شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

چگونه یک پست خصوصی در وردپرس ایجاد کنیم

آیا می خواهید یک پست خصوصی در وردپرس ایجاد کنید؟ برخلاف پست های معمول وردپرس، یک پست خصوصی برای بازدیدکنندگان سایت شما قابل مشاهده نیست. فقط کاربرانی با مجوزهای خاص می توانند پست ها را مشاهده کنند.در این مقاله، ما به شما نحوه ایجاد یک پست خصوصی در وردپرس را نشان خواهیم داد.

 

 

یک پست خصوصی در وردپرس چیست؟ چگونه کار می کند؟

یک پست خصوصی در وردپرس برای عموم قابل رویت نیست. فقط کاربران با مجوزهای معتبر وارد شده می توانند آن را در میان پست های وبلاگ شما ببینند.

وردپرس با یک سیستم نقش کاربر ساخته شده است که مجوزها و قابلیتها را به نقشهای مختلف کاربر اختصاص می دهد. هر کاربر وردپرس دارای یک نقش است که به آنها اجازه می دهد تا انجام وظایف مختص به آن نقش را در وب سایت انجام دهند.

هر کاربری که مجوز انتشار یک پست را داشته باشد میتواند یک پست خصوصی ارسال کند و آن را منتشر کند. پست برای کاربران زیر قابل مشاهده است :

 

این مطلب را هم بخوانید :
آموزش کامل هوک – قلاب – فیلتر در وردپرس + فیلم آموزشی

 

مدیر : می تواند پست های خصوصی که بقیه کاربران ایجاد کرده اند را ویرایش و حذف کند و خود مدیر هم می تواند پست خصوصی در سایت ایجاد کند.

 

ویرایشگر : می توانید هر پست خصوصی ایجاد شده توسط هر کاربر را ویرایش و حذف کند و خود ویرایشگر هم می تواند پست خصوصی ایجاد کند.

 

نویسنده : می تواند پست های خصوصی خود را ایجاد، منتشر، ویرایش، مشاهده و حذف کند. نویسنده ها نمی توانند پست های خصوصی ایجاد شده توسط سایر کاربران را مشاهده کنند.

 

به این ترتیب، نگاهی به نحوه ایجاد یک پست خصوصی در وردپرس خواهیم داشت.

 

 

ایجاد یک پست خصوصی یا صفحه شخصی در وردپرس

ابتدا باید یک پست یا صفحه جدید ایجاد کنید. شما همچنین می توانید یک پست موجود را که می خواهید خصوصی کنید را ویرایش کنید.
 

و سپس در باکس “انتشار” در گزینه “نمایانی” روی ویرایش کلیک کنید.

 

 

شما اکنون گزینه هایی را برای ایجاد یک پست پیش رو دارید مانند : عمومی، رمز دار و خصوصی خواهید دید. گزینه “خصوصی” را انتخاب کنید و بر روی “قبول” کلیک کنید.

 

 

اکنون می توانید ویرایش پست را ادامه دهید یا می توانید آن را ذخیره / منتشر کنید.

خب حالا اگر به وب سایت مراجعه کنیم میبینم که پست خصوصی را اینطور به ما نمایش می دهد :

 

 

حالا من با یک مرورگر دیگر که در سایت لاگین نکردم و نقش مهمان را دارم وارد سایت می شوم.

 

 

همانطور که مشاهده می کنید پست خصوصی که ما در سایت ایجاد کردیم را نمایش نمی دهد چون که نقش من در سایت مهمان است و کاربرانی که مجاز به دیدن پست های خصوصی نمی باشند، آن را نمی بینند.

 

این مطلب را هم بخوانید :
فیلم آموزش تنظیمات افزونه سئو وردپرس yoast seo – مشاهده آنلاین

 

نکته: تصاویری که شما به یک پست خصوصی اضافه می کنید خصوصی نیستند و توسط نویسندگان دیگر می توانند در کتابخانه رسانه مشاهده شوند. تصاویر همچنین می توانند توسط هر کسی که URL تصویر را می بینید مشاهده شود.

 

دوستان به پایان این مقاله رسیدیم.امیدوارم که استفاده کرده باشید. موفق باشید.

راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!