنتی کامل طراحی کنید و از آن برای فروش هر محصولی استفاده کنید. پس از اینکه محصول شما فروش رفت، نیاز است محیطی را فراهم کنید که کاربر با خیال راحت محصول سفارش داده را پیگیری کند. اگر این فرآیند راحت تر و مطمئن تر طی شود می‌توانید مخاطب وفادار زیادی را جذب کسب و کار خود کنید. به کمک افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس که در ادامه آورده ایم میتوانید به مخاطب کمک کنید تا در فرآیند سفارش به طور صحیح بتواند محصولاتش را پیگیری کند. با ادامه این مقاله از آموزش وردپرس همراه باشید

 

معرفی افزونه حرفه ای پیگیری سفارش ووکامرس

افزونه حرفه ای پیگیری سفارش ووکامرس به شما کمک میکند رضایت مشتریان و اعتماد آنها را جلب کنید و این تاثیر زیادی در موفقیت ووکامرس و وردپرس شما دارد. اگر قصد دارید در حیطه ی شغلی تان پیشرفت کنید، لازم است تا پس از سفارش محصول توسط خریدار، تا وقتی که محصول را دریافت کرد، ارتباطتان را با مشتری حفظ کنید و وضعیت سفارش را در هر لحظه در اختیار او قرار دهید. افزونه پیگیری در ووکامرس این امکان را در اختیار شما قرار میدهد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

این پست رو حتما ببین : ۵ افزونه ثبت نام ووکامرس برتر در سال ۲۰۲۱

 

دلایل استفاده از افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس

افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس یکی از کاربردی ترین افزونه هایی است که لازم است در فروشگاه‌تان از آن استفاده کنید و در ادامه قصد داریم برخی از دلایل استفاده از آن را شرح دهیم.

اعتماد بیشتر مشتریان

زمانی که مشتری خرید خود را انجام داده است، اگر به او یک کدپیگیری بدهیم تا از آخرین اطلاعات مرسوله خود آگاه باشد، باعث میشود تا اطمینان او بیشتر شود. با این کار مشتریان قبلی را به مشتریان وفادار تبدیل می‌کنیم. با این کار در بلند فروش بیشتری را تجربه خواهیم کرد. مشتری وقتی امکان ردیابی محصول خود را داشته باشد، با خیال بیشتری سفارش خود را ثبت خواهد کرد.

کاهش ایمیل و تماس مشتریان

اگر مشتری اطلاعی از سفارش خود نداشته باشد، ممکن است باعث ایجاد نگرانی شود. همین موضوع سبب افزایش تماس ها میشود و باید وقت زیادی صرف پشتیبانی از طریق تماس و ایمیل شود. برای کاهش هزینه پشتیبانی از مشتریان، می‌توانید از افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس کمک بگیرید و با این کار هم خیال مشتری را راحت کرده اید و هم ادمین وب سایت شما کمتر اذیت خواهد شد.

این پست رو حتما ببین : عدم نمایش قیمت محصولات ناموجود در ووکامرس

با این کار نیاز نیست هزینه صرف استخدام یک نیروی جدید جهت جواب دادن به ایمیل و تماس کاربران سایت کنید. تنها کافی است کدرهگیری را از طریق سایت در اختیار مشتری قرار دهید و خود او از طریق سایت های ارسال محصول (پست و …) محصول را پیگیری خواهد کرد. با همین راهکار ساده، حجم تماس ها را میتوانید تا حد زیادی کاهش دهید.

افزونه پیگیری سفارشات

افزونه پیگیری سفارشات YITH Order Tracking

افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس وضعیت سفارش را در اختیار مشتریان قرار خواهد داد و آنها را از وضعیت آن مطلع خواهد کرد. اگر مشتریان از زمان تحویل و سایر اطلاعات با خبر شوند، اطمینان بیشتری خواهند داشت.

با استفاده از افزونه YITH Order Tracking، کدپیگیری در اختیار خریداران قرار می‌گیرد و آن را به صورت ایمیل دریافت می‌کنند. یکی از قابلیت های مهم این افزونه پشتیبانی از پست کشور ایران است. این افزونه یکی از افزونه های کاربردی جهت نصب در ووکامرس های فارسی زبان است. پس از نصب این افزونه، با انتخاب پست ایران، امکانات بسیاری در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

woocommerce order tracker

 

چگونه با افزونه YITH Order Tracking کار کنیم؟

بعد از اینکه نصب را انجام دادید برای انجام تنظیمات مربوط افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس در این افزونه مسیر زیر را طی کنید:

 • پیشخوان وردپرس
 • YITH plugin
 • order tracking

پس از رفتن به تنظیمات این افزونه، دو تب را مشاهده خواهید کرد: -عمومی -سیستم حمل ونقل و میخواهیم بیشتر این تب ها را بشناسیم.

نام پیشفرض سیستم حمل و نقل: 

در این بخش یعنی (Default carrier name) نیاز است یک نام برای سیستم حمل کننده انتخاب کنید. نام هایی مثل: ممکن است در این گزینه “پیک موتوری” را وارد کنید یا بسته به نوع حمل و نقلی که فروشگاه شما از آن استفاده میکند، می‌توانید “پست پیشتاز” یا هر نام دیگری را قرار دهید.

این پست رو حتما ببین : شمسی ساز وردپرس | بهترین افزونه فارسی ساز تقویم و تاریخ

 
متن در صفحه سفارش:
بخش دیگر یعنی (Default carrier name) را کاربر در صفحه سفارشات من مشاهده خواهد کرد. در این قسمت نیاز است شماره پیگیری مرسوله و شماره سفارش به خریدار محصول نشان داده شود. (افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس)

 

وضعیت متن در صفحه سفارش:

این بخش (Position of the text in the order page) مشخص میکند متن در کدام قسمت صفحه سفارشات قرار گیرد. یعنی متن وارد شده در بالای صفحه نمایش داده شود یا در پایین آن.

هر تغییری که در این صفحه ایجاد میکنید لازم است ذخیره شود. پس بعد از انجام هرگونه تغییر در صفحه گزینه save changes را بزنید. در صورتی که از تغییرات انجام شده صرف نظر کرده اید، می‌توانید گزینه restore defaults را بزنید تا تنظیمات را به همان حالت اول برگردانید.

 

چگونه از افزونه YITH Order Tracking استفاده کنیم؟

تنظیمات را که انجام دادید، حالا نیاز است با نحوه استفاده از افزونه YITH Order Tracking آشنا شوید. با استفاده از منوی ووکامرس، قسمت سفارشات را باز کنید و بر روی سفارش موردنظرتان کلیک کنید. در این سفارش قرار است کدرهگیری را وارد کنید. وقتی صفحه سفارش را باز کنید، یک قسمت به نام “رهگیری سفارش” در سمت چپ قرار دارد. اطلاعات دریافت شده از پیک فروشگاه یا پست را باید در این بخش وارد کنیم. این قسمت حاوی بخش های زیر است:

کدرهگیری: کد رهگیری دریافت شده از پیک موتوری یا پست را در این قسمت وارد کنید.

نام سیستم حمل‌ونقل: بسته به نوع سیستم ارسال کالا، این بخش را پر کنید. پست پیشتاز میتواند یک نمونه باشد.

تاریخ ارسال: لازم است تاریخ ارسال کالا را وارد این قسمت کنید.

ثبت سفارش: اگر این بخش را فعال کنید، به این معنی است که کالا برای کاربر فرستاده شده است و بنابراین همین پیام به کاربر نشان داده خواهد شد. اما در صورتی که هنوز محصول یا کالا را نفرستاده‌اید، این بخش را لازم است غیرفعال کنید.

تاریخ ایجاد: لازم است این بخش هماهنگ با تاریخ ارسال باشد تا در ادامه به مشکل بر نخورید.

زدن دکمه بروز رسانی را به هیچ وجه فراموش نکنید. در غیر اینصورت اطلاعاتی که وارد کرده‌اید ذخیره نخواهد شد.

پس اینکه اطلاعات را وارد کردید و آن را ذخیره کردید، درکنار آن سفارش یک آیکون به شکل ماشین پیک، قرار خواهد گرفت و اگر موس را روی آن ببرید، اطلاعات برای شما به نمایش در خواهد آمد. بعنوان مثال اگر نشان گر موس را بر روی سفارش ببرید، کد رهگیری به شما نشان داده خواهد شد.

کاربر پس از ورود به قسمت سفارشات در پروفایل خود، یک پیام حاوی کدرهگیری، تاریخ ارسال و وضعیت ارسال را دریافت خواهد کرد. (افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس)افزونه حرفه ای پیگیری سفارش ووکامرس

 

افزونه YITH Order Tracking چه ویژگی هایی دارد؟

 • ارسال ایمیل حاوی اطلاعات سفارش به مشتریان
 • امکان برون ریزی و درون ریزی افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس
 • قابلیت استفاده از افزونه برای وارد کردن اطلاعات سفارش
 • امکان متصل شدن به پست جمهوری اسلامی
 • قابلیت قرار دادن دکمه “سفارشات من” برای دسترسی مشتریان به اطلاعات بیشتر
 • سازگار بودن با نسخه های جدید وردپرس
 • سازگاری با php نسخه 7 و بالاتر
 • سازگار با اکثر نسخه های ووکامرس

 

افزونه پیگیری سفارشات novin track order

افزونه پیگیری سفارشات novin، به شما در براورده کردن خواسته های مشتریان مثل اطلاعات سفارش و جزئیات آن کمک خواهد کرد. به کمک این افزونه به جای رسیدگی به تماس و ایمیل مشتریان، می‌توانید کارهای سودآور تری انجام دهید و مشتریان راضی و وفادار ایجاد نمایید.

افزونه novin track order امکانات زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد:

 • ارسال کدرهگیری برای کاربران
 • فرم وارد کردن کدرهگیری از سمت مدیر
 • امکان پیگیری سفارش از طریق فرم برای مشتریان
 • ایمیل کردن کدرهگیری برای مشتری ها
 • پیگیری کردن سفارش با استفاده از شماره سفارش، موبایل یا ایمیل

درباره افزونه

 

پیگیری مستقیم سفارش از پست ایران

به کمک افزونه novin track order می‌توانید پس از اینکه سفارش مشتری را ثبت کردید، کدرهگیری را به ایمیل یا شماره ثبت شده در پروفایل کاربر، ارسال کنید. در این صورت هیچ نیازی نیست مشتری به شما ایمیل بزند یا با فروشگاه شما تماس بگیرد.

این پست رو حتما ببین : افزونه جت پک چیست و چرا نباید نصب کنیم؟

همچنین اگر کدرهگیری را در سایت وارد کنید، در پروفایل کاربر یک دکمه جهت پیگیری سفارشات ووکامرس قرار داده می‌شود و اگر مشتری بر روی آن کلیک کند، فرم کاملا اتوماتیک باز میشود و کدرهگیری نیز در آن قرار میگیرد.

 

فرم سفارش توسط مشتریان

این فرم بر اساس ساخت sortcode و سپس قرارگیری آن کد کوتاه در برگه صورت میگیرد. این قسمت شامل پنج وضعیت است:

 1. در حال انجام
 2. در حال بررسی
 3. در حال بسته بندی
 4. وضعیت تکمیل شده
 5. تحویل داده شد

که مراحل ابتدایی را به صورت کمرنگ مشاهده خواهید کرد و با هر بار بروز رسانی به رنگ سبز در می‌آید.

همچنین این فرم به مشتریان کمک میکند تا از روشی که راحت تر هستند، سفارش خود را پیگیری کنند: 1- شماره سفارش 2- آدرس ایمیل 3- شماره موبایل.

 

فرم وارد کردن کدرهگیری از سمت مدیر

مدیر وب سایت می‌تواند با وارد شدن به بخش “مدیریت سفارشات” این فرم را که به صورت متاباکس قرار گرفته را مشاهده کند. این فرم امکاناتی را فراهم آورده است. مانند: مشخص کردن نوع حمل و نقل، تاریخ تحویل، تاریخ ارسال، کدرهگیری که تنها مدیر سایت به آن دسترسی دارد. مشتریان می‌توانند تنها این اطلاعات را به صورت ایمیل یا پیامک (اگر فعال کرده باشند) یعنی پیامک تعیین شده، دریافت کنند. این کار پس از اینکه مدیر سایت اطلاعات را وارد کرد انجام می‌گیرد.

افزونه رایگان پیامک ووکامرس این امکان را فراهم آورده است که از طریق ووکامرس برای مشتریان خود پیامک ارسال کنید. اگر میخواهید اطلاعاتی مانند شماره پیگیری را برای کاربر پیامک کنید، لازم است این افزونه را ابتدا نصب کرده و سپس فعال‌سازی کنید.

 

افزونه novin track order چه ویژگی هایی دارد؟

 • ریسپانسیو بودن افزونه
 • امکان وارد کردن دسته جمعی کدرهگیری
 • قابلیت افزودن وضعیت بسته‌بندی، وضعیت تحویل و همچنین نوار پیشرفت
 • مشاهده نوار پیشرفت توسط کاربرها

order tracker

 

افزونه حرفه ای پیگیری سفارش ووکامرس woo track order

افزونه حرفه ای پیگیری سفارش ووکامرس به شما امکان ارسال کدرهگیری برای کاربرها را فراهم می‌کند و در نتیجه حجم تماس های دریافتی (برای بررسی کدرهگیری) در مجموعه تان بسیار کمتر خواهد شد. همین موضوع جلب نظر و رضایت مخاطبان را به دنبال دارد.

این پست رو حتما ببین : آموزش ساخت جدول در وردپرس

افزونه woo Order Tracking امکان ارسال sms را به کمک افزونه پیامک ووکامرس دارد. اگر این افزونه را نصب کنید و سپس تنظیمات آن را انجام دهید، می‌توانید برای کاربران خود شماره پیگیری را پیامک کنید.

افزونه پیگیری سفارشات

 

فرم ذخیره شماره رهگیری هر سفارش توسط مدیر وبسایت

این فرم را تنها مدیران وب سایت می‌توانند تکمیل کنند یا تغییر دهند. بعد از اینکه شماره سفارش دریافت شود، می‌توان مشخصات و جزئیات سفارش را مشاهده کرد. در انتها نیز کدرهگیری قرار می‌گیرد و نشان داده می‌شود. وقتی که این کد در سایت ثبت شود، پیامک از قبل مشخص شده حاوی کد رهگیری به کاربران ارسال می‌شود. اما باید توجه داشته باشید که سامانه پیامکی نیاز است فعال شده باشد. مواردی گفته شد همگی بدون اینکه صفحه لود شود و به صورت آجاکس انجام می‌شود.

 

فرم رهگیری توسط مشتریان

مشتریان به کمک این فرم امکان انتخاب و تعیین روش پیگیری سفارش خود را دارند. می‌توانند به کمک این فرم انتخاب کنند که سفارش آنها توسط ایمیل / پیامک / شماره سفارش اطلاع داده شود. بعنوان مثال ممکن است کاربر شماره تلفن را ترجیح بدهد. بنابراین زمانی که کدرهگیری ثبت شود از طریق پیامک به او اطلاع داده خواهد شد. اگر کاربر شماره سفارش را انتخاب کند، اطلاعات در وب سایت و پروفایل او قابل مشاهده است. و اگر هنوز کدپیگیری ثبت نشده باشد، این مورد نیز در پروفایل به او اطلاع داده خواهد شد.

اگر کاربرها روش ایمیل یا شماره تلفن را روش مناسب برای پیگیری خود دانسته و آن را انتخاب کرده باشند، پس از این‌که شفارشات آنها کامل بررسی شد، اگر کدرهگیری آنها ثبت شده باشد، کدرهگیری و شماره سفارش برای آنها نمایش داده خواهد شد.

این پست رو حتما ببین : بهترین افزونه آمار بازدید وردپرس

اگر نسخه دمو آنلاین افزونه woo Order Tracking را استفاده کنید، می‌توانید این افزونه را به طور کامل بررسی کنید. حتی امکاناتی که تنها مدیر وب سایت به آن دسترسی دارد، (مانند ثبت کردن شماره پیگیری) نیز برای شما به نمایش در خواهد آمد و می‌توانید تمام امکانات آن را بررسی کنید. برای نصب افزونه woo Order Tracking به نسخه 7.2 PHP در سرورتان نیاز دارید. نسخه های دیگر نمی‌توانند از این افزونه پشتیبانی کنند.

 

بخش پایانی

اگر با هدف خدمتگزاری، سرویس و محصولاتتان را به مشتریان ارائه می‌کنید، لازم است شرایط مناسبی برای کاربران فراهم آورید تا با اطمینان بیشتر اقدام به خرید کنند و با رضایت دوباره به شما مراجعه کنند. این کار شما نتیجه شگفت انگیزی به دنبال دارد. به کمک افزونه پیگیری سفارشات ووکامرس می‌توانید گام بزرگی در راستای تلاش جهت جلب رضایت خریداران بردارید و فروش بیشتری را نیز تجربه کنید. اگر شما هم تجربه استفاده از افزونه حرفه ای پیگیری سفارش ووکامرس دارید، لطفا آن را در قسمت نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از تجربیات مفید شما استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد