شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

فیلم آموزش ابزارک ها در وردپرس – ابزارک و جایگاه ابزارک

ابزارک وردپرس

در ادامه مجموعه فیلم های آموزش وردپرس در این جلسه میخواهیم مبحث مهم ابزارک ها در وردپرس را بررسی کنیم و ببینیم وردپرس در این بخش چه امکاناتی را در اختیار ما داده و چطور میتوانیم از ابزارک وردپرس استفاده کنیم.

 

یک سری داده های آماده تحت عنوان ابزارک در وردپرس وجود دارد که ما میتوانیم برخی از اطلاعات سایت مان را در نواحی مختلف قالب نمایش دهیم. اگر به منوی نمایش > و زیر منوی ابزارک ها در پنل وردپرس مراجعه کنید لیست ابزارک های موجود در وردپرس را مشاهده میکنید.

 

مطابق تصویر زیر دو ستون در منوی ابزارک های وردپرس قرار دارد، ستون سمت راست یا ستون شماره ۱ لیست ابزارک های وردپرس میباشد و همینطور که از اسامی آنها پیداست ابزارک آخرین دیدگاه ها، برچسب ها، اطلاعات، بایگانی، برگه ها، دسته بندی، فرم جستجو و… بصورت آماده در اختیار ما قرار دارد و میتوانیم آن اطلاعات را در سایت نمایش دهیم. اما کجای سایت نمایش دهیم؟؟؟

 

۱ – ابزارک وردپرس – ۲ – جایگاه نمایش ابزارک در سایت

ابزارک ها در وردپرس

در ستون سمت چپ یا ستون شماره ۲ لیست جایگاه هایی که برای نمایش ابزارک ها در قالب تعبیه شده را نشان میدهد. جایگاه ابزارک برای هر قالب متفاوت است بطور مثال در تصویر زیر ۳ جایگاه برای نمایش ابزارک تعبیه شده (ستون کناری – زیر محتوا ۱ – زیر محتوا ۲). این بدان معنا است که اگر شما ابزارک جستجو را در جایگاه ستون کناری قرار بدید میتوانید باکس جستجو را در سایت در ناحیه (ستون کناری) سایدبار مشاهده کنید.

 

این را هم ببینید : آموزش وردپرس گام به گام عملی و پروژه محور

 

با اسفاده از ابزارک وردپرس میتوانید انواع اطلاعات سایت را نمایش دهید. مثلا میتوانید یک فایل چندرسانه ای مثل فیلم تصویر را در قالب ابزارک نمایش دهید یا یک فرم ثبت نام.

ضمن اینکه جایگاه های ابزارک هم بسته به نوع قالب متفاوت است. بطور مثال یک قالب ممکن است ۲ جایگاه ابزارک داشته باشد، یک قالب ۲۰ جایگاه در نواحی مختلف قالب داشته باشد مثلا ۴ جایگاه ابزارک در فوتر دوتا در ستون کناری، دوتا در هدر بالای سایت، دوتا در صفحه داخلی مطلب و…

توضیح مختصری از ابزارک های وردپرس ارائه شد اما از آنجایی که یادگیری کامل بحث ابزارک های وردپرس نیاز به آموزش عملی دارد پیشنهاد میکنم حتما چند دقیقه وقت بگذارید و فیلم آموزشی زیر را مشاهده کنید تا بتوانید از تمام ظرفیت های موجود در این بخش استفاده کنید.

 

این جلسه بخشی از دوره آموزش کامل کار با وردپرس است. برای دسترسی به تمامی جلسات در دوره ثبت نام کنید. پکیج آموزش کامل وردپرس
راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!