شماره تماس و پشتیبانی تلگرام : 09355597139 ایمیل : websoft3.ir@gmail.com

آموزش بازیابی رمزعبور وردپرس از طریق دیتابیس

resetpassword1

یکی از آشنایی هایی که هر مدیر وبسایت وردپرسی باید با آشنا باشد. بازیابی رمزعبور سایت از طریق دیتابیس میباشد. چراکه گاهی اوقات تنها راه بازیابی رمز عبور سایت و دسترسی به پیشخوان وردپرس مراجعه به دیتابیس سایت می باشد. به طور مثال اگر سایت شما هک شود. شما نیاز دارید تا از طریق دیتابیس سایت خود رمز عبور خود را تغییر دهید. در این مقاله به شما به طور کامل اموزش می دهیم که چگونه رمزعبور وردپرس خود را از طریق دیتابیس بازیابی کنید.

 

 

 

مرحله اول: مشخص کردن نام دیتابیس سایت:

در مرحله اول شما میبایست نام دیتابیس سایت وردپرسی خود را پیدا کنید. معمولا اگر سایت را خودتان نصب کرده باشید نام دیتابیس را هم بلد خواهید بود اما ممکن است به دلیل وجود دیتابیس ها و نام های متفاوت دچار مشکل شوید و نتوانید نام دیتابیس را به یاد بیاورید. بهترین راه فهمیدن نام دیتابیس سایت مراجعه به فایل wp-config.php می باشد. که در ریشه سایت وردپرسی شما قرار دارد و نام دیتابیس سایت شما در آن آمده است.

 

 

 

مرحله دوم: دسترسی به دیتابیس و تغییر فیلد های مورد نیاز:

در مرحله بعدی باید از طریق پنل هاست خود به بخش phpmyadmin که بخش مدیریت دیتابیس هاست می باشد. مراجعه کنید. بعد از اینکه به phpmyadmin دسترسی پیدا کردید. می بایست از سمت چپ صفحه نام دیتابیس خود را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. بعد از باز کردن دیتابیس شما باید جداولی با پیش وند wp_ مشاهده کنید. (البته ممکن است این پیشوند در صورت تعیین شما هنگام نصب اولیه مقدار دیگری باشد اما مقدار پیش فرض آن همان wp_ میباشد.).

سپس باید به جدول wp_users مراجعه کنید. سپس برروی تب Browse کلیک کنید.

 

resetpassword1

 

سپس نام کاربری خود را پیدا کرده و برروی آیکون مداد کنار آن که همان دکمه ویرایش است کلیک کنید.

 

 

بعد از کلیک روی این دکمه صفحه ای مانند صفحه زیر برای شما باز خواهد شد:
resetpassword3

 

در این صفحه باید مقدار مقابل فیلد user_pass را تغییر دهید. به پسورد مد نظر خود سپس باید از کشوی بازشوی function گزینه MD5 را انتخاب کنید. وردپرس به خاطر مسائل امنیتی پسورد کاربران را با استفاده از این MD5 رمز میکند و ذخیره می کند.

بعد از اینکار برروی دکمه Go کلیک کنید. و کار تمام است.

حال می توانید با مراجعه به صفحه ورود وردپرس با استفاده از یوزرنیم خود و پسورد جدیدی که انتخاب کردید وارد وبسایت وردپرسی خود بشوید

0
راستی! جای شما در گروه تلگرام پرسش و پاسخ وردپرسی ها خالیست! به جمع ما بپیوندید!.

مطالب زیر را هم بررسی کنید

نظرات کاربران

در مورد این مطلب نظر دهید

دوره های آموزشی

مشاهده همه دوره ها
عضویت در خبرنامه وبسافت3
با عضوت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب و فیلم های آموزشی را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!!